Wylecz PCOS

Tłumaczenie: Aleksandra Żak
Wydawnictwo: Znak Literanova
poradniki
Mirka

Wylecz PCOS to niezbędny, oparty na licznych badaniach poradnik, który pokaże ci, jak żyć z PCOS i zwalczyć jego objawy. Amy Medling pomogła tysiącom kobiet odzyskać kontrolę nad zdrowiem i życiem obarczonym PCOS. Teraz odmieni życie kolejnych łatwym do zrealizowania planem” – dr Izabella Wentz, autorka bestsellera Hashimoto PCOS to zespół objawów, który może dotknąć każdą z nas. Niestety,...

PCOS to zespół objawów, który może dotknąć każdą z nas. Niestety, często bywa źle diagnozowany i źle leczony. Powoduje wahania nastrojów, tycie, osłabienie, problemy ze skórą i wiele innych dolegliwości. Prowadzi też do kłopotów z płodnością.

Można jednak w naturalny sposób pokonać jego objawy!

Oto plan na 21 dni, który pokaże ci, jak dzięki:
• diecie
• ćwiczeniom
• i zmianie sposobu myślenia pokonać PCOS i znów w pełni cieszyć się życiem.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,121029,Wylecz-PCOS

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,121029,Wylecz-PCOS

Anna | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

W książce pt. ''Wylecz PCOS'' autorstwa Amy Medling to wspaniale przedstawione doświadczenie przez pryzmat własnej choroby i podzielenia się z nią z czytelniczkami, które nie mają świadomości o tym, że chorują i zastanawiają się co, może stanowić przyczynę ich wstydliwego problemu.

Najważniejsza jest wczesna diagnoza, badania, kontrola, odpowiednia dieta oraz aby zwracać uwagę na zalety wyleczenia PCOS.

Książka ta składa się z 11 rozdziałów podzielonych na 2 części.

Istotne jest, aby w trakcie leczenia nie poddawać się zbyt szybko, lecz stopniowo korzystać z rad autorki, która podjęła próbę samodzielnego zdiagnozowania swojej choroby.

Wyjaśnia w prosty sposób pojęcia związane z chorobą, np. diwa PCOS, program PCOS DIWA, jak odkryć w sobie DIWĘ PCOS.

Uświadamia kobiety, że mogą zmienić sposób swojego myślenia, że czynności wykonywane każdego dnia dają nadzieję, wiele możliwości rozwoju i siłę spełnienia siebie.

Moją szczególną uwagę zwróciły...

Lady Margot | 2018-10-23

LADYMARGOT.PL

Jedną z największych zalet bycia blogerką, zebrania kilkudziesięciu tysięcy obserwatorów, jest możliwość wykorzystywania tego w dobry sposób. Mam misję pokazywania na swoim przykładzie, że z męczącą chorobą da się żyć. I chociaż nie cierpię na PCOS (zespół policystycznych jajników), a na endometriozę, to choroby te mają sporo ze sobą wspólnego. Cieszę się ogromnie, że w moje ręce wpadła pozycja „Wyleczyć PCOS”, o ile się nie mylę, jedyna tego typu książka na naszym rynku, która w bardzo „ludzki” sposób wyjaśnia, czym jest PCOS, oswaja go i pomaga ujarzmić 🙂 Czekam na podobną pozycję ma temat endometriozy, a tymczasem zapraszam na moją subiektywną ocenę poradnika 🙂

***

O CZYM

Zespół policystycznych jajników – jedna z chorób cywilizacyjnych, która dotyka około 30 procent kobiet w okresie rozrodczym. U połowy z nich diagnozuje się niepłodność. Przyczyna tego schorzenia nie jest znana, podejrzewa nieprawidłowość gospodarki hormonalnej. Prawdopodobnie jest to choroba...

Snieznooka | 2018-10-27

PCOS to jedne z wielu schorzeń, które dotyka kobiety, trudno trafić dziś na dobrego specjalistę, który je nie tyle, co zdiagnozuje, ale opowie i przybliży jego złożony problem. Nie ukrywam, że od piętnastego roku życia miałam problemy zdrowotne i właściwie borykam się z tym sama do dnia dzisiejszego. Z początku było mi bardzo trudno, byłam dojrzewającą nastolatką, którą miała problemy z akceptacją samej siebie, a środowisko nie podchodziło do tego zbyt łaskawie. To przeszłość, jednak PCOS pozostał, jak i mętlik, o którym, na co dzień nie myślę. Uważam, że gdyby dobra duszyczka podsunęła mi książkę Amy Medling, te ponad piętnaście lat temu, byłoby mi łatwiej sobie z tym wszystkim poradzić.
Z lektury dowiedziałam się wielu przydatnych ciekawostek, które uświadomiły mi, że ciało, poprzez objawy, tak naprawdę woła nas o pomoc. Wielu z nas w codziennej gonitwie niejednokrotnie bagatelizuje różne symptomy, od przeziębienia, po kontuzje, które z czasem stają się zmianami...

Eliza Żywicka | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Cudowna książka pisana sercem matki.

Znajdziecie w niej wiele motywacji i inspiracji na każdy dzień choroby.

Książka zawiera opracowany plan na 21 dni. Każdego dnia znajdziecie rozpisane menu, wraz z przepisami, inspirację, afirmację, lekcję, oraz inne porady np. jakie książki warto przeczytać.

"Koniec końców, jeśli chcesz być zdrowsza, szczęśliwsza, radośniejsza i mieć więcej energii, musisz pielęgnować wdzięczność. Wdzięczność sprawia, że wychodzimy z ograniczeń, braku i lęku ku obfitości, zdrowiu i miłości"

Nie zapomnijmy przy tym o sporcie i gimnastyce, by dobrze żyć.

Monika Szulc | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

PCOS- co to w ogóle jest? Nie słyszeliście o tym? Pewnie niewiele kobiet wie, że takie coś w ogóle istnieję i często wynika to ze złej diagnozy, bo jak ktoś ma problemy z wagą, to najłatwiej zrzucić to na złe nawyki odżywienia. Jednak ta choroba ma głębsze podstawy i wiele innych objawów. Wypadanie włosów, problemy z trądzikiem, nieregularne miesiączki, brak akceptacji własnego wyglądu, to tylko kilka przykładów. Autorka bardzo trafnie to nazwała – przedłużony okres dojrzewania.

Pani Amy udowadnia, że dieta ma wpływ na samopoczucie i poprawę naszego zdrowia, lecz paradoksalnie nie jest to kolejna książka o dietach. To zmiana stylu życia, mająca na celu pokonanie PCOS. A jeśli kobieta jest silna i szczęśliwa, to dopiero wtedy leki mają szanse zadziałać, bo Amy Medlin nie krytykuję leczenia farmakologicznego. Muszę powiedzieć, że czytając tę książkę poczułam więź z Amy, może dlatego, że też jest kobietą, jednak ona opisuję to w całkiem zrozumiała sposób. Autorka opowiada o sobie i...

Olanzapine | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

Przeczytałam szybciej niż w 21 dni, także co do efektów zaleceń spisanych w książce nie mogę się wypowiedzieć. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, pozwala zrozumieć swoją dolegliwość, a co najważniejsze, daje nadzieję, że uda się ją pokonać i mieć w przyszłości ukochane dziecko. Jadłospis jest jednak, jak na nasze polskie warunki nieco odmienny, połowy rzeczy nie znam, nie wiem gdzie kupić lub mi nie smakują, ale nie dziwię się, bo w końcu to amerykańska autorka z amerykańskiego świata. Można przepisy zmodyfikować pod siebie, liczy się głównie przykład, co ze sobą łączyć i w jakich ilościach.
Autorka wyczerpuje temat PCOS i więcej chyba nie trzeba. Polecam.

ewelina zdaniewicz | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Zapytasz, co to właściwie jest PCOS? W Polsce jest lepiej znane jako zespół policystycznych jajników. Zaburzenie endokrynologiczne, które objawia się zaburzeniami cyklu miesiączkowego, nadmiernym tyciem, nadciśnieniem, trądzikiem, łysieniem, nadmiernym owłosieniem w nietypowych miejscach (np. na twarzy), podwyższonym poziomem cukru we krwi czy powiększonymi jajnikami. Przez wiele lat PCOS był bardzo trudny do zdiagnozowania, a kobiety, które się z nim borykały, były niemalże skazane na porażkę. Leczone objawowo, zamiast czuć się lepiej, najczęściej czuły się coraz gorzej. Dziś z pomocą przychodzi Amy Medling, która sama przez wiele lat cierpiała na zespół policystycznych jajników, a kiedy w końcu dowiedziała się, co właściwie jej dolega, postanowiła wziąć zdrowie we własne ręce, zgłębiła temat, wprowadziła zmiany, a potem opracowała program, dzięki któremu każda kobieta, której dokuczają podobne dolegliwości, idąc w jej ślady, ma szansę poczuć się dobrze.
Program opracowany przed...

Monika | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Większość z nas ma konto na którymś z portali społecznościowych jak nie na Instagramie to chociaż na Facebooku lub innym pokrewnym serwisie. Wśród użytkowników portali społecznościowych udzielają się różnego rodzaju blogerzy między innymi Ci propagujący zdrowy tryb życia, dbanie o zdrowie, kondycję, samopoczucie, pokazujący nam kierunek w jakim należy podążać, aby czuć się zdrową i piękną. Portale społecznościowe są też świetnym narzędziem wykorzystywanym przez kampanie społeczne do uświadamiania, edukowania i propagowania różnego rodzaju zachowań. Ostatnio powszechnie spotykam się z kampaniami na temat profilaktyki nowotworowej na którą składa się regularne samobadanie piersi, usg piersi i cytologia. Mam wrażenie, że zdrowie kobiet zostało ograniczone do piersi i szyjki macicy, mało kogo interesuje to co jest w nas głębiej (może ne brzmi to za ładnie, ale sądzę, że wiecie co mam na myśli).

Doskonale pamiętam dzień kiedy dostałam pierwszą miesiączkę, dokładnie na trzy dni przed...

Sal | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Zespół policystycznych jajników – schorzenie dotykające między 5 a 15% populacji kobiet, nie jest łatwe do zdiagnozowania. Przemęczenie , przewlekły trądzik, nieregularne cykle miesiączkowania , osłabienie ,problemy z wagą, nawet depresja, łamliwe paznokcie, wypadające włosy...problemy z zajściem w ciążę.

Amy Medling wiele lat zmagała się z podobnymi objawami aż wreszcie ktoś podał jej taką diagnozę. Postanowiła zrozumieć własną chorobę i dotrzeć do przyczyn ,by na swój własny, domowy użytek sobie z nią poradzić. Metodą prób i błędów, przez okresowe wyłączanie pewnych wysoko przetworzonych składników diety oraz przez zmianę trybu życia doszła do pewnego schematu , który pomógł w efekcie nie tylko jej ale i tysiącom kobiet na świecie.

Dla większości z nas choroba oznacza ograniczenia. Amy podeszła do tego inaczej – nie unikasz pewnych produktów ale wybierasz spośród wszystkich dostępnych świadomie takie, które ci służą. I takie podejście do wszystkiego sprawia ,że z osoby chorej...

Anita | 2018-11-10
Przeczytana: 05 listopada 2018

DIVA PCOS
Amy Medling od lat cierpi na PCOS. Przerażała ją wizja życia bez kontroli nad własnym ciałem i samopoczuciem. Kiedy zaczęła walczyć i się edukować zaczęła inspirować inne kobiety. Tak w skrócie zrodził się koncept Diwy PCOS, który moim zdaniem jest niezwykle trafiony. Zważywszy na pewne uwarunkowania chorując na PCOS trzeba się pewnych wystrzegać. Jak to Diwa.

Amy Medling opierając się na fachowej wiedzy i doświadczeniu opracowała plan walki z PCOS. Twierdzi, że w 21 dni można pokonać chorobę i polepszyć jakość swojego życia.

CZY WARTO
Książkę Medling przecyztałam od deski do deski w kilka wieczorów i jednym z wniosków, który się nasuwa dotyczy tego, że ta książka jest nie tylko dla tych kobiet, które walczą z PCOS bądź podejrzewają, że go mają. To książka dla wszystkich kobiet, które pragną żyć zdrowo w pełnym tego słowa znaczeniu. Autorka holistycznie podchodzi do kobiecego organizmu i jej plan obejmuje jego uzdrowienie zaprowadzając harmonię w każdej sferze życia...