UBEZPIECZENIE SPOłECZNE. TEORIA DLA PRAKTYKI

Wydawnictwo: Branta
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Jest to książka o ubezpieczeniu, zwracająca uwagę na szczególne ale raczej niedoceniane aspekty społeczne ubezpieczenia. Po pierwsze, związek wyrazowy ubezpieczenie społeczne eksponuje to, że ubezpieczenie jest wyjątkowym urządzeniem społecznym. Po drugie, określenie to wskazuje, iż ubezpieczenie jest szczególną metodą zarządzania ryzykami społecznymi. Po trzecie takie sformułowanie oznaczazastosowanie ubezpieczenia w systemie zabezpieczenia społecznego. To potrójne rozumienie ?ubezpieczenia społecznego wynika z faktu, że niezwykle ważnym podmiotem i przedmiotem ochrony ubezpieczeniowej jest (rodzinne) gospodarstwo domowe, i to zarówno, gdy ochrona przed skutkami pojawienia się ryzyka polega na ubezpieczeniach publicznych, jak też na ubezpieczeniach prywatnych. Przy takich założeniach Autor podejmuje próbę przedstawienia teorii dla praktyki , prezentując oryginalną szkołę ubezpieczenia społecznego. Adresatem książki są wszyscy zajmujący się problematyką ubezpieczeniowa, zarówno ze względu na dziedzinę zainteresowań naukowych, charakter pracy zawodowej czy kierunek podjętych studiów.

Adam Kornik | 2013-07-22
Przeczytana: 06 lutego 2012

Wiadomo chłonę wszystko co branżowe. Jestem pracownikiem niskiego szczebla więc muszę się dokształcać.

litpawel | 2015-07-30
Mmari | 2015-01-10