Kłótliwy poradnik partnerski

Edgard
2012-01-01
2012-01-01

Okładka książki Mężczyzną być... Anna Mentlewicz, Ewa Żeromska
Mężczyzną być... Anna Mentlewicz, Ew...

Okładka książki Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat Hanna Hamer, Dorota Krzemionka, Zofia Milska-Wrzosińska, Maja Storch, Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska
Poukładaj sobi... Hanna Hamer, Dorota...
Okładka książki Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać Pan Buk, Pani Bukowa
Wielki Ogarnia... Pan Buk, Pani Bukow...
Okładka książki Randki po parysku Eva Amor, Florence Besson, Claire Steinlen
Randki po parysku Eva Amor, Florence ...

Poradnik czyta się jednym tchem,często do niego powracam,odpowiada mi poczucie humoru autorki.

Książka napisana lekkim prostym językiem,łatwa do przyswojenia :)

Polecam :)

Książka napisana lekkim prostym językiem,łatwa do przyswojenia :)

Polecam :)

Po co komu te kłótnie?
Na co komu te kłót­nie? Po co kłót­nie są? Prze­cież pro­wa­dzą nie­mal tylko i wyłącz­nie do roz­pa­czy i bólu.
Mimo to kłó­cimy się. Im więk­sze emo­cje tym kłó­cimy się bar­dziej zażarcie.
Nie będziesz się prze­cież kłó­cił z kimś zupeł­nie obcym, prawda? A może jed­nak, ale musi cho­dzić o sprawę, która wzbu­dza Twoje emo­cje, która godzi w Twoją dumę.
Kłó­cisz się z obcymi?
Tak wła­śnie jest, że z obcymi nie kłó­cisz się pra­wie wcale. Taka jest ludzka psy­cho­lo­gia, że naj­wię­cej kłó­cisz się z oso­bami Ci naj­bliż­szymi. Dla­czego? Zasta­na­wia­łeś się kie­dyś nad tym?
Dla­czego naj­czę­ściej kłó­cisz się z najbliższymi?
Ja to zauwa­ży­łem już kilka lat temu. I dosze­dłem do kilku wniosków.
Po pierw­sze z naj­bliż­szymi kłó­cisz się naj­czę­ściej, bo prze­by­wasz z nimi najdłużej.
Po dru­gie zda­nie obcych, dla Cie­bie, osób ma małe zna­cze­nie. Im mniej znana Ci osoba tym mniej liczysz się z jej opinią.
Po trze­cie przy oso­bach naj­bliż­szych oka­zu­jesz naj­wię­cej emo­cji. To chyba kwe­stia wycho­wa­nia. Cią­głe wpa­ja­nie, że nie wypada się kłó­cić, a brudy naj­le­piej prać pod wła­snym dachem.
A ty jak uwa­żasz? Dla­czego naj­czę­ściej kłó­cimy się z oso­bami nam najbliższymi?
Po prze­czy­ta­niu Kłó­tli­wego porad­nika part­ner­skiego Ewy Żerom­skiej doda­łem do tego jesz­cze jeden punkt:
Kłó­cąc się z naj­bliż­szą osobą naj­ła­twiej i naj­szyb­ciej pod­nie­siesz się na duchu. Udo­wod­nisz sobie, że jesteś mądrzej­szy, inte­li­gent­niej­szy, bar­dziej zaradny, po pro­stu super, przez pro­ste zda­nia i zwroty obra­ża­jące tą drugą osobę. Bo skoro ona jest kiep­ska, to JA przy niej wyglą­dam super.
Czy­tam żonie i dziecku w brzuchu
Są książki, które czy­tam żonie. Teraz rów­nież naszemu jesz­cze nie naro­dzo­nemu dziecku. Jesz­cze nie wiemy, czy to chło­piec, czy dziew­czynka. Kłó­tliwy porad­nik part­ner­ski jest wła­śnie taką książką, ponie­waż ten porad­nik mówi o czymś, co inte­re­suje nas oboje.
Kłót­nie się zdarzają
Bo kłót­nie się w związ­kach zda­rzają. Prze­cież oże­ni­łeś się/jesteś z cał­kiem inną osobą niż Ty. Czyli jeste­ście inni. A skoro jeste­ście inni, wycho­wani przez innych rodzi­ców, w róż­nych śro­do­wi­skach, to będzie­cie mieć różne zda­nia na roz­ma­ite tematy. Co z tego wynika? A mia­no­wi­cie to, że będzie­cie dys­ku­to­wać, a czę­sto się nawet kłó­cić o to co was różni.
Tak, przy­znam się — kłócę się z żoną. Na szczę­ście po każ­dej kłótni się godzimy i kochamy się jesz­cze bar­dziej i rozu­miemy się lepiej. Takie kłót­nie, moim zda­niem i rów­nież zda­niem Ewy Żerom­skiej są lep­sze niż dusze­nie wszyst­kiego w sobie.
O co kłó­cimy się najczęściej?
Wiesz o co się kłó­cimy naj­czę­ściej? Jedni mówią, że o pie­nią­dze. Dru­dzy, że naj­czę­ściej kłó­cimy się o nic, czyli o sprawy banalne, bez zna­cze­nia. Ja jestem przy tych dru­gich, bo tego nic jest wię­cej niż się wydaje. Pie­nią­dze są tuż za kłót­niami o nic ;)
Tak też opi­suje to Ewa Żerom­ska. Ludzie kłócą się o nic, bo:
są leniwi i nie chce im się,
ukry­wają w ten spo­sób poważ­niej­sze trudności
te błahe sprawy wypeł­niają bar­dzo dużą część ludz­kiego życia.
Taki wła­śnie jest Kłó­tliwy porad­nik part­ner­ski. Jest wypeł­niony kłót­niami, które z żoną czy­ta­li­śmy z podzia­łem na role. Można się z tego pośmiać patrząc z boku. Łatwo wtedy zoba­czyć, jak błahe są powody kłótni, które nie doty­czą nas.
Mało kon­kre­tów, dużo sub­tel­nych porad
W książce Ewy Żerom­skiej bra­kuje mi kon­kret­nych porad jak uni­kać kłótni. Kłó­tliwy porad­nik part­ner­ski jest za to pełen sub­tel­nych porad co można zro­bić np:
wylu­zuj,
uśmiech­nij się,
wybacz,
prze­stań robić z igły widły,
zazdrość może Ci poważ­nie zaszkodzić.
Przy­kła­dowe kłótnie
Mi naj­bar­dziej pomo­gły przy­kłady kłótni, które czy­ta­łem z żoną. Nada­wa­li­śmy im odpo­wied­nie tony, co nie zawsze uda­wało się w 100%. To był kolejny powód do śmie­chu. To jest jedna z tych sub­tel­nych porad. Naprawdę pomaga, bo jeśli się śmie­jesz, nie możesz się kłócić.
Dzie­siątki przy­kła­do­wych kłótni tylko uła­twiły mi spoj­rze­nie z dystan­sem na moje kłót­nie z żoną. Dzięki Ewie Żerom­skiej i jej książce Kłó­tliwy porad­nik part­ner­ski, być może będę się kłó­cił mniej (jesz­cze za wcze­śnie, żeby powie­dzieć),ale na pewno będę patrzył na nasze kłót­nie z więk­szym dystan­sem i szyb­ciej godził się z żoną.
Jeśli jesteś w związku pole­cam. Szcze­gól­nie czy­ta­nie z podzia­łem na role, tylko pamię­taj czy­taj z uśmie­chem :D
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Po co komu te kłótnie?

Mimo to kłó­cimy się. Im więk­sze emo­cje tym kłó­cimy się bar­dziej zażarcie.

Książka napisana w przystępny lekki sposób. Zwraca uwagę na rzeczy, o których często się zapomina. Polecam

• Psychologia
  • Virtualo
  • Związki, mężczyźni, seks
  • Do kupienia
  • Mam ebooka2 - epub

Dodaj cytat z książki Kłótliwy poradnik partnerski