Pokolenie Ikea

Piotr C. Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
literatura piękna

no nie XD

Do tej książki trzeba podejść z dużym dystansem.
Opowieść o współczesnych korposzczurach biegnących w swoich kółkach. Książka porusza kontrowersyjne tematy w sposób przemieściwszy.
Piotr C przerysowuje życie współczesnych 30 latków.
Ale czy nie ma w jego książce cienia prawdy?

Gdybym podeszła do treści tej książki na poważnie to pewnie bardzo by mnie wku%&^ła. Opis faceta, pewnie przystojnego z dobrze płatną pracą, który kobiety traktuje jak podmiot do zaliczenia i odhaczenia w statystykach, budzi we mnie negatywne emocje. Jednak jeśli potraktować tą książkę jako satyrę na nowomodny i nowobogacki styl życia wielkomiejskich ludzi sukcesu to nawet...

Seksistowski chłam

Prostym i przystępnym językiem pisana charakterystyka wielkomiejskiego stylu życia pokolenia 30+ ze środowiska korporacji we współczesnej Polsce. Słodko-gorzki portret korporacjonizmu i konsumpcjonizmu - czytając nasuwała mi refleksje pokrewne (co nie znaczy, że te same) do tych pojawiających się przy obcowaniu z 'Dniem Świra', choć tam jest inna sytuacja życiowa głównego...

Ksiazka pelna cynizmu, szyderstwa, ale tez zaskakujacych, byc moze dosc trafnych obserwacji. To nie jest charakterystyka spoleczenstwa, tylko pewnego srodowiska. I to srodowisko jest opisane w sposob genialnie prawdziwy, Autor obnaza fikcyjny high life, w ktorym kredyt goni kredyt.

Po prostu wyrwę część zdania z recenzji użytkowniczki Anksunamun:

"Tak czy inaczej "Pokolenie IKEA" to całkiem lekkie, zabawne czytadełko dla tych, którzy nie cechują się dewocją, i potrafią podejść do tekstu z odpowiednim dystansem"

Książka o dzisiejszym społeczeństwie i postrzeganiu świata

Totalny szajs. Męczyłam się z czytaniem tego. Autor traktuje kobiety przedmiotowo. 365 dni przy tym to cud miód

Wychodzi na to, że albo nie znam się na literaturze współczesnej albo ta pozycja to kompletna chała. Wulgarna i płytka historia. Dobrze, że nie zmarnowałam czasu na czytanie a jedynie wysłuchanie audiobooka - wykonując przy tym codzienne obowiązki.

Dyskusje

8 330