Einstein

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
978-83-7670-425-8
toudidel

Albert Einstein już za życia stał się symbolem XX stulecia. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, twórca teorii względności i współtwórca kwantowo-korpuskularnej teorii światła. W młodości niezwykle utalentowany skrzypek, który jednak za namową rodziców rozpoczął studia prawnicze, równolegle chodząc na wykłady z fizyki i matematyki. Przeczył potocznym wyobrażeniom na temat wielkich...

Przeczył potocznym wyobrażeniom na temat wielkich naukowców – miał niezwykłe poczucie humoru, rozległe humanistyczne zainteresowania i głębokie przekonanie, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88808&lang=pl

Stefi | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Życie Geniusza w pigułce. Dowiadujemy się najważniejszych faktów z życia. Książka dla ludzi, którzy uważają, że wypada się orientować, ale bez zbytniego zgłębiania tematu.

Paweł Kłapsa | 2017-08-29
Kropi | 2016-03-20