Wyzwanie czytelnicze LC

Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów

Tłumaczenie: Katarzyna Dumińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Year of Less: How I Stopped Shopping, Gave Away My Belongings, and Discovered Life Is Worth More
poradniki

Mniej rzeczy w domu, więcej luzu w życiu - inspirująca historia pewnego eksperymentu. To nie jest kolejna książka o tym, jak żyć w duchu minimalizmu, to prawdziwa historia, która pokazuje jak piękne jest życie bez rzeczy, których nie potrzebujesz. Cait Flanders szukała ucieczki od codziennych problemów nagradzając się kolejnymi zakupami. Kupowała pod wpływem impulsu myśląc, że dzięki nowym...

Cait Flanders szukała ucieczki od codziennych problemów nagradzając się kolejnymi zakupami. Kupowała pod wpływem impulsu myśląc, że dzięki nowym rzeczom poczuje się spełniona. Gdy zauważyła, że szczęście nie nadchodzi, a rośnie tylko dług, powiedziała sobie "dość" i zdecydowała się wstrzymać od zakupów aż przez rok.
"Królowa oszczędzania" to zapis doświadczeń Cait z dwunastu miesięcy niezwykłego eksperymentu. W tym czasie ograniczyła do minimum niezbędne zakupy, pozbyła się siedemdziesięciu procent rzeczy ze swojego mieszkania, odkryła zalety ruchu zero-waste i nauczyła się naprawiać przedmioty, zamiast je wyrzucać. Wkrótce odkryła, że im mniej kupuje, tym bardziej jest szczęśliwa.

Dzięki tej książce ty także możesz poznać praktyczne sposoby na oszczędzanie i przekonać się, co tak naprawdę jest dla ciebie w życiu najważniejsze.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: Strona internetowa wydawcy