Eucharystia. Moja autostrada do nieba. Historia niezwykłego nastolatka

Tłumaczenie: Curyło
Wydawnictwo: eSPe
Testo a stampa - Eucaristia. La mia autostrada per il cielo. Biografia di Carlo Acutis
978-83-7482-368-5
Carlo Acutis
A--

Święty piętnastolatek, który pasjonował się informatyką, a Eucharystię uznał za swą drogę do nieba - Carlo Acutis. Carlo Acutis tak jak wielu jego rówieśników uwielbiał kreskówki, filmy i gry komputerowe. Podziwiany za uczynność, skromność, dobre maniery, chętnie pomagał kolegom i koleżankom w nauce – był bowiem niezwykle zdolny i inteligentny, szczególnie wyróżniał się zdolnościami w...

Carlo Acutis tak jak wielu jego rówieśników uwielbiał kreskówki, filmy i gry komputerowe. Podziwiany za uczynność, skromność, dobre maniery, chętnie pomagał kolegom i koleżankom w nauce – był bowiem niezwykle zdolny i inteligentny, szczególnie wyróżniał się zdolnościami w dziedzinie informatyki. Był też dobrym synem i wnuczkiem: kochał rodziców, wiele czasu spędzał z dziadkami. Udzielał się jako wolontariusz w parafii, w akcjach charytatywnych. Miał wiele zainteresowań, które z pasją rozwijał, całe mnóstwo planów na przyszłość. Niestety, wielu nie zrealizował…
Zmarł 12 października 2006 roku na białaczkę – po dziesięciodniowej walce z tą nagle zdiagnozowaną chorobą. Miał zaledwie 15 lat.
Co pozostawił po sobie nastolatek żyjący w naszych czasach? Cóż takiego niezwykłego dostrzegali w nim jego przyjaciele? W jaki sposób udało mu się w tak krótkim czasie stać prawdziwym uczniem Chrystusa? Na te pytania odpowiemy sobie, po przeczytaniu tej interesującej książki.

źródło opisu: eSPe, 2010

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/9/3/439_1.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!