Wskrzesiciel

Wydawnictwo: Mag
Resurrection man
83-96572-32-9
horror

Do współczesnego świata wraca magia. Na ulicach miast pojawiają się anioły oraz zabójcze, mityczne istoty. Dante Ratkay jest jednym z aniołów - ludzi obdarzonych nadprzyrodzoną mocą. Jest również człowiekiem, który nie może pogodzić się ze swoją odmiennością. Pewnego dnia doświadcza wizji zbliżającej się śmierci. W czasie, który mu pozostał, musi zgłębić mroczne tajemnice swej rodziny, zapanować nad drzemiącymi w nim mocami, a są one większe niż wszystko, z czym może zmierzyć się wyobraźnia człowieka.

"Wskrzesiciel" Seana Stewarta jest jednym z najciekawszych dzieł fantasy ostatnich lat, książką, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

dehira | 2015-04-18

Świetna książka, zakochałam się w niej. Jest dziwna, niejasna, zakręcona jak świński ogonek i co najmniej do połowy nie miałam pojęcia o co w niej chodzi, bo autor naprawdę nie kwapił się podać jakiegokolwiek opisu świata, w który mnie wrzucił. Trzeba z obserwacji samemu ogarnąć wszystko.
To jest troszkę fantasy, troszkę kryminał, trochę powieść obyczajowa.
Wciąga, intryguje - chciałam się koniecznie dowiedzieć, o co chodzi z "wskrzesicielem". Po latach wróciłam do tej książki. Wyobraźnia nie spłatała mi figla i nadal mi się podoba.

MALOWANA | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Chyba najlepiej do tej książki pasuje właśnie to zdanie "NIE WIADOMO O CO CHODZI ALE WCIĄGA JAK MAGNES" jak bardzo trafnie zostało ujęte przez NINa. Bo tak naprawdę nic nie jest wyjaśnione ... skąd ten świat... jak działa ... i jakie zasady nim rządzą ... a mimo to czytasz bo przyciągają cię wykreowane osobliwości ... Dziwna.

Lavenda | 2015-06-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Zaskakująco wciągająca, jak na tak marginalnie opisany świat i rządzące nim zasady. Wprawdzie ostatecznie mroczne rodzinne tajemnice okazują się nie takie mroczne i jako Czytelnik spodziewałam się większego "bum!" w zakończeniu, ale i tak wciągnęła mnie na cały wieczór.

Luka277 | 2013-12-28
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Nie do końca ogarnęłam całą tą sytuację.
Już po pierwszych stronach wiedziałam, że to książka, której sens dotrze do mnie po przeczytaniu. Trafił, ale nie w dziesiątkę.

Matthew Zet | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 2010 rok

Patrzyłem na nią, spała czasem obok mej głowy i mimo wszystko do mnie nie przemówiła. Ukończyłem, lecz męczyłem się bardzo. Wykreowany przez Stewarta świat zupełnie mi nie odpowiada. Powieść, pełna zawiłości i skomplikowanych kwestii niestety odebrana przeze mnie negatywnie.

Jarek Łojewski | 2011-03-28
Na półkach: Teraz czytam
Przeczytana: 28 marca 2011

Czarodziejska i niesamowita... Zacząłem z dużą nieśmiałością, teraz ciężko mi się od niej oderwać...

NINa | 2012-08-28

Uwielbiam ten mglisty, lepki, mistyczny klimat. Nie wiadomo o co chodzi, ale wciąga jak magnes ;)

Road33 | 2016-07-06
stasio44 | 2016-02-24