Wystrzałowa maturzystka

Okładka książki Wystrzałowa maturzystka Gaja Kołodziej
Okładka książki Wystrzałowa maturzystka
Gaja Kołodziej Wydawnictwo: Lucky Cykl: Melania Korzeniowska (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Melania Korzeniowska (tom 2)
Lucky
2011-03-01
2011-03-01
9788362502042
liceum matura

Pierwszy tom był bardzo dobry więc liczyłam, że ten będzie też dobry. Niestety jest tu tyle wątków, tyle problemów tak dziwnie przedstawionych i opisanych tak chaotycznie, że ciężko się to słuchało.
Skaczemy ze szkoły do agencji zaraz potem do domu i tak co chwile. Ledwo coś zaczyna się dziać i zamiast to opisać od początku do końca to autorka zaczyna scenę i ją urywa a później opisuje pokrótce co się stało.
Kolejny problem to relacja Melani z rodzicami, z przyjaciółką i jej problem z dotykaniem. Strasznie to było opisane, niekiedy zastanawiałam się o co chodzi. Autorka chciała chyba podkreślić jakiś problem ale kompletnie jej nie wyszło. Tworzyła jakieś dziwne sceny, które nie miały sensu i nic nie wyjaśniały.
A największym zawodem było to, że książka nie miała kompletnie jakiegoś jednego celu. Niby jest ta cała agencja i mamy "kilka" akcji ale ani nie wiemy co chcą się dowiedzieć, kogo szukają i po co właściwie. O samej agencji też kompletnie nic nie wiemy. Jest szkoła, czas matur i wybór dalszej drogi życiowej. I niby dowiadujemy się co bohaterka chce studiować, ale nie mamy tego uzasadnione. Przez 90% książki ona nie wie co chce robić a na kolejnej stronie już podjęła decyzję. Czas matur jest podkreślany prawie na każdej stronie więc ja jako czytacz jestem ciekawa czy zda czy nie i mogę się tylko domyślać niestety :(.
Ogólnie książka fajnie napisana ale miszmasz i chaos.

Druga część przygód Mel podobała mi się trochę bardziej, ale to wciąż nie to, czego oczekiwałam zaczynając serię.
Zdecydowanie za mało akcji, a za dużo obyczajówki z obowiązkowym romansem w tle... Plus za ciekawych bohaterów, których polubiłam już w poprzednim tomie.

Niestety, tak samo jak w pierwszej części, mnóstwo błędów ortograficznych, stylistycznych, literówek itp., które bardzo utrudniały czytanie...

Wystrzałowa maturzystka to druga książka o przygodach Melanii. Ta książka dosłownie jest w klimacie lat 2010. To, że dziewczyna odbiera telefon domowy, doprowadziło mnie do melancholii... Eh to były czasy... Ta książka jest na prawdę świetna. Pokazuje problemy typowej nastolatki ale także drugie oblicze. Dziewczyna musi rozwiązać konflikty wewnętrzne, oraz zdecydować się do chce studiować. Ten tom nie ma za dużo pracy agentki, ale ma wspaniałe podejście Mel do jej problemu kłamania i rozwiązywania sporów. Bardzo polecam!

Jedyny minus - za szybko się skończyła.
Książka lekka i przyjemna, idealna na nudne wieczory.
Enigmatyczne rozważania Mel sprawiają, że cała lektura przestaje być tylko rozrywką.
Skłania do refleksji.
Polecam w szczególności przyszłym maturzystom.

Jedyny minus - za szybko się skończyła.
Książka lekka i przyjemna, idealna na nudne wieczory.
Skłania do refleksji.
Polecam w szczególności przyszłym maturzystom.

Dokładnie jak w przypadku 1 części, niesamowicie mi się podobała. Tutaj został szczegółowo rozwinięty wątek miłosny i dowiadujemy się dużo o wewnętrznych zmaganiach głównej bohaterki. Tytuł sugeruje coś błahego, jednak warto dać tej książce szansę, nie zawiedziecie się :)

Jedynym słowem CUDO! autorka zaskoczyła mnie bardzo :) cieszę się także z wprowadzenia wąteku miłosnego co było dla mnie miłym zaskoczeniem. wydaje mi się że drugi tom był lepszy niż pierwszy :P

Mel - tajna agentka IST.
Zbliża się matura. Ale co po niej? Iść na politechnikę taty, czy zostać ukochaną córeczką mamusi? Nagle Mel opuszcza przyjaciółka. Partner na studniówkę nieoczekiwanie mówi że nie chce z nią iść.
Jedyną pociechą staje się Filip...
Czy aby na pewno?

Mel - tajna agentka IST.
Jedyną pociechą staje się Filip...
Czy aby na pewno?

KOCHAM, KOCHAM< KOCHAM! Świetni bohaterowie, dużo żartów! Lekka i przyjemna! :D

KOCHAM, KOCHAM< KOCHAM! Świetni bohaterowie, dużo żartów! Lekka i przyjemna! :D

Tajemnicza organizacja...
Tajemniczy chłopak o pięknych oczach...
To coś co lubię najbardziej. ^^
I matura z którą musi się zmóc Mel...

I znowu nie można się oderwać od tak ciekawej lektury.;3

Tajemnicza organizacja...
Tajemniczy chłopak o pięknych oczach...
To coś co lubię najbardziej. ^^
I matura z którą musi się zmóc Mel...

I znowu nie można się oderwać od tak ciekawej lektury.;3

Ciąg dalszy przygód Melanii Korzeniowskiej tak samo wciągający jak pierwsza część. Dowiadujemy się jak to się stało, że Melania trafiła do IST, oraz obserwujemy to jak dziewczyna pierwszy raz od kilku lat zdobywa czyjeś zaufanie. A to jej zaufanie zdobywa....Nie powiem kto, bo nie będzie frajdy :D

• Rok 2012
  • Młodzieżowe