Śnieżka musi umrzeć

Wydawnictwo: Media Rodzina
Schneewittchen muss sterben
literatura niemiecka,
Anne

Kryminał na najwyższym poziomie. Absolutny bestseller niemieckiej autorki! Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy...

Kryminał na najwyższym poziomie. Absolutny bestseller niemieckiej autorki!

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy ich dzieci. Jednak nie wszyscy są mu wrodzy. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność.

Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają śledztwa w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa.
Czy były więzień może być niebezpieczny? Czy to raczej jemu grozi niebezpieczeństwo?

W tej małej, niegdyś sielskiej społeczności, zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. W powietrzu czuć zgniły zapach mrocznej tajemnicy. Mieszkańców wiąże zmowa milczenia, a każdy z nich wydaje się mieć coś na sumieniu. Miejscowy bogacz, wioskowy głupek, antypatyczna sklepowa, dawni koledzy... W Altenhain ile domów, tyle trupów w szafach.

A jednak przysypana sprawa sprzed lat odżywa z pełną mocą. Kto jest zbrodniarzem, a kto ofiarą? I jeśli nie Tobias zabił, to kto?

Śnieżka musi umrzeć to trzymający w napięciu, fenomenalny kryminał, pełen nagłych zwrotów akcji. To układ równań z wieloma niewiadomymi, diabelnie trudny do rozwikłania. Czytelnik nie jeden raz może mieć pewność, że zna rozwiązanie zagadki, ale ostatecznie wartka fabuła zawsze zwiedzie go na manowce. Książkę czyta się jednym tchem, akcja trzyma w napięciu do samego, bardzo zaskakującego finału. Wszystko to sprawia, że lektura Śnieżki zadowoli każdego smakosza kryminałów, ale też, po prostu, każdego smakosza dobrej książki.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2013

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Paco | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Musi to na Rusi.
A kto Śnieżkę w Niemczech udusi ?
Czuły jestem jak membrana z wysokotonówki.
Na akcenty polskie w książkach autorów zachodnich.
No i się rozedrgałem niczym przepona, przy solówce ,, Smoke On The Water,,. Kontekst polskich nazwisk użytych, dumy na świecie nam nie przysporzy. Miła Nele, przydzieliła nam funkcję samca łajdaczyny i wsiowej mega plotkary. Enty raz spotykam się z tym, u niemieckich autorów. Co za tym stoi ? Szczerze – nie wiem. Skojarzenie pierwsze, to nadmiar ludzi dobrych za Odrą. I złych za granicą trzeba szukać. Aliści Nele sympatyczną niunią z dołeczkami jest. Poza tym broni się beletrystycznie. Pozostawiając dobre wrażenia ogólne. Widząc ją np. przy kasie w Lidlu, myślałbym bardziej, jak o Matce Niemce, niż o krwiożerczym pisarzu. O mamusi dzieci pięciorga, niż o drapieżnym kanceliście. O lasce do tańca i do różańca, niż o mięsożernym wyjadaczu. A Ona tym wszystkim jest.
Minusy – ,,wiem i Wam powiem,, – Autorka.
Plusy.....jednak dołeczki :)
I...

Bożena | 2014-02-23
Przeczytana: luty 2014

Przyznam się, że jestem pod wrażeniem. Nele Neuhaus skonstruowała nietuzinkową intrygę, którą się czyta jednym tchem.

Na nieczynnym od lat wojskowym lotnisku znaleziono ludzkie szczątki, jak się okazało są to kości młodej kobiety, do akcji wkracza para śledczych Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff, muszą oni rozwikłać tą nietypową zagadkę. Ślady prowadzą do małej miejscowości Altenhaim, gdzie przed 11 laty wydarzyła się tragedia, zabite zostały dwie nastolatki - Laura i Stefania - ich ciał do tej pory nie odnaleziono.
A tymczasem z więzienia wychodzi na wolność Tobias Sartorius. Ten młody, wtedy dwudziestoletni facet został skazany w procesie poszlakowym na 10 lat więzienia za zabicie tych dwóch dziewczyn.
Teraz komuś bardzo zależy aby Tobias wyniósł się z miasteczka. Zaczyna się na niego nagonka. Ktoś bardzo obawia się prawdy.

"Śnieżka musi umrzeć" to świetnie napisana i wciągającą bez reszty książką, gdzie oprócz emocjonującej historii i zaskakującej zmiany akcji autorka...

Ania | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Po tytule i okładce nie spodziewałam się po tej książce czegoś dobrego jednak bardzo się pomyliłam! Jest to kryminał na najwyższym poziomie.Niezwykle wciągający,zaskakujący na każdym kroku.Trzyma w napięciu,jest pełen zwrotów akcji.Czytając powieść już byłam pewna rozwiązania zagadki ale wartka fabuła zwodziła mnie na manowce bo okazywało się że rozwiązanie jest zupełnie inne,pokazując zaskakujący finał.Od książki trudno się oderwać gdyż jest naprawdę bardzo ciekawa!Wszystko to sprawia że jest to niesamowity kryminał godny polecenia!

Dia | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Genialny kryminał, dla mnie na poziomie Millenium Stega Larssona. Choć oczywiście nie chcę umniejszać tym porównaniem talentu autorki.
Rewelacyjnie narysowała ona bohaterów ale największa jej zasługa to fabuła, w której ciągle czegoś brakuje choć stale dostarcza coraz więcej informacji. Dla mnie osobiście wielki przebój i nie dziwię się skąd miano bestselleru!
Po dziesięciu latach więzienia za zabicie dwóch rówieśniczek Tobias wychodzi z więzienia. Mimo propozycji od dawnej przyjaciółki, która przez 10 lat stała się bardzo znaną aktorką , aby zamieszkał z nią w luksusowym apartamencie. Tobias wpostanawia zmierzyć się z przeszłością i nie zostawiać rodziców samych. To co zastaje w rodzinnej posiadłości nie przypomina niczego co pamięta sprzed pójścia do więzienia.
Matki nie ma bo rozwiodła się z ojcem Tobiasa, ojciec jest wrakiem człowieka, dawnej świetnie prosperująca karczma stała się tablicą do pisania niewybrednych i oskarżycielskich tekstów pod adresem rodziny Tobiasa; a...

Beata | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Rewelacyjny kryminał. Moje pierwsze spotkanie z autorką uważam za bardzo udane. Intryga wciąga, akcja kluczy, mnogość wątków nie pozwala zbyt szybko domyślić się sprawcy zbrodni. Po 10 latach sytuacja się powtarza, ginie dziewczyna, cała społeczność zna winnego - dosłownie i w przenośni. A prawda jest trochę bardziej skomplikowana, bo ludzka natura nie zawsze pozwala na humanitarne zachowania. Szczerze polecam.

allison | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

„Śnieżka musi umrzeć” to kryminał potwierdzający pisarski talent Nele Neuhaus. Czyta się tę powieść jednym tchem i trudno się od niej oderwać, gdyż powikłana akcja wciąż przynosi jakieś niespodzianki, sprowadzając na inne tory i śledztwo, i domysły czytelnika.

Od pierwszych stron z dużymi emocjami śledzi się perypetie głównego bohatera, Tobiasa Sartoriusa, którzy wychodzi na wolność po dziesięcioletniej odsiadce. Skazany za zabójstwo dwóch nastolatek Tobias wraca do rodzinnej wsi, by spotkać się z rodzicami. Tam jednak czeka na niego niejedna przykra wiadomość. Oliwy do ognia dolewają wrogo nastawieni sąsiedzi, którzy nie mogą zapomnieć tragicznych wydarzeń sprzed lat.
Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy sprzyjają byłemu więźniowi. Jest wśród nich siedemnastoletnia Amelie, która od niedawna mieszka w wiosce i powoli odkrywa przeszłość Tobiasa. W przeciwieństwie do większości jest przekonana o niewinności mężczyzny. Podobne wątpliwości ma komisarz Pia Kirchhoff,...

motyl43 | 2013-07-06
Przeczytana: lipiec 2013

Jaka jest książka Nele Neuhaus - "niesztampowa i emocjonująca. Rozjaśniająca umysł i dodająca ducha. To antidotum na codzienność, powierzchowność i pośpiech. Mocna w tematyce, lekka w odbiorze". Uwaga -uzależnia! Idealna lektura na wakacje, ale proszę nie czytać na słońcu , bo "zaczytanie" grozi poparzeniem.

książek: 1971
Strega | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Bardzo dobry kryminał niemieckiej autorki.

Wciągająca intryga, sporo postaci z ciekawie nakreślonymi charakterami, metodycznie prowadzone śledztwo przez sympatycznych policjantów - to wszystko gwarantuje dobrze spędzony czas.

Czy rozwiązanie było przewidywalne? Tak i nie. Być może autorka trochę zbyt wcześnie wskazuje nam głównego winowajcę, ale z drugiej strony, jeszcze sporo się dzieje i jeszcze nie raz zostaniemy zaskoczeni.

Na pewno przeczytam jeszcze jakąś książkę tej autorki.

macias | 2014-07-26
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 26 lipca 2014

Genialna książka genialnej pisarki. Absolutny TOP w moim subiektywnym rankingu na równi z twórczością Jo Nesbo czy Stiega Larssona. Fantastyczne tło obyczajowe, świetnie narysowani bohaterowie, misternie uknuta intryga, zwroty akcji, napięcie trzymające od początku do końca. Słuchałem audiobooka bardzo dobrze przeczytanego przez Maję Ostaszewską. Bardzo, bardzo mocno polecam! WYBITNA KSIĄŻKA!

Ewelinka5 | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego ojciec i wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy ich dzieci. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność. Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. W tej małej, niegdyś sielskiej społeczności, zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. W Altenhain ile domów, tyle trupów w szafach.

Niemiecki kryminał, to dziedzina, w której nigdy wcześniej nie bywałam. Z pewną obawą, czy powieść aby na pewno jest tak dobra, jak o niej napisano, sięgnąłam po "Śnieżka musi umrzeć". Muszę powiedzieć, że naprawdę, nie spodziewałam się tak świetnie skonstruowanego kryminału z akcją pełną...

Nele Neuhaus odpowiedziała na Wasze pytania!

Czy lubiła się bać, kiedy była dzieckiem? Czy od zawsze chciała pisać kryminały? Czy dobro w każdym wypadku zwycięża? I jakie ma cechy wspólne z Pią Kirchhoff? Na te i szereg innych pytań znajdziecie odpowiedź na wywiadzie, który przeprowadziliśmy z Nele Neuhaus.