Wystrzałowa maturzystka

Cykl: Melania Korzeniowska (tom 2)
Wydawnictwo: Lucky
9788362502042
liceum, matura
Gaja Kołodziej

Melania Korzeniowska, lat 18, agentka nr 772 tajnej, międzynarodowej agencji IST do walki z terroryzmem, musi zmierzyć się z najtrudniejszym wrogiem - maturą oraz odnaleźć odpowiedź na pytanie, które zaważy nad jej losem - ,,Co dalej?"

źródło opisu: okładka

Kinga | 2014-03-20
Przeczytana: 2014 rok

Tajemnicza organizacja...
Tajemniczy chłopak o pięknych oczach...
To coś co lubię najbardziej. ^^
I matura z którą musi się zmóc Mel...

I znowu nie można się oderwać od tak ciekawej lektury.;3

eMeLka | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Mel - tajna agentka IST.
Zbliża się matura. Ale co po niej? Iść na politechnikę taty, czy zostać ukochaną córeczką mamusi? Nagle Mel opuszcza przyjaciółka. Partner na studniówkę nieoczekiwanie mówi że nie chce z nią iść.
Jedyną pociechą staje się Filip...
Czy aby na pewno?

Czytelniczka | 2013-03-16
Przeczytana: 04 marca 2013

Świetna książka. Postanowiłam czytać po rozdziale dziennie, z powodu obowiązków, lecz nie wytrzymałam i przeczytałam ją tego samego dnia. Jest jednak jeden minus - za szybko się skończyła :)

Karolina99 | 2014-01-01
Przeczytana: sierpień 2013

Wiedziałam, że kontynuacja "Wystrzałowej licealistki" będzie równie świetną książką. Myliłam się jednak...
"Wystrzałowa maturzystka" okazała się być o wiele lepsza!
Może się wydawać, że to tylko książka o nastolatce i jakichś jej problemach. Tak naprawdę dzięki tej opowieści mamy okazję zastanowić się nad kłamstwem, rodziną i przyjaźnią. Ta książka daje trochę do myślenia... Nie jest tylko pustą historyjką młodzieżową.
Osobiście uważam tą książkę za najlepsze z dotychczasowych dzieł Gai Kołodziej. Jest to moja ulubiona książka. Polecam :)

witcherrie | 2014-03-02

Ciąg dalszy przygód Melanii Korzeniowskiej tak samo wciągający jak pierwsza część. Dowiadujemy się jak to się stało, że Melania trafiła do IST, oraz obserwujemy to jak dziewczyna pierwszy raz od kilku lat zdobywa czyjeś zaufanie. A to jej zaufanie zdobywa....Nie powiem kto, bo nie będzie frajdy :D

Other | 2015-07-07
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Jedynym słowem CUDO! autorka zaskoczyła mnie bardzo :) cieszę się także z wprowadzenia wąteku miłosnego co było dla mnie miłym zaskoczeniem. wydaje mi się że drugi tom był lepszy niż pierwszy :P

Zrecenzowana | 2011-11-15
Przeczytana: sierpień 2011

Mam taki zwyczaj, że po powrocie z biblioteki/księgarni układam książki w kolejności, takiej w jakiej będę je czytała. Ta książka trafiła niestey na samo dno. A co się okazało? Tak, z całego stosiku to właśnie ona była najlepsza. Mimo, że nie czytałam pierwszej części, autorka wspaniale wprowadziła mnie żyie tytułowej maturzystki-Melanii. W dobie wampirów, wilkołaków i innych postaci ukazującuch się w tegom typu książkach "Wystrzałowa maturzysktka" była dla mnie świetną odskocznią. Wygląda na to, że jestem romantyczką, bo oczywiście najbardziej spodobał mi się wątek miłosny:) Polecam wszystkim. chcącym oderwać się od "paranormal romance" zajmujących większość półek z książkami dla nastolatek.

Alicja | 2012-09-16
Przeczytana: 15 września 2012

Cóż mogę napisać? Po raz kolejny się nie zawiodłam. Autorka znów w zadziwiającym tempie wciągnęła mnie w świat Melanii i zajęła mi pół dnia nie pozwalając z niego wyjść. I jak we wcześniejszej części porywające charaktery wszystkich agentów, każdy może odszukać choć część swojego ideału(Ah ten Filip!;)... A do tego poznajemy kilku następnych. Nie podobały mi się tylko new age-owskie wstawki. Za co gwiazdka mniej.

Melania dorasta, co widać po jej zmienionym myśleniu i nastawieniu do sytuacji. Zbliżająca się matura bardzo ją zmienia, ale tak naprawdę za wiele nowych odkryć odpowiedzialny jest nieodgadniony Filip. Musi udowodnić nie tylko innym, ale przede wszystkim sobie czego jest warta. Od niej zależy czy da radę, czy się załamie pod ciężarem własnego charakteru i przeżyć... Co będzie musiała stracić, żeby docenić to, co ma?

matra2710 | 2013-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2013

Do sięgnięcia po tą książkę skłonił mnie tytuł i opis. Powieść wyróżniała się spośród wielu na półce w bibliotece. No, bo która zwyczajna maturzystka pracuje w jakiejś tajnej agencji ?

Pani Kołodziej ma świetny styl. Jest lekki i łatwy. Książkę czyta się szybko. Pomimo tego iż nie czytałam pierwszej części, autorka doskonale wprowadziła mnie w świat tajnej agencji. Pani Gaja miała oryginalny pomysł, na powieść. Co wyróżnia ją spośród dzisiejszego natłoku książek obyczajowych. Pomimo tego iż lektura była przepełniona humorem, pokazywała świat z punktu widzenia osoby, która nikomu nie ufa. Ukazywała historię dziewczyny, która skrywała emocje.

Melania była bardzo przebojowa i szalona, wolała towarzystwo przepełnione testosteronem. Cały czas miała wystrzałowe pomysły. Ale taką Melanie widzieli ludzie, a jaka była na prawdę nie wiedział nikt poza nią i co później się okażę jeden z agentów. Mel polubiłam od pierwszych stron. W swoim kontaktach z innymi bohaterami była bezpośrednia....

maryna902245 | 2013-10-04
Przeczytana: 26 września 2013

Melania bohaterka książki ma do pokonania stres jaki ją dzieli , a mianowicie ,,matura''. Chodzi na treningi , jest agentką..

Melania uważa Julie swoją przyjaciółkę za fałszywa , uważa że wszyscy na około ją krzywdzą. Agenci zauważają u niej depresje.. Kondrat jej miłość o której nikomu nie chce mówić. Chciała żeby jej przyjaciółka była szczęśliwa więc pozwoliła jej się z nim spotykać jak się wszystko zakończy. Przeczytajcie bo warto. Matura , to bzdura.