AN OFFER FROM A GENTELMEN

Okładka książki AN OFFER FROM A GENTELMEN Julia Quinn
Okładka książki AN OFFER FROM A GENTELMEN
Julia Quinn Wydawnictwo: Little, Brown Book Group Cykl: Bridgertonowie (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bridgertonowie (tom 3)
AN OFFER FROM A GENTELMEN
Little, Brown Book Group
2021-01-01
2021-01-01

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Świetna. Tak jak każda część jest inna od pozostałych, co uważam że pokazuje kunszt autorki, która tworzy różnych bohaterów o rozmaitych perypetiach. Pięknie opisana postać Sofii i Benedicta.

Do tej pory przy tej bawiłam się najlepiej. Ma problematyczne momenty, ale poziom dramy i humoru się równoważyły. Mam nadzieję, że doczekamy się tej historii w serialu.

Mam dosyć mieszane uczucia po przeczytaniu. Z jednej strony historia jest fajna, akcja wartka (jeżeli ten tom zekranizują, to myślę, że wystarczy im tu materiału na dramę, w odróżnieniu do poprzednich części),a Sophie jest mega sympatyczną bohaterką, z ciekawą historią, która rzuca trochę inne światło na "eleganckie towarzystwo". Z drugiej strony...momentami czytanie tego dłużyło mi się niemiłosiernie. Zachowanie Benedykta, który uważał, że wszystko wie lepiej i ma prawo podejmować za Sophie decyzje tylko dlatego, że coś do nie poczuł, wystawiało moją cierpliwość na ciężką próbę. W ogóle mam wrażenie, że naprawdę momentami był dla niej okropny i to mi psuło trochę zabawę. Może Anthony i Simon byli tacy sami, ale minęło trochę czasu od kiedy skończyłam czytać drugi tom, więc może Benedykt wcale nie wypada gorzej w porównaniu z nimi. Mimo wszystko fajnie było zajrzeć ponownie do Bridgertonów.

Wszystko, czego wymagam od autorki było. Miło i sympatycznie spędzony czas.

Wszystko, czego wymagam od autorki było. Miło i sympatycznie spędzony czas.

Mogłaby być czymś bardziej oryginalnym niż tylko nową aranżacją Kopciuszka. Nie mniej wciągnęłam się czekając na to kiedy Benedict się zorientuje kim jest jego Kopciuszek. 6+

Kolejna z tomów — pochłonięta!
To chyba najcieplejsza, najbardziej wzruszająca z tych, które przeczytałam. Forma współczesnego Kopciuszka jest bardzo ładnie zgrana w czasach regencji, zwłaszcza w erotycznym świecie Bridgertonów.
Mało tam scen, natomiast zawiera bardzo dużo przesłanek; przedstawianie Benedicta, który bądź co bądź nie posiadał charakteru w poprzednich częściach, z tej części można dowiedzieć się o nim o wiele więcej. Szczególnie, że jego atrybutem w serialu była sztuka, co w tej części zostało wreszcie powiedziane.
Jego charakter pięknie został przedstawiony jako wrażliwego Bridgertona, który czuł się Tym Drugim po Anthonym. I naprawdę, świetnie się bawiłam, bo główna bohaterka to przecudowna, szlachetna dusza.
Nadal uważam, że pióro autorki zasługuje na wiele pochwał, bo jest lekkie i pięknie opowiada całą historię miłosną. Warto, naprawdę warto.

Kolejna z tomów — pochłonięta!

Fajny i prosty romans.

Fajny i prosty romans.

„Propozycja dżentelmena” to trzecia część serii Bridgertonów. Opowiada o miłosnych rozterkach drugiego z braci – Benedicta. W ekranizacji Netflixa ta część została pominięta. Jako trzecia zostanie opowiedziana historia Colina i Penelope znana z książki „Miłosne tajemnice”.

Benedict Bridgerton to młodszy brat wicehrabiego Bridgertona – Anthony'ego. Przynależność do szanowanej i majętnej rodziny pozwala mu cieszyć się beztroskim i swobodnym życiem a brak tytułu oszczędza mu obowiązków i odpowiedzialności za rodzinę.

Sophie Beckett to nieślubna córka hrabiego Gunningwortha, którą on przyjął pod swój dach jako wychowankę. Kiedy hrabia żeni się powtórnie a później umiera Sophie zostaje zdegradowana przez macochę do roli służącej. Jej jedyną szansą na zaznanie odrobiny szczęścia jest sekretny udział w balu maskowym u Bridgertonów. Tam poznaje Benedicta. A kiedy nawiązuje się między nimi pewna nić porozumienia Sophie musi spieszyć do domu, aby zdążyć wrócić przed swoją macochą. Benedictowi po nieznajomej zostaje tylko rękawiczka z wyszytymi inicjałami i nieznanym rodowym herbem.

Trudno zaprzeczyć licznym analogiom do historii Kopciuszka, co w tej sytuacji zupełnie mi nie przeszkadzało, zwłaszcza, że z czasem historia zaczyna odbiegać o tej bajkowej. Mam wrażenie, że książkom o Bridgertonach można dużo wybaczyć, bo są przyjemne w odbiorze i pokrzepiające. Historia Sophie i Benedicta to jedna z moich ulubionych. Nie brak w niej dowcipu ale momentami bywa też bardzo dramatycznie. Szczerze kibicowałam bohaterom na drodze ku szczęściu. Ta relacja jest dosyć skomplikowana a przez to bardzo ciekawa. Trudno oderwać się od lektury.

,,- Mogę żyć z Twoją nienawiścią – wyszeptał do zamkniętych drzwi. – Ale nie mogę żyć bez ciebie.’’
Bardzo ładne słowa głównego bohatera do ukochanej.
,,Propozycja dżentelmena’’ Julii Quinn to trzeci tom z cyklu o Bridgertonach. Na główny plan wysuwa się Benedict. W poprzednich częściach nie pojawiał się często.
Na jednym z przyjęć swojej matki poznaje piękną, tajemniczą damę. Kobieta nie zdradza mu swojego imienia. Benedict próbuje ją odnaleźć jednak bezskutecznie. Po jakimś czasie w niezbyt sprzyjających okolicznościach poznaje pokojówkę Sophie Beckett. Czy dzięki niej zapomni o damie w srebrnej sukni?
Panna Beckett nie ma łatwego życia. Matki nigdy nie poznała, zmarła przy porodzie. Hrabia Penwood przyjął ją, jako wychowanicę. Ale nie rozmawiał z nią zbyt często. Po śmierci hrabiego zostaje w jego domu, ale jest traktowana, jako służąca, choć nie powinno tak być. Macocha i jedna z jej córek traktują ją bardzo źle. Jedynie Posy (druga córka hrabiny Penwood) stara się być dla niej miła.
Quinn w tej części porusza temat traktowania służby w tamtych czasach. W ogóle ta część jest inna, historia Benedicta i Sophie jest bardziej skomplikowana, co bardzo mi się spodobało. Można się przyczepić, że przypomina ona bajkę o Kopciuszku, ale tylko na początku. Po wgłębieniu się w tę historię jest ona coraz bardziej interesująca.
Czasami zachowanie Benedicta mnie zaskakiwało, a zwłaszcza tytułowa propozycja to był moment, w którym pomyślałam, że ,,tego się po nim nie spodziewałam’’. Oczywiście jego motywy, dlaczego zaproponował coś takiego Sophie zostało wytłumaczone. Na plus było również to, że był wytrwały gdy sobie coś postanowił. Polubiłam Sophie za jej charakter i za to, że wartości, którymi kierowała się w życiu są dla niej ważne, czasem nawet ważniejsze niż jej własne szczęście.
W tej części pojawia się zarys tego, co będzie się działo między dwójką innych bohaterów, co bardzo mi się spodobało. W ogóle jest o wiele więcej o innych z ósemki rodzeństwa, zwłaszcza o Eloise, Hiacyncie i Francesce.
Były momenty, w których się wzruszyłam, ale także takie, w których na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Po przeczytaniu trzech części oceniam ją najlepiej i już się nie mogę doczekać, gdy zapoznam się z następnymi.

Bardzo ładne słowa głównego bohatera do ukochanej.
Na jednym z przyjęć swojej matki poznaje piękną,...

Kopciuszek wersja Bridgerton ;)
takie czytadło do lampki wina, przeczytasz i zapomnisz.

Kopciuszek wersja Bridgerton ;)
takie czytadło do lampki wina, przeczytasz i zapomnisz.

• Romans historyczny
  • Romans