An Offer from a Gentleman

Cykl: Bridgertonowie (tom 3)
Wydawnictwo: Avon
angielski
Asik92

Will she accept his offer before the clock strikes midnight? Sophie Beckett never dreamed she'd be able to sneak into Lady Bridgerton's famed masquerade ball—or that "Prince Charming" would be waiting there for her! Though the daughter of an earl, Sophie has been relegated to the role of servant by her disdainful stepmother. But now, spinning in the strong arms of the debonair and...

Will she accept his offer before the clock strikes midnight?

Sophie Beckett never dreamed she'd be able to sneak into Lady Bridgerton's famed masquerade ball—or that "Prince Charming" would be waiting there for her! Though the daughter of an earl, Sophie has been relegated to the role of servant by her disdainful stepmother. But now, spinning in the strong arms of the debonair and devastatingly handsome Benedict Bridgerton, she feels like royalty. Alas, she knows all enchantments must end when the clock strikes midnight.

Ever since that magical night, a radiant vision in silver has blinded Benedict to the attractions of any other—except, perhaps this alluring and oddly familiar beauty dressed in housemaid's garb whom he feels compelled to rescue from a most disagreeable situation. He has sworn to find and wed his mystery miss, but this breathtaking maid makes him weak with wanting her. Yet, if he offers his heart, will Benedict sacrifice his only chance for a fairy tale love?

źródło opisu: http://juliaquinn.com/books/offer.php

źródło okładki: http://juliaquinn.com/books/offer.php

allison | 2012-12-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Ależ sobie zafundowałam lekturę na koniec roku!

Miałam ochotę przeczytać coś lekkiego, ale nie spodziewałam się, że trafię na takiego gniota.
Gdyby głupota miała skrzydła, fabuła tej powieści z powodzeniem mogłaby poszybować do księżyca:). Podobnie jak porównanie na okładce autorki do Jane Austen - toż to herezja i świętokradztwo!

Mam nadzieję, że nowy rok zacznę ze znacznie lepszą książką...

Klaudia Sowa | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Książki Julii Quinn są na wysokim i świetnym poziomie. Czytając książkę nie nudziłam się - była akcja coś się działo. Szczerze powiem, że motyw z rękawiczką przemawia na plus autorki - to lepsze niż zgubienie pantofelka a okładka nigdy nie oddaje wyglądu postaci - zawsze zmienią kolor włosów itd.
Sophie i Benedict to fajne postacie - żywe w których nie ma sztuczności. Można by się doczepić tego, że bohaterka nie wyjawiła prawdy o sobie i że była zbyt dumna - jednak szczerze pomyślmy - co to byłby za romans gdyby powiedziała "Benedikcie to ja byłam to tajemniczą dziewczyną z maskarady" każdy przyzna, że to nie byłby w ogóle romans.
Inne postacie są też świetne np Violetta a Araminta mnie non stop wkurzała. Poza tym książki o Bridgentonach są naprawdę fajne i godne przeczytania.
Fajna wersja kopciuszka, ale okładka taka sobie. A sukienka mi się podobała, fabuła no i bohaterowie. Polecam każdemu kto lubi ciekawe romanse historyczne.

Ulka | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Jedna z fajniejszych wariacji na temat Kopciuszka jaką miałam przyjemność czytać.

Sophie to bardzo samotna młoda osóbka,która mieszka z wredną macochą i dwiema jej córkami w domu swego ojca - hrabiego, który nigdy jej nie uznał, owszem zaopiekował się nią, dał jej dach nad głową, zajął się jej kształceniem - lecz po śmierci jej los oddał w ręce kobiety która nienawidziła jej z całego serca. Sophie wie, że w życiu wiele na nią nie czeka, ma świadomość swojej niskiej pozycji społecznej , ale nigdy nie przestała marzyć. Świat wyższych sfer nie jest jej całkiem obcy, zna go z kart Kroniki Towarzyskiej Lady Whistledown i dlatego kiedy nadarza się okazja raz jeden pójść na bal i doświadczyć blichtru salonów wręcz pęka z radości i nie potrafi sobie odmówić.
Bal maskowy na który z pomocą służby udaje się Sophie pójść wyprawiany jest w posiadłości Bridgerton. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że te dwie godziny szaleństwa na które się porywa odmienią jej życie na zawsze, a także życie...

xchmurkax | 2015-06-04

Książka bardzo Mnie wciągnęła na początku myślałam,że to o Kopciuszku książka hehe ale na prawdę bez przerwy idzie ją czytać.Najlepsze jest to,że to tom 3 haha ta historia o tej dziewczynie nie chcianej przez macochę,pomiatanie nią jak zwykłą dziewuchą eh wkurzałam się nawet., Och ! a przeczytajcie sami,najlepsza jest końcówka ! ochhhh ;-)

książek: 2002
milla | 2013-05-18
Przeczytana: 18 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Julia Quinn w swej powieści historycznej „Propozycja dżentelmena” nawiązuje bezpośrednio do baśni o Kopciuszku. Główną bohaterką utworu jest nieślubna córka hrabiego – Sophie Beckett. Richard Gunningworth hrabia Penwood podjął się opieki nad osieroconą dziewczynką, zapewnił jej dom i zadbał o jej edukację, ale nie obdarzył jej głębszym uczuciem, mimo to Sophie jest szczęśliwa. Mało który bękart może marzyć o tym, iż zajmie się nim rodzony ojciec. Dziewczynka jest kochana przez służbę, ma zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo, więc jej sytuacja wcale nie jest zła. Wszystko zmienia się, kiedy hrabia żeni się z wdową Reiling i sprowadza do posiadłości jej córki.

Sophie liczyła, ze jej los się odmieni, że przyszywane siostry staną się jej przyjaciółkami. Niestety lady Araminta z trudem znosi obecność nieślubnej córki swego męża i stanowczo zakazuje Rosamundzie i Posy nawiązywanie bliższych kontaktów z dziewczynką. Sytuacja Sophie pogarsza się kiedy umiera jej ojciec, wtedy zostaje...

gabith | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Bawiłam się znakomicie, włącznie ze śmiechem na głos, co mi się od dawna nie zdarzyło.
Świetnie użyta i rozpisana bajka o Kopciuszku, a raczej o tym, co było dalej, kiedy to na balu wybiła północ, Kopciuszek uciekł, a Książę jej nie odnalazł...
Kocham wszelkie przeróbki klasycznych bajek! Ta jest bardzo udana. Ciekawe postaci, ona nietuzinkowa (zresztą Kopciuszek taki powinien być), on taki, że każda by takiego chciała... Przystojny (a jakże), wysoki, bogaty a do tego wrażliwy, troskliwy... etc., etc. Pochodzi z licznej rodziny, a wszyscy przesympatyczni – przypomina mi to trochę Jeżycjadową atmosferę... Bardzo fajne to i ciepłe. Dialogi w sam raz, z odpowiednią dozą sarkazmu, to, co było magią w oryginalnym „Kopciuszku” tu nią nie jest, ale wszystko trzyma się kupy.
Książka napisana lekko, zabawna – co podkreślam i jest to świetna wakacyjna lektura!
Okazuje się też, że to cykl – „Rodzina Bridgertonów” i chętnie poczytam jeszcze.

(Ta opinia jest też na moim blogu:...

CherryBlossomGirl | 2014-05-04
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Bardzo fajna wariacja na temat kopciuszka;p Ale tak serio, to mi się podobała, może dlatego, że lubię romanse historyczne i czasami czuję potrzebę przeczytania oczywistych, romantycznych historii, dla odprężenia i rozmarzenia się.;) Jedyny mankament, to chyba te okropne okładki. Kto je w ogóle projektował?! Wyglądają jak tandetne harlequiny, a powiedziałabym, że jednak Julia Quinn pisze coś lepszego. Niby nie powinno się oceniać książki po okładce, ale to się chyba nie liczy, kiedy już się ją przeczytało;p Będę powtarzać do znudzenia: okładki są straszne!

isabelle142 | 2017-02-26
Przeczytana: 22 lutego 2017

Moje pierwsze spotkanie z Julią Quinn, ale raczej nie ostatnie. Przypadło mi do gustu poczucie humoru w dialogach prowadzonych przez głównych bohaterów :) A że było ich mnóstwo i czytało się bardzo lekko to książkę pochłonęłam w dwa wieczory.

Agata | 2015-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 lipca 2015

Do przeczytania zachęciła mnie informacja na okładce "Współczesna Jane Austen". Hmm... nie dla mnie, prędzej skojarzyłabym to romansidło z "Kopciuszkiem", z tym że "Kopciuszek" był ciekawszy.

Karolina | 2014-06-24

generalnie ściągnięta historia Kopciuszka z kilkoma pikantnymi dodatkami i większym dramatyzmem