Rozwój duchowy a samoświadomość

Wydawnictwo: Novae Res
6 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7722-403-8
poradniki

„Rozwój duchowy a samoświadomość” jest pierwszym na świecie pełnym poradnikiem instruktażowym po samopoznaniu. Opisuje konkretną, przejrzystą i sprawdzoną metodę poznawania siebie, zaglądania (introspekcji) we własną świadomość i odkrywania tego, co myśli się, co się czuje, a z czego na ogół ludzie nie zdają sobie sprawy. Książka ta opisuje odkrycie naukowe, otrzymane od Boga. Jestem...

Książka ta opisuje odkrycie naukowe, otrzymane od Boga. Jestem filozofem i w książce opisałem coś, czego w filozofii jeszcze nie ma. Znajduje się tam przedstawiony w przystępnej formie sposób na to, jak poznawać siebie w swoim myśleniu. Opis przedstawiony jest w sposób podobny do tego, w jaki pisze się przewodniki – czytelnik prowadzony jest „ za rękę” po kolejnych zagadnieniach. Wystarczy, że zacznie ćwiczyć. Książka ta jest podręcznikiem wielokrotnego użytku, opisuje sprawdzoną metodę samopoznania. Sprawdziłem ją na sobie osiągając poznanie siebie i Wyzwolenie.

Marcin Kotasiński

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/rozwoj_duchowy_a_samoswiadomosc,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/rozwoj_duchowy_a_samoswiadomosc,druk

Przeczytana: 14 maja 2012

Myśli w myśli

„Rozwój duchowy a samoświadomość” Marcin Kotasiński
wyd. Novae Res
rok: 2012
str. 122
Ocena: 4/6

„„Rozwój duchowy a samoświadomość” jest pierwszym na świecie pełnym poradnikiem instruktażowym po samopoznaniu. Opisuje konkretną, przejrzystą i sprawdzoną metodę poznawania siebie, zaglądania (introspekcji) we własną świadomość i odkrywania tego, co myśli się, co się czuje, a z tego na ogół ludzie nie zdają sobie sprawy”. Słowa te przeczytać można na obwolucie omawianej książki. Mają one zachęcać czytelnika do sięgnięcia po tę pozycję, zachęcać do zapoznania się z jej wnętrzem i przeżycia tego samego, czego zaznał sam autor. Jednak czy tak właśnie się dzieje, gdy czytamy cytowane powyżej zwroty? Czy pod ich wpływem naszym ciałem wstrząsa niewytłumaczalne drżenie wywołujące w nas natychmiastowy przymus do czytania? Cóż, trudno mi mówić za kogoś innego, ale mnie one do książki nie przyciągnęły. Uległam jednak jakiemuś wewnętrznemu podszeptowi i stwierdziłam, że może...

| 2012-05-18

"Przechadzałem się" po internecie i trafiłem na Pani opinię Pani Sylwio, miło było przeczytać ją i dowiedzieć się czegoś o swojej książce, choć przyznam, że nie zaskoczyło mnie to, co przeczytałem.

Przede wszystkim książka nie jest niebezpieczna, wystraszyła się Pani jak wydaje mi się tego, iż spostrzegła, że istnieje wiedza ponad naszymi głowami. W mojej książce opisuję kawałek tej wiedzy, która nas przekracza na co dzień. Sporo jej jest w mojej książce i nagły wgląd w nią w takiej ilości może wystraszyć - nie Pani pierwsza zlękła się tego, co napisałem, ale i nie pierwsza przekona się niebawem, że wystarczy myślowo obyć się z tą wiedzą, przyzwyczaić i wszystko wróci do normy podniesione o wyższą jakość - lepsze wglądy w siebie i doświadczenie.

Chcę Pani i potencjalnym czytelnikom zwrócić uwagę na przedostatnie zdanie opisu znajdującego się z tyłu książki, które mówi o tym, iż książka ta przeznaczona jest do studiowania. Wiedza w niej, aby stać się zrozumiałą i aby przynieść...

bitteralpha | 2016-09-14
PatrycjaHadryjan | 2016-07-16