Agencja Złamanych Serc

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
jagarkar

Wznowienie bestsellerowej powieści Ireny Matuszkiewicz. Historia czterech młodych kobiet po przejściach, mieszkanek wielkopłytowego PRL-owskiego bloku w Toruniu. Główna bohaterka – Marta, trochę na oślep szuka szczęścia. Trzy pozostałe nie myślą już nawet o szczęściu, bo z trudem utrzymują się na powierzchni życia, ledwie wiążąc koniec z końcem. Wszystkie zapłaciły wysoką cenę za naiwność i...

Wznowienie bestsellerowej powieści Ireny Matuszkiewicz.

Historia czterech młodych kobiet po przejściach, mieszkanek wielkopłytowego PRL-owskiego bloku w Toruniu. Główna bohaterka – Marta, trochę na oślep szuka szczęścia. Trzy pozostałe nie myślą już nawet o szczęściu, bo z trudem utrzymują się na powierzchni życia, ledwie wiążąc koniec z końcem. Wszystkie zapłaciły wysoką cenę za naiwność i niewłaściwie ulokowane uczucia. Teraz, dzięki energicznej Marcie, zawiązują czteroosobową Agencję Złamanych Serc.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 20 lutego 2015

Po ostatnich niezadowoleniach z polskiej literatury tym razem nie nastawiałam się na światowe dzieło i nie doznałam rozczarowania. „Agencja Złamanych Serc" nie jest wielką literaturą, ale książkę czytało się całkiem przyjemnie, początkowo trochę ciężkawo i opornie, potem poszło już z górki. Pomysł na powieść nawet ciekawy, akcja w części trochę niewiarygodna (część sensacyjno- kryminalna), za dużo też trupów. Były jednak fragmenty miłosno- obyczajowe, które mocno mnie wciągnęły i pod względem ciekawości nie dawało spokoju zakończenie książki (oczywiście wolałabym inny koniec, ale nie ja pisałam „Agencję…", nie moje pomysły się liczą). No i ogromny plus to niezły język, trafiały się naprawdę niezłe fragmenty, które nie pozwalały minąć się bez uśmiechu. Miła rozrywka.

Kalissa | 2015-01-11

(...) z nadmiarem szczerości, tak jak z kłamstwami, trzeba bardzo uważać".

Jest to powieść bardzo zabawna, bardzo romantyczna, i z realnego punktu widzenia całkiem nieprawdopodobna! Ale czyta się ją jednym tchem, a losy bohaterek, zwłaszcza Marty, są bardzo interesujące. Ponadto w powieści występuje ideał adwokata - a to rzadko się zdarza:).

Do tego typu powieści nie podchodzi się z powagą i ostrością, bo służą one czystej, nieskrępowanej rozrywce. Polecam na jeden wieczór i na zły humor!

"Agencja Złamanych Serc" jest to opowieść o trzech przyjaciółkach Paulinie, Agacie i Kasi, które w akcie zemsty zakładają agencję, żeby ukarać wszystkich facetów, którzy je skrzywdzili.
Najbardziej mi się podobał pan Wąsik i Marta ciekawa byłam ich dalszych losów. Dla poprawy samopoczucia, oraz dla relaksu książka wprawiła mnie w doskonały humor dowcipna, żywo napisana powieść osadzona w naszej rzeczywistości.
Ukazane są w tej powieści bezwzględny świat wielkich i nieczystych interesów.
Najważniejsze wartości człowieka to szczerość, przyjaźń, uczciwość, lojalność i przede wszystkim miłość.
Przyjemna, fajna literatura przyjemne chwile spędziłam przy książce!!!

Książka która wciąga i nie sposób sie oderwać.Świetna postać Ptaka Piwnicznego :-D .POLECAM!!!

Debiutancka powieść Ireny Matuszkiewicz „Agencja Złamanych Serc” dopiero niedawno trafiła w moje ręce. Miała być zajęciem na spokojne wieczory przy kawie i ciepłe popołudnia w parku. Spodziewałam się lekkiej, kobiecej literatury – i to dostałam – ponadto spotkało mnie więcej niespodzianek. Przede wszystkim czas akcji umiejscowiony w czasach PRL-u. Po drugie Toruń, którego atmosfera nadaje powieści ton. Mam sentyment do tego miejsca , a jego bliskość z ukochaną Bydgoszczą powodowała jeszcze więcej radości z czytania.
Bohaterki książki - Marta, Paulina, Kasia i Agata zakładają tytułową Agencję Złamanych Serc, żeby zemścić się na mężczyznach, którzy kiedyś je skrzywdzili. Nie są to działania feministyczne, dotyczą tylko wzajemnego ratowania się członkiń Agencji, i to nawet poza Martą, której problem rozwiązał się właściwie sam – narzeczony po romansie z rzeźniczką został oddany rywalce w prezencie, nawet kiedy ta miała już go dość nie został przyjęty z powrotem. Dziewczyny służą jej...

czytaczka_Mada | 2014-04-25

Całkiem fajne babskie czytadło.
Akcja na rodzimym podwórku i bohaterowie z przyjaźnie brzmiącymi imionami. Już za to ogromy plus dla autorki. Pani Matuszkiewicz nie sili się na Johnów i Katy czy Maragarethy :) żyjących w miejscowościach o pokrętnych nazwach, przeżywających bajkowe życie w milionerskim światku. I chwała Bogu :)! Uwielbiam książki, których miejsce, czas i rzeczywistość są mi znane, by nie powiedzieć bliskie :).
Książka pisana sprawnie, z polotem i humorem, czasem złapie za serducho, a czasem ściśnie poślady z wściekłości.
Polecam na wieczorne czytanko przy lampeczce winka :)

MoniS | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Rozsmakowałam się w polskiej literaturze. Bardzo chętnie sięgam po książki naszych rodzimych pisarzy, zwłaszcza jeśli chodzi o tych troszku starszych. Już nie będę się wzbraniać przed sięganiem po kolejne nieznane mi polskie nazwisko, gdyż dzięki temu co rusz odkrywam zachwycające mnie książki.

Irena Matuszkiewicz przekonała mnie do siebie książką"Szepty" którą przeczytałam niedawno. Jak widać, nie trzeba mi było wiele bo przy najbliższej wizycie w bibliotece pożyczyłam kolejne dwie książki autorki.

"Agencja złamanych serc" daje popalić. Trup ściele się gęsto, humor jednak nie opuszcza bohaterek, zwłaszcza Marty która zostaje najpierw sponiewierana bo zdradzona przez narzeczonego a później bierze sprawy w swoje ręce i wraz z przyjaciółkami zakłada tytułową agencję. Nie byle jaką. Więcej nie powiem, to trzeba przeczytać :) Czyta się świetnie, ciężko się oderwać a przy zakończeniu było mi smutno że muszę się pożegnać z bohaterami. Nie byłabym sobą, gdybym nie umiała temu...

Magdalena Kędzior | 2015-09-13
Przeczytana: 12 września 2015

"Agencja złamanych serc" jest książką, którą momentami czytało mi się różnie.

Jest to książka mająca w sobie zarówno romans jak i kryminał.

Opowiada historię czterech bohaterek, w tym trzech po nieciekawych przejściach z mężczyznami. Przez złe ulokowanie uczuć trzy młode kobiety zostały najpierw ze strachem i upokorzeniem, a potem z codzienną i niestety upadlającą biedą.

Czwarta i chyba główna bohaterka Marta też nie trafiła na mężczyznę, wartego grosza i też się na nim zawiodła, ale tu był troszkę inny przypadek niż u jej przyjaciółek.

Dziewczyny założyły Agencję Złamanych Serc dla zemsty.... może nie na całym rodzie męskim ale na konkretnych osobnikach....

Wszystko to jednak jakimś dziwnym trafem wiązało się ze światem przestępczym....

Mimo wszystko nie obyło się bez humoru.

Zaskoczył mnie tylko jeden fakt.... Marta w pewnym momencie zaczęła wkręcać się w związek z panem mecenasem, o którym miała nie najlepsze zdanie - jednak kobiety chyba lubią drani :) ......

lacerta | 2013-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Jestem zachwycona. Książka zawiera wszystko: humor, grozę, miłość, zemstę a mimo to nie jest chaotyczna. Nie mogłam się od niej oderwać. Zaskakująca, autorka nie pozwala czytelnikowi na nudę. A najbardziej byłam ciekawa mecenasa Wąsika i Marty. Przyjemna i wciągająca, na pewno nie raz jeszcze do niej wrócę.

Aleksandra | 2011-07-17
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Jak dla mnie książka rewelacyjna! Lekka, łatwa, przyjemna, pełna humoru. Może fabuła trochę naciągana ale nie przeszkadzało mi to w najmniejszym stopniu. Poprawa humoru gwarantowana.