Ucisz mnie pocałunkiem

Tłumaczenie: Magdalena Olejnik
Cykl: Piosenki dla Pauli (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Cállame con un beso
kasia05101993

Trzeci tom bestsellerowej hiszpańskiej serii dla nastolatek, która podbiła serca również polskich czytelniczek. Czas mija, a życie przynosi nowe wyzwania, nowe doświadczenia, nowych przyjaciół... Paula będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji, z których żadna nie będzie łatwa - czy związek na odległość w ogóle ma sens?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=piosenki-...»

Marcelina | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Cudna, zakończenie zwalilo mnie z nóg, a cała książka trzymała mnie w napięciu aż do samego końca. Polecam!!!

| 2016-12-03

Akcja - niesamowita! Znów to samo, a mianowicie okrutne zakończenie, po którym serce krzyczy "WIĘCEJ, WIĘCEJ", a Ty wiesz, że więcej już nie ma... Epilog potrafi zakręcić w głowie strasznie i nagle nie wiesz co tak naprawdę się stało.

domix96 | 2016-09-02

Cała seria - rewelacja ;)

Vichy | 2016-07-11

Niestety ostatnia część cudownej serii 💞

natttalusss | 2016-03-14
Przeczytana: 02 marca 2016

Według mnie, ta część jest najlepsza ze wszystkich trzech. Książka wciągająca. Polecam

Ana Te | 2015-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2015

Paula po otrzymaniu stypendium w Anglii wyjeżdża, zostawiając Alexa w Hiszpanii. Chłopak otworzył bibliokafejkę i pracuje właśnie nad swoją drugą książką. Rozłąka i tęsknota nie wpływa dobrze na ich związek, a rozmowy przez komunikatory nie mogą równać się z fizycznymi bliskościami.
W tym samym czasie Miriam pakuje się w kłopoty. Jej brat Mario ze swoją dziewczyną Dianą chcą jej pomóc i w ten sposób zostają wplątani w niebezpieczną grę z miejscowymi mafiosami.
Paczka sugusek przestała istnieć kilka miesięcy temu. Czy uda im się połączyć znów, by ratować jedną z nich?

Z niecierpliwością czekałam na kolejny tom tego cyklu w bibliotece. Byłam mega-zadowolona, kiedy zobaczyłam Ucisz mnie pocałunkiem na półce. Kilku miesięczna przerwa od przygód hiszpańskich przyjaciół wzmogła moją ciekawość.

Tak, jak w przypadku Czy wiesz, że Cię kocham?, nadal myślę, że autor zdobył już swoje doświadczenie przy pierwszej i drugiej części, dlatego trzecia była równie dobra jak poprzednia. W Ucisz...

ninuuusss | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Przeczytałam całą serię. W tamte wakacje 2 pierwsze części, w te wakacje dopiero "Ucisz mnie pocałunkiem" gdyż nie mogłam jej nigdzie dostać. Książka jak najbardziej przypadła mi do gustu. Trzyma w napięciu. Do tego tyle zmian w życiu sugusek, jednak wszystko kończy się happy endem. Polecam każdej nastolatce, a także dorosłym całą serię.

Kasandra | 2014-12-19

Paczka sugusek rozpadła się i każda z nich poszła w swoją stronę.
Paula wyjeżdża na studia do Londynu, a to oznacza rozłąkę z Alexem na kilka miesięcy. Czy ich związek podoła temu wyzwaniu?
Tymczasem Miriam wpadła w nieodpowiednie towarzystwo i wpada w tarapaty, a Cris ma nowego chłopaka. Diana i Mario przeżywają mały kryzys w związku.
Czy przyjaciółki znów się połączą i odnowią dawną przyjaźń, aby pomóc Miriam? I czy Miriam na pewno chce pomocy?

"Jesteś zbyt młoda, by rzucać wszystkie ważne dla ciebie rzeczy, na które pracowałaś całe życie, dla miłości."

Finałowa część "Piosenek dla Pauli"...
I chyba ta, która spodobała mi się najbardziej.
W życiu czterech owocowych sugusek i ich przyjaciół wydarzyło się tu zbyt wiele, jak na jeden raz. Niestety nie spodobało mi się to, że autor przez całą książkę "przeciągał struny", a na sam koniec dorzucił całą masę niespodziewanych zwrotów akcji. Denerwowało mnie również, że ostatnim zdaniem spośród wielu rozdziałów często było coś w stylu...

Szarokolorowa | 2014-05-01
Przeczytana: październik 2014

Tom drugi o wiele lepszy ale nie najgorszy . Polecam przeczytanie całej serii i poznanie zagmatwanej historii Pauli .

Czytelniczka | 2014-02-23
Przeczytana: 05 lutego 2014

Wg mnie ta część jest najnudniejsza ze wszystkich trzech. Owszem, wątek Pauli przebywającej w Londynie jest nieco wciągający. Podobał mi się również wątek Pandory. Ale reszta ? Pomysł na zmianę Miriam nie był za dobry. A te wszystkie rozterki Pauli i Alexa ? Zbyt uczuciowe...Najgorszym wątkiem wg mnie był wątek Diany i Maria. Diana obraziła się za to, że jej chłopak rozmawiał w tajemnicy przed nią z jakąś koleżanką... Później chcieli od siebie odpocząć, ale nadal się kochali, ale nie wiedzieli co zrobić, ale tęsknili za sobą... itd. Nudne jak flaki z olejem ! Może się mylę, to moja opinia.
Zawiodłam się nieco na tej książce, ale mimo wszystko może być. Warta przeczytania, choćby z uwagi na główną bohaterkę, którą polubiłam w 2. części.