Pozytywne emocje. Jak rozwijać relacje międzyludzkie

Okładka książki Pozytywne emocje. Jak rozwijać relacje międzyludzkie Donald O. Clifton, Tom Rath
Okładka książki Pozytywne emocje. Jak rozwijać relacje międzyludzkie
Donald O. CliftonTom Rath Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2006-01-01
2006-01-01

Nie jest to jakaś bardzo nieprzewidywalna książka, nie ma tu zwrotów akcji. Ma jednak ogromny plus - edukuje.

Wielka część społeczeństwa lubi głośne, wymowne pochwały za swe postępy w szkole, pracy czy w życiu. Szukają poklasku, uznania. Jeśli zderzają się z krytyką, załamują się albo zwalają winę na tę drugą stronę.

Prawda jest taka, że nikt na świecie nie dogada się ze wszystkimi wokoło w każdym aspekcie, ponieważ mamy prawo do odmiennego zdania na jakiś temat. I to jest piękne. Sama zresztą jestem taka, że rzadko się zgadzam z resztą świata. Zazwyczaj mam tok myślenia pasujący do osób ode mnie starszych, które więcej w życiu przeżyły. Nie bawią mnie ciągłe imprezy, zabawa i zachowanie na poziomie małego dziecka. Zdobywam wykształcenie, bo tego chcę. Nie idę do szkoły, bo ktoś z moich znajomych też tam chodzi.

Kiedyś miałam problem z wyrażaniem uczuć i emocji. Dziś, po już dosyć długiej pracy nad sobą, dokonałam postępów. Jeśli ktoś mnie zrani, mówię o tym wprost a przynajmniej przeważnie. Jeśli coś mi nie pasuje, informuję o tym, ale z szacunkiem. Jak jestem odbierana? Różnie. Ostatnio się dowiedziałam, że jestem nieprzewidywalna, choć nie robię w życiu nic, co by mogło na to wskazywać. Ludzie mnie zostawiają, bo nie nadajemy na tych samych falach, albo ja ich zostawiam. Zawsze mam jednak konkretny powód, by zakończyć relację. Z drugiej strony mam w życiu istoty, które doceniają mnie i wspierają na każdym kroku. Zawsze mnie rozumieją. Sprawiają, że brnę do przodu. Tym samym staram się odwdzięczać, bo nie lubię patrzeć na smutek bliskich.

Mimo wszystko nie jest to zła książka :)

Prawda jest taka, że nikt na świecie nie dogada się...

Metoda sama w sobie jest interesująca i bardzo sukcesywna aczkolwiek najbardziej moją uwagę przyciągnęło nawiązanie do obozów podczas wojny w Korei.

• Relacje interpersonalne
  • Psychologia l