Kici kici miau (kocia kołysanka)

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
978-83-60402-18-4
mozartiwieloryb

Koty w książkach to bardzo wdzięczny temat. Józef Wilkoń, wielki miłośnik zwierząt, storzył kocią kołysankę z myślą o małych dzieciach, ale na pewno spodoba się wszystkim kociarzom i dużym i małym (sama jestem właścicielką dwóch kotów syjamskich, więc wiem co mówię :-). „kici kici miau, co ten kotek chciał...” (...) "Może chciał poplątać motek, w chwilę potem wejść na płotek? Może Ty...

„kici kici miau, co ten kotek chciał...”

(...)
"Może chciał poplątać motek,

w chwilę potem wejść na płotek?

Może Ty wiesz, co chciał kotek?

„On chciał upolować żabkę (choć bociek miał na nią chrapkę.)

Ścigać ważkę i kokoszkę,

z żukiem pofiglować troszkę.” (...)

Nasz mały koci bohater bardzo psoci, jak na ciekawego świata kota przystało, ale dzień się powoli kończy i zmęczony zwierzak szykuje się do snu. W tym momencie zmienia się nastrój książki na refleksyjny i niezwykle poetycki.

"Słoneczko hen, hen, świat się zaszył w cień
Kotku, kotku przyśpiesz kroku, abyś nie pobłądził w mroku.

Wszędzie ciemno, wszędzie cicho,

idzie, idzie nocne licho

(nie przepuści nikomu)
Kici, chodź do domu.
(...)

To są bardzo obszerne fragmenty z autorskiej książki Józefa Wilkonia. Na 32 stronach tekst będzie opleciony pięknymi ilustracjami Mistrza. Zapowiada się naprawdę urokliwa, bardzo kocia książka.
Drukowana na szlachetnym papierze Munken Print Cream może być pięknym prezentem dla wszystkich kociarzy i tych, którzy cenią pięknie wydane książki.

źródło opisu: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/48/index.html

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/48/index.html

gratymena | 2016-06-11

Moja recenzja na blogu: https://szesnastapestka.wordpress.com/2016/06/10/ksiazki-ktorymi-rozmawiamy/

Julia | 2016-12-06
MatkaMałejZosi | 2015-01-02