Miasta Marzeń. Ateny

Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej: Miasta marzeń
Wydawnictwo: Agora SA
Grecja
Boisfarine

Niniejszy przewodnik starali się przybliżyć i przypomnieć czytelnikowi lata świetności greckiej stolicy. Pragnieniem autorów było stworzenie przewodnika łatwego i przyjemnego w odbiorze. Książka nie stanowi pełnego kompendium wiedzy o Atenach. Umożliwia jednak zaplanownie kilkudniowego pobytu w stolicy Grecji. Dlatego też najważniejszą jej częścią są rozdziały, ukazujące największe zabytki i...

Pragnieniem autorów było stworzenie przewodnika łatwego i przyjemnego w odbiorze. Książka nie stanowi pełnego kompendium wiedzy o Atenach. Umożliwia jednak zaplanownie kilkudniowego pobytu w stolicy Grecji. Dlatego też najważniejszą jej częścią są rozdziały, ukazujące największe zabytki i atrakcje Aten.

Zamieszczona tu historia miasta ułatwia zrozumienie zjawisk, które doprowadziły do dzisiajszego wyglądu aglomeracji, informacje w wademecum pozwalają poznać specyfikę kultury ateńczyków.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: kulturalnysklep.pl

książek: 1918
Edi_Edi | 2015-05-19
Przeczytana: 16 maja 2015

Bardzo lubię przewodniki z tej serii. Dobrze wprowadzają w historię, atmosferę i klimat miejsca, do którego się wybieram. Dokładnie opisują co warto obejrzeć i jak to znaleźć. W Atenach trochę zabrakło mi informacji o tradycyjnym greckim/ateńskim jedzeniu, bazarach, targach żywności, miejscach spotkań 'niemłodzieży'. Jedyną wadą tej serii są twarde grube okładki, przez co książka jest ciężka i mało komfortowa w noszeniu ze sobą :)