Kłótliwy poradnik partnerski

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
poradniki
Beata M

Napisany lekko i ciekawie poradnik udowadnia, że mimo iż kłótnia ma wiele odcieni, to wszyscy tak naprawdę spieramy się o to samo i prawie zawsze tak samo. Autorka w zabawny, czasem prześmiewczy sposób opisuje różne tematy kłótni: wychowanie dzieci, wyjazd na wakacje, pieniądze, seks, zazdrość czy relacje z teściami. Każdy rodzaj sporu ilustrują humorystyczne rysunki. W przykładowych dialogach i scenkach opatrzonych trafnymi komentarzami możesz ujrzeć siebie lub swoich znajomych w krzywym zwierciadle.

Kłótnia jest sztuką i ma swoje zasady. Ich znajomość przyda się na pewno parom, które dopiero zaczynają wspólne życie – pomoże przewidzieć niektóre komplikacje, a może nawet im zapobiec. Osoby pozostające w związkach z dłuższym stażem będą mogły spojrzeć na swoje problemy z dystansu i zobaczyć, jak czasem drobne nieporozumienia urastają do rangi awantur. Umieszczona na końcu lista dziesięciu najważniejszych zasad pokaże, jak mądrze się spierać.

źródło opisu: Wydawnictwo Samo Sedno 2012

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/klotliwy-poradnik-partnerski,867.html

kasia0216 | 2013-03-24

Poradnik czyta się jednym tchem,często do niego powracam,odpowiada mi poczucie humoru autorki.

Książka napisana lekkim prostym językiem,łatwa do przyswojenia :)

Polecam :)

Adam Kopeć | 2012-07-16

Po co komu te kłótnie?

Na co komu te kłót­nie? Po co kłót­nie są? Prze­cież pro­wa­dzą nie­mal tylko i wyłącz­nie do roz­pa­czy i bólu.

Mimo to kłó­cimy się. Im więk­sze emo­cje tym kłó­cimy się bar­dziej zażarcie.

Nie będziesz się prze­cież kłó­cił z kimś zupeł­nie obcym, prawda? A może jed­nak, ale musi cho­dzić o sprawę, która wzbu­dza Twoje emo­cje, która godzi w Twoją dumę.

Kłó­cisz się z obcymi?

Tak wła­śnie jest, że z obcymi nie kłó­cisz się pra­wie wcale. Taka jest ludzka psy­cho­lo­gia, że naj­wię­cej kłó­cisz się z oso­bami Ci naj­bliż­szymi. Dla­czego? Zasta­na­wia­łeś się kie­dyś nad tym?

Dla­czego naj­czę­ściej kłó­cisz się z najbliższymi?

Ja to zauwa­ży­łem już kilka lat temu. I dosze­dłem do kilku wniosków.

Po pierw­sze z naj­bliż­szymi kłó­cisz się naj­czę­ściej, bo prze­by­wasz z nimi najdłużej.

Po dru­gie zda­nie obcych, dla Cie­bie, osób ma małe zna­cze­nie. Im mniej znana Ci osoba tym mniej liczysz się z jej opinią.

Po trze­cie przy...

Sekwoja | 2016-11-05