Strengths Finder 2.0

Gallup Press
2007-01-01
2007-01-01
9781595620156

Okładka książki Pozytywne emocje. Jak rozwijać relacje międzyludzkie Donald O. Clifton, Tom Rath
Pozytywne emoc... Donald O. Clifton, ...

Studiuję sobię tę śliczną, czerwoną książeczkę (bo ja mam takie czerwone wydanie) razem z wynikami testu i jest ciekawa. Fajnie móc doczytać sobie opisy z wyniku testów innych osób, na wielki plus zasługuje króciutka sekcja o tym, jak pracować z osobą posiadającą dany talent.

Uważam, że bez testu ta książeczka jest średnio pomocna.

Uważam, że bez testu ta książeczka jest średnio pomocna.

Książka szybciutka. Czyta się dobrze, nie wiem czy są w niej zawarte jakieś life-changing tipy których nie moglibyśmy znaleźć w sieci ale to oczywiście nie umniejsza treści w niej zawartych. Może dla ludzi którzy preferują tryb podkreślania zdań fajniej będzie szukać informacji dla siebie na stronnicach tejże książki. Są w niej opisane 34 talenty plus pomysły do pracy z nimi.

Oczywiście wykonanie testu jest obligiem. Trzeba to zrobić aby się w książce odnaleźć. Generalnie autor oraz instytut Gallupa sugeruje, że praca nad swoimi talentami przynosi więcej korzyści niż praca nad swoimi słabymi stronami... i kto wie, może tak właśnie jest.

Aby czytanie tej pozycji miało sens należy wykonać test silnych stron instytutu Gallupa o tej samej nazwie. Polecam zarówno test jak i książkę, która jest jego dopełnieniem. Można się o sobie sporo dowiedzieć. Bez testu książka raczej nie jest ciekawą lekturą, bo jest napisana w konkretny, techniczny sposób.

Doskonały poradnik, niestety dostępny tylko po angielsku. Książka, w połączeniu z testem do wypełnienia on-line daje bardzo dobrą informację zwrotną na temat pięciu silnych cech/talentów. Do tego wskazówki jak rozwijać dane talenty i jak świadomie korzystać z nich na co dzień. W moim przypadku test bardzo dobrze zgadza się z rzeczywistością.
Pozycja zdecydowanie warta wydatku, a efekty myślę, że można porównać do kilku sesji coachingowych. Jednak sama książka bez wypełnienia testu nie będzie zbyt ciekawą lekturą.

Pozycja zdecydowanie warta...

• Rozwój