Ulubione rzeczy

Sharon Bolton Wydawnictwo: Amber Cykl: Lacey Flint (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Now You See Me
Morderstwo Śledztwo Londyn Kuba Rozpruwacz

Oficjalne recenzje i

Dziennik policjantki

[ 44 ] Link do recenzji

Druga książka Sharon Bolton, którą udało mi się przeczytać i kolejny raz nie zawiodłam się. Przez cały czas trzymała w napięciu aż do ostatniej linijki. Zakończenie zwaliło mnie z nóg , było ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Jestem bardzo szczęśliwa, że kiedyś przez przypadek wpadłam na "Karuzelę samobójczyń", dzięki temu mam kolejną serię do przeczytania.

Spoko, nie spodziewałam się takiego zakończenia, może kiedyś nawet wrócę do niej ponownie, żeby przeczytać ją z innej perspektywy. Porusza ważny temat gwałtów zbiorowych na młodych dziewczynach, które potem nawet nie mogą się bronić i oczekiwać sprawiedliwości wobec swoich oprawców "bo w świetle prawa..." i inne tego typu wymówki władz i sądów, które są właśnie w świetle...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna seria, intrygująca i mocno wciąga.

Wciąga od samego początku, a nawiązanie do Kuby Rozpruwacza bardzo mi sie podobało, bo jestem jego fanką :)
Zaskakujący koniec i sympatia do głównej bohaterki sprawiają, że sięgam po kolejną z serii.

Bardzo dobra książka! Zainteresowała mnie już od początku - a to nie zdarza się często. Podobało mi się, że historia nawiązuje do Kuby Rozpruwacza, ładnie wszystko opisane, dużo akcji. Chociaż czasem miała wrażenie, że niektóre opisy były zupełnie zbędne. Jednak nie zachwiało to mojej chęci czytania dalej. Wiem, że są dalsze części o losach Lacey Flint i zamierzam po nie...

To druga pozycja tej autorki, którą przeczytałam. mam wrażenie, że staje się coraz bardziej makabryczna. Mimo to, książka wciąga i świetnie się ją czyta. A końcówka pozostawia niedosyt i chęć po sięgnięcie po kolejną książkę z tej serii. Polecam, choć to pozycja dla osób o mocnych nerwach.

Ta książka trzyma w na pięciu i sprawia ,że czytelnik czuje strach pomieszany z ciekawością .Cudowna główna bohaterka z ciekawą przeszłością,którą od razu polubiłam .Dotyka ważnych i często pomijanych tematów w dzisiejszym świecie .Nie da się o niej zapomnieć .

Mam już za sobą kilka książek Bolton, które bardzo mi się podobały. Tym razem- również się nie zawiodłam :) tematyka dotyka ważnych problemów mniejszości społecznych chociaż nie robi z nich wątku głównego. Akcja zwarta i z sensem, a zakończenie...? Nie mogę się doczekać, gdy zdejmę z półki drugą część, bo wątek prywatny bohaterów może się tam ciekawie rozwinąć.

W pierwszym tomie oprócz głównej akcji, jest poboczny wątek i zacznę od niego bo uważam, że jest bardzo ważny.

Gwałty zbiorowe w Londynie na mniejszości czarnych obywateli. Nastolatkowie, gwałcą młode dziewczyny, bardzo młode. Czasami ofiary mają po 15 lat, a czasami i mniej. Niestety nic nie można z tym zrobić. Dziewczynki nie chcą składać zeznać, bo boją się. Są...

Dobry kryminał. Autorka przedstawia nam w miarę logiczną historię. Stosuje kilka drobnych zmyłek. Robi to jednak rozsądnie, przez co książka nie jest taka jak w wielu innych kryminałach. Jak ktoś spodziewa się akcji "ala Pan Mróz" to nie w tej powieści.

Dyskusje

2 588