Córki

2011-01-26
2011-01-26
Ewa Pater-Podgórna
córki

Jedna z lepszych książek jakie czytałam jest to powieść młodzieżowa, nie ma w niej fantastyki. Napisana bardzo łatwym do zrozumienia stylem pisania i ogólnie szybko się czyta. Moja ocena to 9\10 ponieważ nie była to książka, którą każdy powinien mieć i przeczytać. Jednak jak najbardziej ją polecam bo była naprawdę wciągająca i ciekawa.
Opowiada ona o Lizzie, córce supermodelki, jest ona dowcipna, a więc w trakcie czytania możemy się pośmiać. Posiada ona jednak jak to nazwali "nietypową urodę" lub po prostu uważa, że jest brzydka. Próbuje unikać blasku fleszy i rozgłosu jednak jest to trudne gdy się jest córką tak sławnej osoby. Ma ona 2 przyjaciółki, które są w podobnej sytuacji i rozumieją się nawzajem. Dziewczyny chcą być sobą, mieć swoje pasje i podejmować własne decyzje. Wspierają się wzajemnie, gdyż dobrze wiedzą, jak trudno być córką w świecie celebrytów. Więcej nie będę wam opowiadać lepiej się przekonajcie sami.

Opowiada ona o Lizzie, córce...

Książka, w której niezwykle podobał mi się wątek matki i córki.

Jak ciężko ci jest, gdy twoją mamę zna i podziwia każdy, a ty stoisz w cieniu i próbujesz przebić się przez tłum i dostać się do niej, by choć na chwilę porozmawiać. To właśnie odczuwa bohaterka tej powieści. Książka daje do myślenia. Na nudny wieczór może być :)

Książka, w której niezwykle podobał mi się wątek matki i córki.

Kocham tą książkę. Opowiada o trzech przyjaciółkach, które na dobre i na złe wspierają się, pokazują też, że sława i pieniądze nie są najważniejsze na świecie i to jest w tym wszystkim piękne. Polecam,a najbardziej dziewczyną w moim wieku (13-16 lat). :) :*

To idealna książka dla dziewczyny z niskim poczuciem własnej wartości. Uczy też, że czasem, mimo powszechnego sprzeciwu, lepiej jest zrobić to, co uważasz za słuszne.
A czasem nie.

A czasem nie.

Książka czytana prawie jednym tchem. To pierwszy tom, dwóch pozostałych nie mogłam się doczekać.
O czym? O realizacji marzeń- mimo wszystko. Fakt, bohaterki są córkami bogatych rodziców, wydawałoby się, że im łatwiej. Okazuje się, że jednak tak nie jest.
Wszystkie trzy mają swoje plany, odmienne od planów swoich rodziców. Jednak, przy wspólnym wspieraniu, udaje im się pójść własną drogą, realizując swoje własne marzenia.

Ilość stron: 299

To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. I wszystkie z serii Córki, która składa się z trzech części. Każda opowiada losy innej córki sławnych rodziców. Ta czyli „Córki” jest o Lizzie Summers – córce sławnej modelki. Opisane są różne wydarzenia z jej życia, a także nawiązanie do pozostałych bohaterek kolejnych tomów czyli Cariny z „Córki łamią zasady" i Hudson z „Córki wkraczają na scenę”.

W tej części Lizzie podobnie jak jej matka zostaje modelką. Nie jest to jednak takie oczywiste od początku książki.

Bardzo ciekawa lektura z wątkiem sławy, mediów.

Polecam każdemu.

Ilość stron: 299

Trochę opornie szło mi czytanie tej książki. Niemniej myślę, że jest ciekawa i polecam przeczytać.

Uwielbiam,zwłaszcza koniec!

Uwielbiam,zwłaszcza koniec!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna i lekka książka ;-)

Bardzo przyjemna i lekka książka ;-)

fajna młodzieżówka z wątkiem romantycznym. Tylko trzeba się przygotować na to, że jest to trylogia, więc zakończenie nie jest wieńczące. Na szczęście nie było też tak, że książka kończy się, a nic nie jest rozwiązane i trzeba kupić kolejny tom

• 2011
  • Młodzieżowe