Odwaga. Radość niebezpiecznego życia

poradniki
Ravi
2005-01-01
2005-01-01

"Odwaga. Radość niebezpiecznego życia" nie daje na gotowych rozwiązań, nie narzuca konkretnego światopoglądu, ale skutecznie skłania do zastanowienia się, przemyślenia pewnych oczywistych kwesti od nowa.

"Nie przestrzegaj zasad narzuconych z zewnątrz. Żadna narzucona reguła nie może być słuszna, ponieważ zasady stworzone są przez ludzi, którzy chcą tobą kierować!"

Dużo o dobru wobec drugiego człowieka.

Dużo o dobru wobec drugiego człowieka.

Książka nietypowa, czasami nieco chaotyczna. Autor proponuje odrzucenie wszelkich nauk zewnętrznych, na czele z religią oraz połączenie buddyjskiego mistycyzmu i ogólnie pojmowanego hedonizmu aby z życia brać jak najwięcej. Z jednej strony pozwala łatwiej zaakceptować sytuację w jakiej się znajdujemy, nieważne jaka by ona nie była, z drugiej zaś nie skłania nas do pracy nad sobą, gdyż tacy właśnie jesteśmy. Zdecydowanie bardziej trafia do mnie mniej skrajna wersja nauk wschodnich w wykonaniu De Mello.

Coś wspaniałego! Odpowiedź na moje wołanie. Polecam wszystkim, którzy stoją przed trudnym wyborem. Świeższe spojrzenie na życie, sytuacje i wewnętrzne konflikty gwarantowane.

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem.
Duchowość, medytacja, obraz Boga, jednak zupełnie inny niż ten, którego możemy się spodziewać. Ciężko opisać, warto przeczytać :)

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem.

bardzo ciekawa książka...polecam każdemu...nauczyłam się z niej, że pieniądze, ludzie, własny dom, praca, młodość itp przeminą i nigdy w pełni nie będą należały do mnie...nauczyłam się żeby zbiera wspomnienia i doświadczenie bo tego nic mi nie odbierze

Próbując powiedzieć cokolwiek o tej książce czuję, że co bym nie powiedziała, że i tak nie oddam jej mocy.
Słowa potrzebne na drodze każdego, który tęskni za pełniejszym, prawdziwszym życiem.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty