Księżycolud

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Seria: Światowi Mistrzowie Dzieciom
Wydawnictwo: Format
Moon Man

Ta opowieść to niespodzianka dla tych, którzy myślą, że Księżyc jest zrobiony z sera (z dziurami!) i dla tych, którzy wyobrażają sobie, że mieszka na nim wyłącznie Pan Twardowski. W swej książce Tomi Ungerer opowiada, kto naprawdę żyje na Księżycu i co się stało, kiedy ów mieszkaniec srebrnego globu postanowił odwiedzić naszą planetę i zakosztować ziemskiego życia. Pewnego dnia, jak zwykle...

Pewnego dnia, jak zwykle obserwując z góry szczęśliwe życie na ziemi, Księżycolud postanawia przenieść się do świata ludzi i przyłączyć się do ich zabawy. Jednak zamiast dostojnego gościa serdecznie powitać, ludzie widzą w nim tylko obcego… Co więcej, traktują go jak wroga i skazują na więzienie!

Samotny, w celi, Księżycolud wykorzysta jednak swe specjalne moce, by wymknąć się z rąk prawa (użyje fortelu, który jest zbyt oryginalny i sprytny, by można go było tutaj ujawnić). Jego dalsze przygody w lesie, i – najważniejsze – spotkanie z dziwacznym trzystuletnim naukowcem składają się na pełną humoru, mądrą opowieść, która zachwyci dzieci w każdym wieku i da do myślenia nie tylko młodym czytelnikom, ale i tym całkiem dorosłym.

źródło opisu: http://www.wformat.com/page.php?p=157

źródło okładki: http://www.wformat.com/page.php?p=157

Maya | 2015-06-24
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Cudnie zlustrowana i wzruszająca. Chlip, choć z nadzieją :)

Abee | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 31 maja 2015

Książka do podziwiania ilustracji. A sam pomysł na książkę dość ciekawy. Oto Księżycolud zapragnął tańczyć z ludźmi. Spada więc na Ziemię. Lecz tutaj - o dziwo - nie czeka go nic miłego. Lecz dzięki niezwykłym właściwością Księżyca awantura kończy się dobrze, Księżycolud po części spełnia swe marzenie i decyduje się powrócić do siebie. Subiektywnie od 5 lat.

Na półkach: Przeczytane, Format

Dziś książeczka, o której czytaliście już co nieco na naszym blogu w ramach konkursu organizowanego wraz z wydawnictwem FORMAT.

Tym razem sama miałam okazję przekonać się na czym polega magia tej książki. W końcu tak liczne nominacje do prestiżowych nagród nie biorą się z niczego!

Powiem szczerze, że choć tytuł od razu wzbudził moje zainteresowanie tak grafika okładki wcale nie zachęciła by mnie do tej lektury. Jestem zwolenniczka kolorowych i wesołych ilustracji w książeczkach dla dzieci , a ten czarny kolor wcale mnie nie zachwycił. Jednam ciekawość wzięła górę i w wkrótce z córką na kolanach zagłębiałam się w treść Księżycoluda.

Opowiadanie jest krótkie i wciągające. Podczas czytania zerkałam na reakcję Alicji i widziałam na jej twarzy wielkie skupienie.

Jest to historia o mieszkańcu księżyca, który postanowił odwiedzić ziemie. Od dawna obserwował z góry życie ludzi na naszej planecie i bardzo chciał zobaczyć jak to jest. Pewnego razu postanowił przybyć do nas w odwiedziny,...