Bieda. Przewodnik dla dzieci

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
978-83-62467-02-0
a_iwka

Skąd bierze się bieda? Czy biedny oznacza gorszy? Jak można pomóc tym, którzy mają mniej od nas? O tych sprawach z reguły nie rozmawia się z dziećmi. My próbujemy. W naszym pierwszym małym przewodniku tłumaczymy, skąd bierze się bieda i co z niej wynika. Opowiadamy o jej konsekwencjach w szkole i w domu, przedstawiamy mity związane z ubóstwem i pokazujemy, jak można je zwalczać. W tę...

W naszym pierwszym małym przewodniku tłumaczymy, skąd bierze się bieda i co z niej wynika. Opowiadamy o jej konsekwencjach w szkole i w domu, przedstawiamy mity związane z ubóstwem i pokazujemy, jak można je zwalczać. W tę niełatwą, choć potrzebną podróż, dzieci zostaną zabrane przez Hannę Gill-Piątek i Henrykę Krzywonos.

Bieda to nie jest tylko brak pieniędzy. Wiąże się z nią dużo gorszych rzeczy. Wstyd, że nie mam tego, co inni. Złość i poczucie poniżenia, kiedy porównuję się z rówieśnikami. Przecież ich rodzice kupują im drogie prezenty, którymi lubią się chwalić przed całą klasą. Pewnie czujesz, jakie to musi być trudne. A przecież ubóstwo nie jest nigdy winą dziecka.

źródło opisu: www.krytykapolityczna.pl

Czesław_de_Kot | 2015-11-28
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 2015 rok
Cała Polska Czyta Dzieciom - wybrano 10 książek dekady

Podczas wczorajszej uroczystości z okazji 10-lecia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom ogłoszono listę dziesięciu najważniejszych książek dekady.