Kaskada Franchimont

luniaczek

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Zbigniew_Malinowski | 2017-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Tę książkę polecał Zbigniew Florczak w "Podróżach na horyzonty", wynotowałem to sobie i ją odnalazłem. Dziękuję Panu, Panie Zbigniewie!
Ma w sobie ta niewielka książka coś z "Colas Breugnon" i z "Jak spotkałem się z rybami" - mianowicie beztroskę, pogodę ducha i radość pozbawioną jednak rechotu. O ile jednak tamte mają też głębsze treści filozoficzne (pierwsza) oraz nostalgię i ponure tło (druga) to "Kaskada" jest beztroską w stanie czystym. Nie mam pojęcia, jak autorowi się to udało zrobić, ale to jest fantastyczne. Jeśli ktoś potrzebuje pociechy, jeśli nie chce więcej rozpaczać albo po prostu potrzebuje na kilka godzina znaleźć się w innym, lepszym świecie, to lekarstwo jest tu!

I mały spoiler: jeśli już faktycznie wszystko idzie nie tak i jest powód do rozpaczy to przeznaczcie sobie 3 godziny na rozpaczanie, powiedzmy od 19 do 22, narozpaczajcie w tym czasie ile wlezie, a potem będziecie mieli spokój.

Bardzo, bardzo, bardzo dobre!

Babcia Gąska | 2016-05-26
BillyParham | 2017-10-01