Oświadczyny. Żart sceniczny w 1 akcie

Tłumaczenie: Maria Czarnele
Niezapominajka

Humoreska sceniczna pt. "Oświadczyny" jest doskonałą satyrą na życie prowincji rosyjskiej z końca XIX w. Życie zamknięte w maleńkim kółeczku spraw osobistych i drobnych kłopotów domowych, jest opisane z komizmem zniewalającym, któremu niepodobna się oprzeć.

źródło opisu: frag.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

skiatos | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Jednoaktówki Czechowa są wyśmienitymi i przezabawnymi żartami z życia XIX wiecznego ziemiaństwa rosyjskiego. W sposób sugestywny prezentują ludzkie słabości i przywary, a także próby ukrywania prawdziwych emocji. Czechow przerysowując postaci bohaterów doskonale zilustrował ludzką naturę. Wciąż aktualne. Należy dodać, że "Oświadczyny" to jednoaktówka wchodząca w skład "32 omdleń" - wspaniałego, trzyczęściowego spektaklu, granego na deskach Teatru Polonia w Warszawie z mistrzowską obsadą Jerzego Stuhra, Ignacego Gogolewskiego i Krystyny Jandy.

Grażyna | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

UKmiś | 2017-05-12

To jest czysta REWELACJA !!!
Prawda najprawdziwsza.
Miłość miłością, ale interes interesem...
Koniec końców wszystko to PRZEDMAŁŻEŃSKIE spory
i MAŁŻEŃSKIE realia :)

A MOJA !!! Panie!
MOJA !!!

Marcin | 2015-09-14
Przeczytana: 14 września 2015

Przyjemny i lekki humor. Scena banalna, potrafi jednak śmieszyć. Zapewniam, że niejeden czytelnik dojdzie do wniosku, że to wszystko bardzo dla nas Słowian typowe i znajome :)

Łukasz | 2015-09-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 07 września 2015

Bardzo zabawny akt (króciutki) i dowcipny, przypomina mi nieco historię Kargula i Pawlaka, szczegółów nie zdradzę warto poświęcić kilkanaście minut i przeczytać :)

Paweł Grzybowski | 2015-09-29
Przeczytana: 18 września 2015

Dowcipny.

Ania | 2017-10-19
Przeczytana: 2017 rok

Zabawna jednoaktówka, przyjemnie się czyta.

debramorgan | 2016-12-30

Jestem na tak!