Pokolenie Ikea

Piotr C. literatura piękna 194 str.
Novae Res
literatura piękna

Novae Res
literatura piękna

Kup książkę

Z całą pewnością książka, która nie spodoba się feministkom ;) Uznają ją za wulgarny pastisz na relacje damsko-męskie widziany oczyma podstarzałego playboya.
Dlaczego więc mnie się spodobała? Bo Czarny pisze wprost o tym jak widzi świat, bez żadnego filtra i bez poprawności politycznej. Jak ON widzi świat. Podkreślam.
Nie Ja, nie Ty, nie My. To jest niemal pewien dokument,...

Jakaż to jest dziwna książka.
Książka niczym stand up, ale o ile stand upy bywają świetne mimo swej ordynarności, tak tutaj śmiech mieszał mi się z chwilami, gdy krzywiłam się z obrzydzenia. Jednocześnie czytałam dalej, bo mnie wciągnęło, choć bardziej na zasadzie przecierania oczu ze zdziwienia i kontynuowania, by dowiedzieć się, co ja tu jeszcze wyczytam.

Choć jest w...

Napisana potocznym językiem, fragmentami wręcz wulgarnym, historia przedstawiciela tytułowego pokolenia IKEA- wyścig szczurów, więcej, lepiej, bardziej. Jego podejście do życia i wartości to ,,fura, skóra i komóra", ale z domieszką ,,mam wyje*".
Pod powierzchnią lansu i płytkości myślenia kryje się jakaś głębsza refleksja? Uprzedmiotowienie kobiet, uczuć i świętości...

Książka tak słaba, jak meble z IKEA.

Koszmarny, odpychający potworek smutnego trzydziestolatka, stanowiący najlepszy argument za tym, że nie każda książka zasługuje na miano sztuki.

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, trochę bardziej ambitnego. Książka jest niestety płytka. Przytaczane historie nie wnoszą zbyt wiele. Chociaż były momenty, które wywołały u mnie rozbawienie. Generalnie nie polecam jakoś szczególnie.

ROZCZAROWANIE. Dałabym może gwiazdkę czy dwie więcej, gdyby tytuł był adekwatny do treści, czyli: Seksualne podboje sfrustrowanego korpo-narcyza.
Sięgając po ten tytuł spodziewałam się raczej rozprawy na temat zepsucia, problemów ale i zalet "pokolenia ikea", ludzi żyjących w trudnych czasach, gdzie przewartościowują się gwałtownie wszelkie zasady, w tym moralne. Dostałam...

Chwilami nawet się śmiałam - dlatego 4 gwiazdki, poza tym płycizna

Nieprzyjemna książka, nic nie wnosząca, zdecydowanie odradzam.

Historia jest tak obżydliwa że jedna gwiazdka to i tak dużo. Jeżeli tak wygląda życie pracowników korpo w dużych miastach to ja dziękuję.

Dyskusje

8 045