Wspinaczka skalna

Wydawnictwo: Pascal
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Wspinaczka skałkowa jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla osób preferujących aktywny wypoczynek.To sport zaliczany do ekstremalnych, ale dzięki odpowiedniemu wyszkoleniu i przy zachowaniu minimum rozsądku można uprawiać go w sposób stosunkowo bezpieczny. Jest to także najlepszy wstęp do rozpoczęcia przygody wspinaczkowej w górach wysokich oraz pierwszy krok na drodze do uprawiania odmian kwalifikowanej turystyki wysokogórskiej.Książka ta jest przeznaczona przede wszystkim dla młodych duchem czytelników zainteresowanych nauką wspinaczki skałkowej oraz dla osób pragnących poszerzyć wiedzę i umiejętności związane z najnowszymi technikami wspinaczkowymi przydatnymi nie tylko w skałkach. Mogą sięgnąć po nią również ci, którzy chcieliby sobie przypomnieć szczegóły niezbędne do bezpiecznego uprawiania tego sportu. Dla adeptów wspinaczki może być znakomitym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności zdobywanych na kursach prowadzonych przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu, a dla tych ostatnich istotną pomocą w szkoleniu.

uszas | 2013-10-04

Idealny poradnik dla początkujących i średniozaawansowanych pasjonatów tego sportu.

kuchir | 2014-02-10
gruber | 2011-11-01