Ulubione rzeczy

Okładka książki Ulubione rzeczy Sharon Bolton
Okładka książki Ulubione rzeczy
Sharon Bolton Wydawnictwo: Amber Cykl: Lacey Flint (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lacey Flint (tom 1)
Now You See Me
Amber
2012-08-01
2012-08-01
Agnieszka Kabala
Morderstwo Śledztwo Londyn Kuba Rozpruwacz

Dziennik policjantki

Mroczna, pełna intryg i tajemnic. Książka ma w sobie wszystko to co lubię. Muszę przyznać że autorka mnie ciut zaskoczyła. Ale to też lubię. Kolejne spotkanie jest pewne.

Tom pierwszy otwierający cykl z Lacey Flint. Chyba najlepszy z cyklu. Tajemnica w tajemnicy i jeszcze jedna tajemnica. Ostry początek i dobre zakończenie, znakomicie dające możliwość ciągnięcia serii. Do tego ładny balans między intrygą kryminalną i wątkami osobistymi bohaterów. Zdecydowanie do przeczytania

powieść bardzo "angielska"/zwyczaje ,zachowania/.trochę chaotyczna ale zakończenie perełka.

książka zaskakująca

książka zaskakująca

Jest to mocny i mroczny kryminał / thriller.

Funkcjonariuszka Lacey Flint bada sprawę zbiorowego gwałtu, gdzie pewnego wieczoru martwa kobieta osuwa się jej na samochód.
Lacey zostaje przydzielona do śledztwa, a kolejne morderstwa i tropy prowadzą wprost do niej.

Książkę czyta się naprawdę dobrze, szybko i przyjemnie, choć fabuła jest mroczna i związana z seryjnym mordercą Kubą Rozpruwaczem.

W tej części poznajemy bohaterów. Są dobrze wykreowani, a z każdą kolejną stroną stają się coraz bardziej realistyczni.

Cała akcja jest wciągającą i trzyma w napięciu, a przez zwroty akcji staje się nie odkładalna.
Jest to pierwszy tom serii i z chęcią zobaczę jak potoczą się dalsze losy Lacey.

Samo zakończenie historii jest mega zaskakujące.

Jest to mocny i mroczny kryminał / thriller.

Niezła powieść. Lubię autorów rekomendowanych przez Mieczysława. Warto było ją przeczytać - to moja pierwsza powieść tej autorki, która naprawdę dobrze pisze. Z reguły powieści kryminalne pisane przez kobiety raczej omijam, ale mimo zakręconej fabuły podobała mi się...

Niezła książka. Trochę rozciągnięta, ale czyta się dobrze.

Niezła książka. Trochę rozciągnięta, ale czyta się dobrze.

To moje pierwsze spotkanie z Bolton. Tę książkę oceniam na 8, choć jestem lekko poza połową. Super bohaterka, szybka akcja, lekka, pełna ironii narracja. Choć już powoli bohaterka wymięka i zaczyna wzdychać do detektywa Joesbury'ego - oczywiście opalonego, z pięknym uzębieniem aroganckiego mięśniaka. Oby autorka nie poszła za bardzo w romans, jak to często bywa u Gerritsen.

"Ulubione rzeczy" to mocny thriller, mroczny, w którym nic nie jest jasne. Ma ciekawą fabułę, niebanalną i pełną zwrotów akcji, powiązana z historią Kuby Rozpruwacza.

Młoda londyńska policjantka Lacey Flint, w chwili, gdy wracała w nocy od ofiary gwałtu, stała się, niemal naocznym światkiem brutalnego morderstwa. Kobieta, rozcięta od góry do dołu przez nożownika wpadła na nią w chwilę po tym, jak doszło do napadu. Niestety zamyślona Lacey nie zauważyła napastnika. Występując początkowo w charakterze świadka, Flint zaczyna nieoficjalnie pomagać przy śledztwie. Okazuje się, że to morderstwo było pierwszym z serii brutalnych morderstw, które w swoim charakterze zaczęły przypominać zbrodnie sprzed wieku, legendarnego Kuby Rozpruwacza. Policjantka od najmłodszych lat interesowała się tą postacią, dlatego potrafiła przedstawić wiarygodną historię postaci w celu ułatwienia dochodzenia. W tę sprawę została wciągnięta ambitna dziennikarka, przez którą morderca się kontaktował za pomocą listów, które przypominały oryginalne, napisane przez Kubę Rozpruwacza. Policjanci zdają sobie sprawę, że muszą jak najszybciej dorwać naśladowcę, zanim ten dopadnie kolejne ofiary. Niestety nie jest to takie proste. Mają swojego podejrzanego, ale muszą mu udowodnić winę, a to nie jest takie proste, zwłaszcza, że sprawa jest rozwojowa i niejednoznaczna. Z czasem detektywi odkrywają co łączy wszystkie ofiary. Mimo podjętych prób i zastawiania zasadzki, morderca wciąż wodzi wszystkich za nos i nie daje się złapać.

S.J. Bolton miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę, bo nie tylko wykorzystała postać legendarnego, nieuchwytnego mordercy sprzed lat, ale również w niebanalny sposób poprowadziła akcję. W połowie książki wydaje nam się, że już wszystko wiemy, ale autorka nie pozwala nam na tę pewność, aż do końca powieści. Zakończenie zaskakujące i jest trudne do zgadnięcia. Historia przedstawiona na kartach tej powieści jest bardzo dobrze przemyślana i świetnie skonstruowana. Czytelnik, nieświadomie, wierzy w to, co czyta nie podejrzewając zasadzki, jaką zastawiła na niego autorka. Muszę przyznać, że ja dałam się zwieść.

Całość napisana barwnym, plastycznym językiem, niezwykle sugestywnym i działającym na wyobraźnię. Akcja dynamiczna, co sprawia, że nie ma tu czasu na nudę.

Świetny thriller. Mnie się podobał dlatego śmiało mogę go polecić. Wam życzę miłej zabawy podczas czytania.

Książka jak książka, czytałam gorsze. Zamysł niezły, ale momentami akcja jest solidnie odklejona od jakiejkolwiek rzeczywistości. Bohaterka, która ma być sercem cyklu, wydaje się mało inteligentna, antypatyczna i kompletnie nie zachęca do sięgania po kolejne części.

• Kryminał
  • Kryminały