Odwaga. Radość niebezpiecznego życia

Wydawnictwo: Ravi
poradniki

Kolejna, po Równowadze ciała i umysłu, książka z serii autorstwa Osho owianego legendą nauczyciela duchowego z drugiej połowy XX wieku. Życie powinno być niebezpieczne nie ma innej drogi.Jedynie przez niebezpieczeństwo osiąga się dojrzałość.Według mnie, największą odwagą jest życie w stanie zadowolenia. Smutek to ogromne tchórzostwo. Do tego, aby być nieszczęśliwym, nic nie jest potrzebne. Każdy tchórz, każdy głupiec może się tak czuć. Każdy potrafi być nieszczęśliwy. Ale do poczucia błogości potrzebna jest ogromna odwaga a żeby ją poczuć, trzeba nad sobą popracować.Najtrudniejszy problem powstaje się, gdy pojawia się miłość. Wtedy strach chwyta cię za duszę, ponieważ kochać znaczy umrzeć, umrzeć w drugiej osobie. Jest to śmierć dużo głębsza niż zwykła śmierć. W zwyczajnej śmierci umiera tylko ciało; w śmierci z miłości umiera ego. Aby kochać, trzeba mieć w sobie śmiałość.Intelektualiści na całym świecie mówią: Życie nie ma sensu . Ale wydaje im się tak, bo każą widzieć światło swemu ślepemu intelektowi.Ryzyko stanowi część życia. Właściwie ryzyko jest jego najlepszą częścią, najpiękniejszą. Każda chwila jest ryzykiem. Kto wie, czy oddech się nie zatrzyma? To nie jest pewne, nie ma

Jednostka-Urojona | 2014-01-11

Próbując powiedzieć cokolwiek o tej książce czuję, że co bym nie powiedziała, że i tak nie oddam jej mocy.
Słowa potrzebne na drodze każdego, który tęskni za pełniejszym, prawdziwszym życiem.

KamiKamka | 2015-04-08

bardzo ciekawa książka...polecam każdemu...nauczyłam się z niej, że pieniądze, ludzie, własny dom, praca, młodość itp przeminą i nigdy w pełni nie będą należały do mnie...nauczyłam się żeby zbiera wspomnienia i doświadczenie bo tego nic mi nie odbierze

Marta | 2016-09-15
Przeczytana: 16 września 2016