Gracz

Wydawnictwo: Capricorn
Busting Vegas
Kasyno, Hazard, BlackJack, Oczko
literatura faktu

Wielu facetów myśli o rozbiciu kasyna, opracowaniu systemu, który przyniesie milionowe wygrane. Domy hazardu Las Vegas czy Monte Carlo pełne są opowieści o tych, którym się prawie powiodło, ale to prawie czyni wielką różnicę. Rzeczywisty sukces osiągają nieliczni i oni przechodzą do legendy, choć ich błyskotliwe zwycięstwa stają się tajemnicą kasyn, które nie lubią chwalić się swoimi porażkami. Dlatego historia Semyona Dukacha jest wyjątkowa. Poznajemy z pierwszej ręki autentyczną relację kogoś, komu ta sztuka się naprawdę udała.

Wybitnie zdolny student wraz z grupą przyjaciół z renomowanej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology - słynnego MIT - rzuca wyzwanie domom gry i wkrótce tysiące dolarów zaczynają spływać na konta pomysłowych hazardzistów. Black Jack stał się polem fascynującej, ale też niebezpiecznej gry. Ogrywane systematycznie kasyna przystępują do kontrataku, często sięgając po środki na wpół legalne. Historia Semyona Dukacha, emigranta z Rosji, to kolejna wersja americam dream - mitu od pucybuta do milionera. Ten sukces wymagał jednak nie tylko łutu szczęścia, ale i bardzo wysokiego ilorazu inteligencji.

źródło opisu: [Capricorn, 2006]

Matacz | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

Kasyno zawsze wygrywa! To slogan znany każdemu kto chociaż raz w życiu oglądał film lub czytał książkę o tematyce powiązanej z hazardem. Ale czy to prawda? Czy nie da się ograć kasyna? Grupa studentów z amerykańskiej uczelni MIT próbuje swoich sił w pojedynku z największymi kasynami świata. Ich system gry jest o wiele skuteczniejszy od znanego od dawna liczenia kart i pozwala na manipulowanie grą w BlackJacka. Wraz z bohaterem książki poznajemy świat świecących neonów, grubych dywanów, najdroższych apartamentów i przede wszystkim kolorowych żetonów o najwyższych nominałach. Las Vegas w czystej postaci. Lecz wysokie stawki często prowadzą do kłopotów.
Książka „Gracz” wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać. Jest jak hazard – uzależnia. Świetny styl autora i dynamiczna akcja to jej główne atuty. Fakt, że to prawdziwa historia tylko dodaje smaczku do całości. Jak dla mnie świetna, autentyczna lektura, której nie chciałoby się skończyć czytać.

P.S.
Opisane w książce...