Jad. Chcę ukraść twoje życie

Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Poison Heart
Mirror_of_soul

Chcę ukraść Twoje życe! Jad to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o nastoletniej Katy, jej wchodzeniu w dorosłość, pierwszych miłosnych uniesieniach oraz zazdrości. W tle przewijają się mroczne sekrety, które kryje przeszłość, a Katy ma przeświadczenie o obecności w jej życiu sił nieczystych. Problemy zaczynają się, gdy w miasteczku pojawia się olśniewająca Genevieve. Dziewczyna...

Chcę ukraść Twoje życe!
Problemy zaczynają się, gdy w miasteczku pojawia się olśniewająca Genevieve. Dziewczyna jest w tym samym wieku co Katy i jest do niej niewiarygodnie podobna. Ma taki sam gust, jeśli chodzi o modę, podobny kolor włosów, rysy twarzy i figurę. Ona także interesuje się sztuką i posiada wielki talent. Po krótkim czasie pobytu w nowej szkole Genevieve zaskarbia sobie przyjaźń koleżanek Katy i wkrótce za cel obiera sobie rozkochanie w sobie chłopaka Katy, Merlina. W ten sposób w Katy rodzą się nienawiść i zazdrość, budzące w niej agresję, która z kolei rzutuje na jej relacje z przyjaciółkami i nowym chłopakiem. Jednocześnie dziewczyna przekonuje się, że jej rywalka działa z pełną premedytacją i wyrachowaniem. Podczas rozmowy twarzą w twarz Genevieve informuje Katy, że pojawiła się w jej życiu tylko po to, aby je zniszczyć. Dziewczyna postanawia zawalczyć o swoje szczęście i na własną rękę rozpoczyna śledztwo prowadzące do ustalenia bolesnej prawdy.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Pati | 2014-08-13
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Dostałam tę książkę na urodziny od przyjaciółki w tamtym roku, dopiero tydzień temu wzięłam się za jej czytanie. Książka zachwycała mnie z każdą nową stroną i nie zawiodłam się.
W opisie książki było napisane, że główna główna bohaterka podejrzewa o obecność czarnej magii w swoim życiu. Przez całą książkę miałam nadzieję, że nie wyniknie nic nadprzyrodzonego, ponieważ za takimi rzeczami nie przepadam.
Były strony na których wstrzymywałam oddech z emocji. Książka jak dla mnie była naprawdę fantastyczna, ale koniec mnie lekko rozczarował. Sama nie wiem czego oczekiwałam, jednak myślę, że autorka mogła zakończyć to inaczej.
Mimo tego myślę, że kiedyś wrócę jeszcze do tej powieści i ulokowała się w mojej czołówce ulubionych książek.

Świetna, wzruszająca książka pełna zaskakujących momentów z zaskakująco racjonalnym wyjaśnieniem.
Gorąco polecam ;)

Na granicy.
Na granicy jawy i snu.
Na granicy nienawiści i uwielbienia.
Na granicy potrzeby i odrzucenia.
Na granicy magii i normalności.
Na granicy prawdy i kłamstwa.

Na początku ta książka była dla mnie pełna typowego ociekającego jadu. Z lekka,jak w filmach grozy...twoje życie jest zwyczajne,aż nagle jedno wydarzenie zmienia wszystko,jedno spotkanie...jedno spojrzenia zmienia twoje życie w matnię groteski i niedowierzania.
Przyjaciele wątpią.
Wyśniony chłopak okazuje brak kręgosłupa.
A ty?
A ty patrząc w lustro widzisz gorszą wersję siebie...

Kiedy facet wciska ci swoją prawdę,że po paru minutach wiedział,że to ty...ty jesteś właśnie tą...i nie ma na co czekać,tylko wskakuj do łóżka dziewczyno!
Jeśli masz chodź trochę ikry w sobie,to najpierw odstawisz małe przedstawienie,a później uderz tam gdzie najbardziej boli!
Artyści od siedmiu boleści!
Niech się wezmą za bałamucenie harpii,przynajmniej szanse będą wyrównane.
Tak na mnie zadziałał Merlin. Pierwsze zetknięcie i od razu...

Monika | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Wiedziesz zwyczajne życie szkoła dom mama przyjaciółki pierwsza miłość i ten ktoś jedyny. Nagle spotykasz swego sobowtóra. Ona wygląda jak ty podobnie się zachowuje i ubiera. Chodzi do twego college'u i ma jeden cel odebrać Ci wszystko. Zaczyna od wzbudzenia niechęci u twojej mamy. Potem zabiera przyjaciółki a na końcu wydziera chłopaka. Skąd się wzięła czemu tak Cię nienawidzi kim jest mętlik pytań w twojej głowie tajemnicze sny i zagadka twej przeszłości. Musisz ją rozwiązać zanim będzie za późno. Powieść ciekawa choć czasem nieco infantylna. Warto jednak pokusić się o lekturę i razem z główną bohaterką rozwiązać zagadki i tajemnice z jej życia.

| 2013-12-06

Według mnie książka nie jest doskonała. Ma swoje wady i zalety. Historia, którą opisuje autorka jest bardzo przyciągająca. Zachęca czytelnika do dalszego czytania. Wszystkie tajemnice, które trzeba odkryć są naprawdę ciekawe. Natomiast jeśli chodzi o dialogi i problemy nastolatki są niestety nudne. Wiedziałam jak się skończy każda rozmowa. Tak jakbym gdzieś to już słyszała. Wydaje mi się, że spotkania z przyjaciółkami i chłopakiem były tylko po to aby przedłużyć książkę, gdyż najchętniej bym je ominęła. Przecież nie musiała mieć około 400 stron. Mogła mieć n.p 300. Jeśli chodzi o zakończenie to trochę się jego domyśliłam. Lecz pewne fakty naprawdę mną zszokowały. Podobała mi się także metamorfoza, którą przeszła główna bohaterka. Jeśli chodzi o książkę to nie zachęciła mnie do czytania następnych opowieści S.B Hayes. Ale jeśli chodzi o was to możecie ją przeczytać. Przecież jeśli mi się osobiście nie podobała to nie znaczy, że wam nie przypadnie do gustu. :-)

Recenzja z bloga MyBooks - Nasze Recenzje!

Gdy na półce z książkami do przeczytania ląduje pozycja, która niezmiernie nas ciekawi, to jesteśmy wniebowzięci. Czasem prawie skaczemy z radości, niekiedy nawet zaklaszczemy, no i długo pozycji sobie tam nie potrzymamy. Ciekawość zacznie zżerać nas powolutku od środka i już jesteśmy ugotowani. Są jednak przypadki, które potwierdzają regułę. Takim była pozycja "Jad", która na swoją kolej czekała trochę czasu, czego przyznam szczerze - żałuję.

Czytając kilka zdań wstępu z tylnej okładki już wiemy, że "Jad" raczej nie jest lekturą na przyjemny, słoneczny dzień kiedy ptaszki radośnie ćwierkają. Główna bohatera jest takim śpiewającym wesoło ptaszkiem, który cieszy się ze słoneczka. Jednak niebo zasłaniają chmury, a śpiew zaczyna przypominać irytujący pisk. Może jednak warto przeczytać tę książkę w słoneczny dzień? Przyzwyczajeni do zbrodni w mroku, tajemniczych historii wieczorami, nie potrafimy się cieszyć z dobrego thrilleru gdy świeci...

Lenalee | 2013-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2013

Wyobraźcie sobie, że nagle w waszym w zasadzie spokojnym i poukładanym życiu nieoczekiwanie pojawia się osoba, której największym celem jest je zniszczyć i doprowadzić do tego, że opuszczą was wszyscy przyjaciele, a najbliżsi przestaną wam ufać. Osoba, której nigdy wcześniej nie spotkaliście, której nie znacie i której motywy są wam niewiadome nagle staje się waszym największym koszmarem. Brzmi absurdalnie, prawda? Taka była moja pierwsza myśl, gdy zapoznałam się z opisem tej książki, a jednak coś mnie do niej przyciągnęło, co nie pozwoliło wyprzeć tego tytułu z głowy. Muszę przyznać, że jestem bardzo z tego faktu zadowolona, ponieważ zapoznałam się z naprawdę interesującą i wciągającą powieścią.

Katy Rivers to nastolatka, która ma dwie wierne przyjaciółki, na których zawsze może polegać oraz chorą matkę, która wymaga jej opieki. Jej życie praktycznie nie różni się niczym od życia wielu innych dziewczyn w jej wieku, dopóki nie pojawia się w nim Genevieve – rówieśniczka...

Były dwie dziewczyny. Mogłyby stanąć po przeciwnych stronach lustra. Jedna powiedziała, że jest tą lepszą wersją swojego odbicia i wystarczyło już tylko, że ta druga w to uwierzyła.

Dla bohaterki tej opowieści wszystko zmienia jedna chwila zwyczajnego dnia. W czasie jazdy autobusem dostrzega ona po drugiej stronie swoje odbicie. Nie jest to jednak obraz odbity w szybie, tylko osoba znajdująca się w drugiej, równolegle jadącej linii.
Wszystko mogłoby się zakończyć na tym niecodziennym odkryciu, gdyby tamta tak bardzo podobna dziewczyna nie znalazła się ponownie w życiu Katy by nieustannie pojawiać się wszędzie tam, gdzie ona.
Wkrótce Genevieve jasno oświadcza swój cel - zamierza zabrać Katy jej życie.

Dla Katy życie nie jest łatwe, ale dziewczyna radzi sobie z codziennością. Mieszka razem z matką, gdzie to raczej ona zajmuje się i martwi o matkę niż matką o nią. Bohaterka na targach pełnych starych rupieci potrafi dostrzec materiały, które przerobi potem na twórcze i niezwykle...

Anna | 2013-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Kiedy Katy w przejeżdżającym obok autobusie spostrzega rudowłosą dziewczynę, nie domyśla się nawet, jak bardzo zmieni się odtąd jej życie. Prześladujący ją od wczesnego dzieciństwa sen oraz dziwne, napastliwe wprost zachowanie nieznajomej, usiłującej pozbawić Katy przyjaciół, chłopaka oraz zmienić jej dotychczasowe życie, zaczyna budzić w dziewczynie strach i zmusza ją do poszukiwania wyjaśnień. Co wiąże obie dziewczyny, jaka tajemnica kryje się w ich życiu, czy Katy uda się rozwiązać tę zagadkę? Dobrze napisany thriller psychologiczny, przez cały czas trzymający w napięciu i zaskakujący swym zakończeniem.

Lexie | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Główna bohaterka od samego początku ma jakąś dziwną paranoję, co irytuje mnie jako czytelnika. Brakuje jakiegoś początkowego wyjaśnienia skąd się jej to wzięło.
Autorka miała dobry pomysł na powieść, tyle, że podczas czytania miałam czasem wrażenie, że wykonanie już jej do końca nie wyszło.
Bohaterowie wydają się być nieprawdziwi. Jakby tacy dziecinni i nienaturalni. Mam wrażenie, że pisarka nie do końca wiedziała jak zachowuje się współczesna młodzież. Zresztą praktycznie każda postać w tej książce irytuje do granic możliwości, zwłaszcza główna bohaterka. Chyba tylko Luke przypadł mi do gustu.
W powieści są ciekawe zwroty akcji. Podoba mi się ten detektywistyczny smaczek i zdecydowanie dobre zakończenie. Jednak potencjał tej historii nie został do końca wykorzystany. Myślę, że moje życie nie zmieniłoby się ani odrobinę, gdybym nigdy nie przeczytała tej pozycji. Nie poleciłabym jej innym.