Zwycięstwo mroku

Cykl: Krwawa opera (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Darkness
horror
Garcia

W córce Racheli, Annie, amsterdamscy członkowie rodu Scarabeidów rozpoznają kolejne wcielenie Ruth. Podczas jednego z pobytów w Holandii Anna zostaje porwana. Z trudem zorganizowana odsiecz będzie musiała zmierzyć się z mrocznymi siłami demonicznego rodu.

źródło opisu: opis własny

Matylda Saresta | 2015-10-04

O wampirach, nawet na przyzwoitym poziomie:-)

Najsłabsza część trylogii. Zastanawiam się, czy autorka wiedziała, o czym właściwie pisze. Wyraźnie próbowała stworzyć wampiryczną mitologię na wzór Anne Rice, jednak wcale jej to nie wyszło. Do istniejących tajemnic dodała mnóstwo nowych elementów, w konsekwencji czego powstał pełen niejasności chaos. Książka składa się w zasadzie z kilku odrębnych wątków dotyczących różnych postaci, które niby się ze sobą w mniejszym lub większym stopniu łączą, jednak pozostają jakby zawieszone w próżni, prowadzące donikąd. Brakuje też konkretnego zakończenia, które połączyłoby te wszystkie luźne wątki w jakąś zadowalającą całość. Zresztą brak kontynuacji świadczy o tym, że autorce zabrakło pomysłów na dalszy ciąg, albo zwyczajnie się pogubiła.
Myślę, że można sobie tę część spokojnie darować i poprzestać na dwóch poprzednich, albo sięgnąć po inne, o wiele lepsze powieści Tanith Lee.