Ucisz mnie pocałunkiem

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Piosenki do Pauli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Cállame con un beso
wydawnictwo
Jaguar
typ
papier
kasia05101993
7,78 (147 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Trzeci tom bestsellerowej hiszpańskiej serii dla nastolatek, która podbiła serca również polskich czytelniczek. Czas mija, a życie przynosi nowe wyzwania, nowe doświadczenia, nowych przyjaciół... Paula będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji, z których żadna nie będzie łatwa - czy związek na odległość w ogóle ma sens?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=piosenki-...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Butterfly | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Zacznę od końca książki, ostatnie kilka stron wyprowadziło mnie z równowagi.. Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Choć spodziewałam się, że Paula będzie z Alexem :) Wątek Miriam nie był rewelacją, za to bardzo mi się spodobał motyw Pauli w Anglii :) Książka ogólnie jest fajna i ciekawa. Trochę jestem rozczarowana, że to już koniec przeżyć sugusek.. :(

Soulfly | 2014-01-17
Przeczytana: 2014 rok

Z przesympatycznej, słodkiej opowieści o miłości trylogia o Pauli zmieniła się w dramat z wątkiem kryminalnym.
Ta część była za bardzo ponura, było w niej nagromadzone zbyt wiele problemów.
Epilog nieźle daje do myślenia, szczerze powiedziawszy zburzył całą moją koncepcję na temat książki, bo sama już nie wiem co w tej fikcji jest prawdą a co kłamstwem.
Sądzę, że jeszcze kilka wątków powinno zostać pociągniętych trochę dalej, bo zbyt dużo z nich kończy się niejasno.
Najgorsza z trzech części, lecz mimo wszystko bardzo mi się podobała. Polecam :)

Lenka | 2013-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 18 maja 2013

Trzeci tom trylogii "Piosenki dla Pauli" pt: "Ucisz mnie pocałunkiem" póki co zajmują numer jeden na liście rozczarowań tego roku! A mogło być tak pięknie! Po emocjonującym epilogu poprzedniej części miałam ochotę rzucić wszystko i dostać w ręce końcowy tom. Niestety najpierw trzyba mi było poczekać, aż wydadzą go w Polsce. I wydali. A ja się srodze rozczarowałam...

Akcja powieści już tradycyjnie skacze w czasie i miejscu, ale główny pion to grudzień, półtora roku po czerwcowych wydarzeniach opisanych w "Czy wiesz, że Cię kocham". Część rozdziałów poświęcona jest Pauli przebywającej aktualnie na stypendium w Londynie - i to niewątpliwie najciekawszy z wątków powieści - oraz część rozdziałów podzielonych między wątek Alexa, Diany i Maria, Cris (pojawia się dopiero na ostatnich stu stronach) - oraz najokropniejszy ze wszystkich - Miriam.

Gdyby zabrakło przygód Miriam książka byłaby o niebo lepsza! W pewnym momencie miałam ochotę pomijać każdy rozdział w jakim pojawiało się jej...

Kasandra | 2014-12-19

Paczka sugusek rozpadła się i każda z nich poszła w swoją stronę.
Paula wyjeżdża na studia do Londynu, a to oznacza rozłąkę z Alexem na kilka miesięcy. Czy ich związek podoła temu wyzwaniu?
Tymczasem Miriam wpadła w nieodpowiednie towarzystwo i wpada w tarapaty, a Cris ma nowego chłopaka. Diana i Mario przeżywają mały kryzys w związku.
Czy przyjaciółki znów się połączą i odnowią dawną przyjaźń, aby pomóc Miriam? I czy Miriam na pewno chce pomocy?

"Jesteś zbyt młoda, by rzucać wszystkie ważne dla ciebie rzeczy, na które pracowałaś całe życie, dla miłości."

Finałowa część "Piosenek dla Pauli"...
I chyba ta, która spodobała mi się najbardziej.
W życiu czterech owocowych sugusek i ich przyjaciół wydarzyło się tu zbyt wiele, jak na jeden raz. Niestety nie spodobało mi się to, że autor przez całą książkę "przeciągał struny", a na sam koniec dorzucił całą masę niespodziewanych zwrotów akcji. Denerwowało mnie również, że ostatnim zdaniem spośród wielu rozdziałów często było coś w stylu...

Czytelniczka | 2014-02-23
Przeczytana: 05 lutego 2014

Wg mnie ta część jest najnudniejsza ze wszystkich trzech. Owszem, wątek Pauli przebywającej w Londynie jest nieco wciągający. Podobał mi się również wątek Pandory. Ale reszta ? Pomysł na zmianę Miriam nie był za dobry. A te wszystkie rozterki Pauli i Alexa ? Zbyt uczuciowe...Najgorszym wątkiem wg mnie był wątek Diany i Maria. Diana obraziła się za to, że jej chłopak rozmawiał w tajemnicy przed nią z jakąś koleżanką... Później chcieli od siebie odpocząć, ale nadal się kochali, ale nie wiedzieli co zrobić, ale tęsknili za sobą... itd. Nudne jak flaki z olejem ! Może się mylę, to moja opinia.
Zawiodłam się nieco na tej książce, ale mimo wszystko może być. Warta przeczytania, choćby z uwagi na główną bohaterkę, którą polubiłam w 2. części.

Weronika | 2013-04-13
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Szczerze powiedziawszy, na początku myślałam, że powieść została napisana na zamówienie. Do połowy wszystko było nudne i nawet poza całą akcją z Miriam nic mnie nie zaciekawiło. Dopiero odkąd dowiedziałam się, co z Cris, powieść wydała się interesująca. Później dużo się działo, wydarzenia były przepełnione akcją, co niezwykle mi się spodobało. Szkoda, że autor tak mało wspomniał o Irene ...

nevermind | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Trzecia i ostatnia część świetnej trylogii "Piosenek dla Pauli". Sam wątek o przebywaniu Pauli w Londynie był bardzo ciekawy. Luka Valor i Valentina Bruscolotti to dwie świetne postacie!

Początek problemów Miriama mało mnie interesował. Ciągłe pisanie o narkotykach i jej problemach z Fabianem i Ricky. Mało intrygujące.

Postać Pandory jest dziwna i w niektórych momentach lektury, było mi jej szkoda.

Manhattan to najwspanialszy pomysł tej książki! Samo czytanie o tym miejscu wprawiało mnie w świetną atmosferę. Bardzo chciałabym wypić tam dobrą kawę i przeczytać jedną z wielu książek w zimowy, grudniowy dzień.

Myślę, że cały czas losy bohaterów bardzo intrygują. Mimo wielu narzekań na Miriam ze strony czytelników, nie podobało mi się to, że skończyła się takim wydarzeniem. Przeczytałam wszystkie części "Piosenek dla Pauli" i miałam nadzieję, że ta ostatnia nie skończy się tragedią.

Tym, którzy nie przeczytali "Ucisz mnie pocałunkiem" gorąco ją polecam :)

Marta | 2014-01-01
Przeczytana: grudzień 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzecia część "Piosenek dla Pauli" jest chyba najbardziej zaskakująca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Wciągnęła mnie bez reszty, dokładnie tak, jak pierwszy i drugi tom trylogii o Pauli. W "Ucisz mniE pocałunkiem" podobało mi się, jak Alex walczył o Paulę, a za namową przyjaciela nawet pojechał za nią do Londynu, zupełnie jak wcześniej Angel. Nie obchodziło go, że Paula z nim zerwała i być może nie chciała go widzieć. Zaryzykował, i zyskał na tym. To jest rada dla niepoprawnych romantyków, jak Alex - dla osoby, którą się kocha, warto nawet pojechać na koniec świata;)

Wiktoria | 2013-12-28

Cała trylogia jakoś nie chwyciła mnie za serce,ale miała w sobie to coś,co sprawiło,że przeczytałam wszystkie części :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku