Miłosna szarada

Wydawnictwo: Amber
What I Did For a Duke
romans, miłość, tajemnica
zandam

Książę Falconbridge latami wzbudzał strach i fascynację. Lecz ze wszystkich ponurych plotek, które jak cień mu towarzyszą, londyńskie salony wierzą święcie w jedną: tylko szaleniec ośmieli się wejść mu w drogę. A nikt jeszcze nie znieważył go tak jak Ian Eversea... Książę obmyśla zemstę doskonałą: uwiedzie siostrę Iana. Zdobędzie jej serce, a potem je złamie. Ale słodka Genevieve skrywa...

Książę obmyśla zemstę doskonałą: uwiedzie siostrę Iana. Zdobędzie jej serce, a potem je złamie. Ale słodka Genevieve skrywa niejedną tajemnicę, która pokrzyżuje plany księcia…

źródło opisu: Amber, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

emerytka19 | 2015-09-14

Chyba muszę przeprosić się z romansami historycznymi, które jeszcze do niedawna uważałam, że nigdy nie będę czytać. A teraz pochłaniam jeden za drugim i wciąż mi mało!
Miłosna szarada to książka, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Polecam

isobel | 2014-06-21
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Gdybym miała wskazać moją ulubioną autorkę romansów historycznych bez chwili wahania wskazałabym Julie Anne Long. Uwielbiam jej styl pisania - w szczególności humor -, tak charakterystyczny, że mogłabym go rozpoznać nie przeczytawszy uprzednio nazwiska autorki na okładce. Moja pierwsza przygoda z twórczością pani Long zaczęła się od "Pięknej i szpiega". Tak bardzo mi się spodobała, że sięgnęłam po inne książki tej pisarki. Moją ulubioną serią jest Pennyroyal Green. Kiedyś myślałam, że nic nie pobije pierwszego tomu pt. "Ryzykowne rozkosze" (Colin!:)), dopóki nie przeczytałam "Miłosnej szarady".

Alexander Moncriffe, książę Falconbridge, jest ogromnym plusem tej powieści: znany w całym Londynie i nie tylko z bezwzględnego charakteru, mściwości oraz rzekomo morderczych zapędów, otoczony nimbem tajemnicy przybywa do Pennyroyal Green żeby zemścić się na Ianie Eversea za romans z jego (niedoszłą) narzeczoną. W tym celu książę Falconbridge chce posłużyć się młodszą siostrą Iana...

aur | 2013-08-11
Przeczytana: 2013 rok

Jedna z najlepszych powieści w tym gatunku.
Doskonale napisana. z dużą dyscypliną.
Bez zbędnych kwestii i udziwnień.
Z wyrazistymi bohaterami. Z ciętymi dialogami.
Zabawna, lekka a zarazem poważna, kipiąca namietnością.
Co ciekawe fabuła bliska klasycznej zasady jedności czasu, miejsca i akcji - mało spotykane rozwiązanie fabularne w romansach.
Po prostu zachwycająca książka.

Papaveryna | 2016-09-22

Dobra, znów poszłam spać po 8 i dosypiałam jednym okiem w ciągu dnia, ale doczytałam "Miłosną szaradę" ;)
No i muszę podziękować znajomej, bo jakby nie zapewniała, że potem będzie lepiej bym ją chyba rzuciła. Nie nudziła mnie, ale jakoś trochę mi się z "Uwiedzioną" Britton kojarzyła i pewnie dlatego. Nie czułam między głównymi bohaterami żadnej chemii, a za sprawą postrzegania księcia przez Genevieve, miałam go za starego, zramolałego grzyba. Jak już wcześniej pisałam doskonale rozumiem, że w wieku dwudziestu lat miała prawo tak go odbierać, ale jakoś i mnie się jej spojrzenie na jego postać udzielało :P
Na szczęście później akcja się rozkręciła. Bardzo podobały mi się ich miłosne schadzki o północy. To było takie odświeżające i ładnie opisane, że nie czułam potrzeby aby te sceny kartkować i uciekać jak najdalej. To jak ona go zawsze po północy szukała, towarzyszące temu emocje i że on pierwszy zdał sobie sprawę ze swoich uczuć bardzo mi odpowiadało. Denerwowało mnie tylko, że...

Aurill | 2014-03-31
Przeczytana: 26 marca 2014

Książę Falconbridge nie kieruje się bynajmniej zauroczeniem w swoim dążeniu do poznania panny Eversea. Jest ona dla niego jedynie pionkiem w misternej zemście przygotowanej dla jej starszego brata.
Młoda Genevieve przeżywa boleśnie odtrącenie przez swojego ukochanego z dzieciństwa i nie ma ochoty przyjmować ciepło umizgów księcia. Dziewczyna jest również właścicielką niezwykle przenikliwego umysłu, który pozwala jej dostrzec, że pod warstwą pochlebstw i niezwykłego zainteresowanie księcia jej osobą, kryją się jakieś mroczne motywy.
Cóż, jeśli książę sam pada ofiarą swojej intrygi...

Książkę świetnie się czytało. :) Polecam!

angela2046 | 2017-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2017

Książka nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia, ale od początku.

Ona - 20 letnia dziewczyna z temperamentem, którego nikt w niej nie dostrzega. Zakochana bez pamięci w swoim przyjacielu, który informuje ją, że chce się oświadczyć ich przyjaciółce. Swoim oświadczeniem łamie serce dziewczynie.

On - 40 letni książę. Zimny, nieprzystępny, osiągający wszystko co chce. Innymi słowy postrach salonów. Postanawia się powtórnie ożenić. Niestety jego plany psuje romans narzeczonej. Postanawia się zemścić na mężczyźnie, który miał czelność sięgnąć po jego własność.

I tak oto się spotykają. Ona cierpiąca, próbująca pogodzić się ze stratą ukochanego. On żądny zemsty, chcący wykorzystać ją jako środek do osiągnięcia celu.

I to tak po skrócie fabuły. Historia ciekawa, ale mnie strasznie raziła różnica wieku pomiędzy bohaterami. Niby zdaję sobie sprawę, że w tamtych czasach taka różnica to norma, a zdarzały się i większe, ale ja się nie mogłam z tym pogodzić. Denerwowało mnie...

KamaBibi | 2014-12-14
Na półkach: Przeczytane, Coś dla serca

Drogie Panie, romans historyczny wart każdej zaczytanej minutki :) Zdecydowanie moje klimaty.. dumny, pewny siebie książę i pannica indywidualistka, ich dialogi są fantastyczne, uśmiałam się niemało. Książka pełna namiętności i sympatycznego humoru. Fabuła podobna do genialnej "Whitney, moja miłość" Judith McNaught, którą również oceniam bardzo wysoko.

latinka | 2013-07-11
Przeczytana: maj 2013

Bardzo lekka i przyjemna opowieść o dwojgu ludziach,którzy pomimo swoich różnych zamiarów i chęci zakochują się w sobie.
Momentami bardzo zabawna i romantyczna książka.
Różne zwroty akcji sprawiają,że czyta ją się bardzo przyjemnie i szybko

Ewelina | 2015-05-16
Przeczytana: 15 maja 2015

Książka dość dobra, choć do moich ulubionych jej nie zaliczę. Autorka pisze fajnie, ciekawie i tworzy wyraziste postacie, jednak zawsze gdy czytam jej książkę w pewnym momencie zaczyna mnie ona nudzić i najchętniej bym ją rzuciła, ale jestem wtedy przeważnie w połowie i po prostu szkoda mi to robić.
Jak już wspomniałam książka jest dobra, historia ciekawa, opisy świetne.... jednak wolałabym dostać tu coś innego. O wiele ciekawiej byłoby gdyby książę zakochał się w kimś innym choćby w Milicent (wtedy wypadałoby tu trochę poprawić jej charakter) i razem z Genny grali by zakochanych by zwrócić na siebie uwagę tamtych dwojga, a wszystko byłoby spowodowane kłamstwem Harrego z początku książki który chciał sprawdzić czy Genevive go kocha. Wtedy książka na pewno stałaby się jedną z moich ulubionych. Niemniej jednak polecam ją miłośnikom romansów i tym którzy chcą się odstresować przy książce po ciężkim dniu :)

Caroline_174 | 2017-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Mam wrażenie, że coraz trudniej trafić na dobry, wciągający romans historyczny, w którym między bohaterami będą leciały iskry, a nie jedynie poznanie się, zakochanie i koniec.
Dlatego właśnie bardzo się cieszę, że zdecydowałam się sięgnąć po tę pozycję. Akcja dzieje się już od pierwszych stron. Dalej jest jeszcze lepiej - trochę zabawnie, trochę zazdrośnie, ale przede wszystkim bardzo zmysłowo, ogniście, zawzięcie i ani trochę nudno! Polecam serdecznie wszystkim miłośnikom romansów historycznych.