TWÓRCY DZIEŁA POSTAWY

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
TWÓRCY DZIEŁA POSTAWY
shady88

Dominantą pracy jest próba odpowiedzi na pytanie, jak analizowani pisarze przeżywali psychiczne ostateczne zagadnienia bytu i kondycji ludzkiej i jaki wyraz artystyczny dawali swoim przeżyciom. Miłość i śmierć i sens istnienia- oto jak można by najkrócej ująć problematykę tej książki. W centrum uwagi autora znajdują się pisarze o bardzo różnorodnych strukturach psychicznych- zarówno chrześcijańscy jak i poszukujący transcendentnej z innych pozycji światopoglądowych i filozoficznych.

shady88 | 2012-06-19
wojwys | 2014-01-28