Zgłosuj na książki roku 2017
historia
Piotr Krupa

Mając w oczach dzisiejszy obraz Wspólnoty AA w Polsce, trudno się oprzeć poczuciu dumy. Rok 1974 uważamy zatem za początek ruchu AA w Polsce - rozumianego jako ruch działający według zasad AA. Minęło siedemnaście lat od 1957 roku, gdy prof. Zbigniew Wierzbicki przeniósł ideę AA na polską ziemię, a jedenaście lat od założenia przez mgr Marię Grabowską grupy 'środkowej'. Potrzeba było...

Rok 1974 uważamy zatem za początek ruchu AA w Polsce - rozumianego jako ruch działający według zasad AA. Minęło siedemnaście lat od 1957 roku, gdy prof. Zbigniew Wierzbicki przeniósł ideę AA na polską ziemię, a jedenaście lat od założenia przez mgr Marię Grabowską grupy 'środkowej'. Potrzeba było wieloletnich wysiłków wielu ludzi dobrej woli, by idea AA zmaterializowała się pod postacią pierwszej grupy AA. Najważniejsze, że się udało. FINIS CORONAT OPUS (koniec wieńczy dzieło)

źródło opisu: Fundacja BSK AA w Polsce, 2004

źródło okładki: http://meszuge.blogspot.com/2012/05/historia-aa-w-polsce-tom-1.html

Rav94 | 2015-11-09
Joanna Siuda | 2015-04-14