Wszędzie pachnie czekolada

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wierszem pisane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
978-83-237-5369-8
Róża_Bzowa

"Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. [...] i nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju". Wiersze Danuty Wawiłow są trochę jak ten zapach – nie dają „żyć w spokoju”. Rozśmieszają dowcipem, zaskakują różnorodnością, wzruszają dzieci i dorosłych, zmuszają do namysłu już kolejne pokolenia. Ilustracje Joanny Rusinek, malarskie, ciepłe i pełne intrygujących detali,...

Wiersze Danuty Wawiłow są trochę jak ten zapach – nie dają „żyć w spokoju”. Rozśmieszają dowcipem, zaskakują różnorodnością, wzruszają dzieci i dorosłych, zmuszają do namysłu już kolejne pokolenia. Ilustracje Joanny Rusinek, malarskie, ciepłe i pełne intrygujących detali, dodają kolejną pachnącą nutę do tej mnogości.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/polecamy/art884.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/polecamy/art884.html

barakuda1205 | 2013-02-11

Historia tej książki w naszym domu jest taka, że najpierw kupiłam ją jako prezent urodzinowy dla córki kolegi, ale tak nam się spodobała, że postanowiliśmy zdobyć jeszcze jeden egzemplarz – dla nas.
Tym, co nas wszystkich (ja, mąż, dziecko) oczarowało od pierwszego wejrzenia, są przepiękne, klimatyczne ilustracje. Każda strona tej książeczki dzięki ilustracjom pani Joanny Rusinek jest małym dziełem sztuki, począwszy od okładki, na ostatniej stronie skończywszy. I całe szczęście…
Całe szczęście, bo książka ta była przez nas czytana (nie przesadzając) dziesiątki, jeśli nie setki razy. Gdy wyjeżdżałam z E. na wakacje na dwa tygodnie zabrałam kilka różnych książek dla dzieci. Czytałyśmy tylko tę. Raz za razem.
Jeśli chodzi o wiersze, to niektóre są wspaniałe, niezwykle pobudzające wyobraźnię (Czarny lew, Rupaki, Drynda), niektóre niezwykle życiowe (tytułowa Wszędzie pachnie czekolada) inne mniej przypadły mi do gustu. E. uwielbia wszystkie.
Byłam tak zachwycona tą książką, że chciałam...

Abdita | 2017-07-08
Przeczytana: 14 lipca 2017