Pokolenie Ikea

Wydawnictwo: Novae Res
5,59 (1518 ocen i 234 opinie)
978-83-7722-372-7
pokolenie ikea

Pokolenie Ikea to opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia życiem. Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry? O czym śni Olga, grzeczna dziewczynka z dobrego domu, codziennie wbijająca się w garsonkę? Za czym tęsknią ludzie w szklanych wieżowcach? Co jeszcze można sprzedać? Czy...

Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry?
Za czym tęsknią ludzie w szklanych wieżowcach?
Co jeszcze można sprzedać?
Czy życie trwa przez dwa tygodnie w roku?

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/pokolenie_ikea,druk

• Widok z nieba
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Głuchy telefon
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Wbrew sobie

6,83 (24 ocen i opinii)
Głuchy telefon
Arne Dahl

7,33 (3 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,5 (2 ocen i opinii)
Wbrew sobie
Katarzyna Kołczewska

8,22 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kambo1776 | 2012-12-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 grudnia 2012

zj**ana zj**ana zj**ana. To jedno określenie kołata mi sie w głowie. Ksiązka która jest moze i prawdziwa ale jesli ktos oczekuje ze znajdzie sie tutaj kilka życiowych(brutalnych) prawd czy porad egzystencjalnych to sory memory ale ni chu chu. Po pierwsze wulgaryzmy- jest ich tak duzo ze nawet takiego prostaka za jakiego sie uwazam poraziła ich ilosc i bezcelowosc.Podejrzewam ze miało to na celu pokazanie "prawdziwosci" tej historii ale tak naprawde zajechało tutaj taką gówniarską fascynacją bluzgami i obelgami, zero ładu i składu no ale coz, moze sie po prostu nie znam .
Druga sprawa która powinna w sumie byc na pierwszym miejscu to brak fabuły albo tworu do fabuły podobnego,który potrafi przyciągnąc czytelnika.Czytanie przez tych kilka stron o jakims warszawskim cwaniaczku z kancelarii prawnej który jedyne co robi w zyciu to posuwa na prawo i lewo a pozniej podnieca sie tym przy kolegach jakos mnie nie pociąga,a juz napewno nie przekonało mnie do przeczytania tej ksiązki. I nie...

Katherina87 | 2015-04-19

Pokolenie Ikea to powieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia, życiem.

Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry?
Za czym tęsknią ludzie w szklanych wieżowcach?
Co jeszcze można sprzedać?
Czy życie trwa przez dwa tygodnie w roku?

Pierwsze prawo Asimova:
Prawo kobiecego uda. Położenie ręki na udzie nieznajomej kobiety może być przez nią odebrane jako gest seksualny, a może również być dla niej całkiem obojętne. Na plaży, gdzie wszyscy są półnadzy, jest obojętne. W klubie, gdzie również wszyscy są półnadzy, jest nieobojętne.

Bazy zaliczenia:
Pierwsza baza- pocałunki.
Druga baza- macanki.
Trzecia baza- seks.

Do wyboru, co lepsze?
Duża dupa, niezłe cycki, czy dobra dupa i zero cycków.

Żeby się przekonać jakiego ma facet, trzeba go zapytać w jakiej grupie szedł pod prysznic po...

Buka | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Zarabiasz tysiąc pincet. Ledwo wiążesz koniec z końcem i ciągle martwisz się brakiem pieniędzy. Jesteś szczęśliwy? Nie.
Zarabiasz po parę tysi. Kupujesz sobie tarkę do sera - bardzo tanio - 120 zeta. Masz kuchnie, którą się ogląda, a nie w niej gotuje i zlew za trzy klocki. Czy to czyni cię bardziej szczęśliwym? Nie.
Tak czy siak spłacasz jakieś kredyty.
Pracujesz w sklepie, czy jesteś radcą prawnym. Praca daje ci satysfakcję? Realizujesz się w niej? Nie.
Tak samo jest czasem do dupy (może za często?) będąc japiszonem, czy też przeciętnym, szarym Kowalskim.
Gonisz za czymś i może nawet nie wiesz konkretnie za czym.
Życie to nieustające frustracje.
Rodzina, dzieci. Żona, kobieta, kochanka, mąż, facet, frajer tylko do łóżka. Za dużo pijesz i melanżujesz. Nie siedź ciągle przed tym kompem, wyjdź do ludzi. Dorośnij wreszcie.
Bla, bla, bla.

Magdalena | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 28 lipca 2014

Może troszkę zaskoczę swoją opinią dotyczącą tej książki, ale co mi tam. Przyznam szczerze, że pierwszy raz miałam w dłoniach tak dziwny utwór. Same wulgaryzmy. Co tu dużo mówić, ubliżające kobietom. Facet ocenia kobiety pod względem wielkości biustu. Liczy się dla niego zaspokajanie potrzeb seksualnych i poza tyłkiem i biustem nie widzi w kobietach nic.

ionuin | 2013-03-14

Chciałoby się powiedzieć "pisać każdy może, trochę lepiej albo trochę gorzej".

Oczekiwałam czegoś więcej. Górnolotnych rozmów, wewnętrznej walki bohaterów, należących do oszukanego pokolenia, któremu wmówiono, że studia otworzą wszystkie drzwi, a kwitek z napisem "magister" jest biletem do dobrego życia. Niestety, tutaj tego nie znalazłam.

Tak naprawdę odnoszę wrażenie, że Piotr C. (który notabene sam chyba nie był zbyt dumny ze swojej książki, skoro nawet nie odważył się użyć pełnego nazwiska) siadł sobie kiedyś przy komputerze, stwierdził, że te wszystkie wulgarne rozmowy, z których się sączą przekleństwa (nie mam nic przeciw soczystemu "k*rwa", ale jednak musi ono grać bardziej znaczącą rolę w zdaniu, a nie podrzędnego przecinka), które nie niosą ze sobą nic oprócz świadomości, jaki to Czarny jest fantastycznym playboyem i każda może być jego, i tak ogólnie to cała warszawka się "pie*doli po kątach" - jest całkiem "fajne" i w gruncie rzeczy to skrobnie sobie kilka stron, bo...

Angelika | 2013-01-30
Przeczytana: 2013 rok

Przebrnięcie przez setki przekleństw i infantylnych dialogów utwierdziło mnie w przekonaniu, że „Pokolenie Ikea” nie ma prawa nazywać się książką.
Tania, nudna, amatorska, katastrofa fabularna.

Pani_Wu | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Wymiękłam szybciej niż Monika Orłowska (opinia tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/137796/pokolenie-ikea/opinia/15933424#opinia15933424), bo do sobotnich siat z zakupami, targanych przez głównego bohatera, nie dotrwałam. Za to przeczytałam końcówkę książki.

Warsztatowo książka napisana bardzo sprawnie. Mam nadzieję, że przedstawia obraz pokolenia w trochę przerysowany sposób. Niby bohater ma 35 lat, ale emocjonalnie jest jeszcze gimnazjalistą. Tak, tak, wiemy, obecnie młodzi nie chcą dorastać, brać odpowiedzialności etc.

Niemniej co ja komu zrobiłam, żeby zanurzać się w analno-genitalne szczegóły, potok fekaliów i spermy oraz czytać o facecie, który sprowadził życie do poziomu - będzie seks, czy nie będzie, oto jest pytanie?

Nic. Zatem książka ląduje tam, gdzie jej miejsce. W latrynie.

Mariolafox | 2015-06-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Nie mogę zupełnie negować tej książki. Pokazuje ona nasze obecne życie. Wieczne niezadowolenie i brak satysfakcji. Czy jest jakaś różnica pomiędzy przeciętnym pracownikiem marketu, a głównym bohaterem, który jest radcą prawnym, zarabia kilka tysięcy i kupuje tartkę do sera za (bagatela) 120 zł? Nie sądzę. I tak i jeden i drugi narzeka na swój los.
Fabuła książki (a może jej brak) opiera się tylko i wyłącznie na seksie, wulgaryzmach i poniżaniu kobiet. Patrzeniu na nie tylko w aspekcie fajnych i niefajnych cycków. Jakie jest życie 35 letniego radcy prawnego z Warszawy? Praca 5-6 dni w tygodniu, w piątek klub, wyrwanie jakieś dziewczyny (obojętnie jakiej, byle miała duże cycki), zabranie jej do domu, nakłonienie do zrobienia loda, przelecenie jej i papa. Jeśli takie życie miała by prowadzić znaczna większość męskiej populacji zapewne powoli byśmy wyginęli..
Książka mnie nie zachwyciła i nie otworzyła na nic oczu. A szkoda.

Mandinkaa | 2012-12-29
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Kupilam to cos zachecona przez przedruk w Angorze. Styl dwoch przeczytanych kawalkow zapowiadal sie dosc dobrze, tzn zapowiadala sie lekka ksiazka z naprawde zabawnymi momentami (Brutus pedal :)). Niestety, w ciagu tej lektury po raz kolejny w zyciu przezylam bolesne marketingowe rozczarowanie: slabizna, dialogi na poziomie... yyy chyba sie nie da okreslic tego poziomu... i niezbyt duza celnosc w meskim opisie zenskiej duszy - ale to akurat grzech czesto spotykany ;) (Bo juz np. ciala zenskie Autor potrafi oddac dosc dobrze).
Nie wroce do tego gniota i nie polece wrazliwym na piekno (slow i zwrotow).
Najgorsze, ze ksiazka miala byc zabawna, a wyszla kompletnie przygnebiajaca.

Maddie | 2014-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Z jednej strony ta książka jest monotematyczna, odrażająca, a miejscami wulgarna, z drugiej jest zabawna, wciągająca, a miejscami nawet błyskotliwa. W sumie warta zachodu i mimo wszystko zastanawiająca, skłania do przemyślenia tego co w życiu ważne i jak chcemy spożytkować nasz czas. Przerażająca jest tylko pustka i samotność ukrywana za fasadą świetniej zabawy i wszędobylskiego seksu, który cała nasza cywilizacja każe nam postrzegać mechanicznie i rozrywkowo. Chyba polecam ;)

Na półkach