365 pór roku

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320531187
Malgosia09

To jedna z najzabawniejszych powieści Olczaka.
Narratorem jest – co nietypowe dla pisarza – nastoletnia dziewczyna, uczennica ostatniej klasy wiejskiej szkółki. Młoda mieszkanka wsi Murzynowo snuje zabawne opowieści o przeszłości swojej rodziny, ale przede wszystkim relacjonuje najważniejsze wydarzenia z codzienności, która przypada na lata siedemdziesiąte minionego wieku.
Na plan pierwszy wysuwają się szkolne i sercowe perypetie, a także ambitne plany nastolatki, która nie zamierza poprzestać na wiejskiej edukacji i marzy o doskonaleniu swojej i tak już bogatej osobowości.

Bohaterka to osoba o niezwykłej wyobraźni i niespożytej energii. Zajmuje się nie tylko swoimi problemami, ale stara się nieść pomoc sfrustrowanym rówieśnicom. Przez wiele miesięcy toczy wojnę z „męską głupotą”, czyli z dorastającymi kolegami, których uważa za „niedorobionych smarkaczy”.

Bardzo zabawny jest rozdział poświęcony Tajnemu Stowarzyszeniu Entuzjastek – pierwszej w okolicy organizacji...

Sawalka | 2014-11-07

Jedna z moich ulubionych książek z okresu bycia nastolatką. Inne czasy, inny świat a problemy wciąż te same...

Dawid J | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016