Sztuka: ilustrowany przewodnik

978-83-213-4639-7
sztuka
sztuka
Kittin

"Sztuka" to ilustrowany przewodnik ukazujący ponad 2500 obrazów i rzeźb z całego świata, od czasów prehistorycznych do XXI wieku. Interesujący i wszechstronny - uczy patrzeć na dzieło i rozumieć je, prowadzi czytelnika przez najważniejsze okresy w dziejach sztuki.

źródło opisu: Arkady, 2010

źródło okładki: www.arkady.com.pl

Bella_24 | 2015-12-30

Ta obszerna praca zbiorowa nawet największego laika zachęci do poznawania historii sztuki na przestrzeni dziejów, a przecież nie jest ona tematem łatwym. Pięknie wydana, bogato ilustrowana, kusi każdego wieczoru, aby wziąć do ręki i pooglądać chociaż kilka sławnych dzieł, chociaż przekartkować. Przekrój artystów jest przebogaty, epoki dokładnie rozpisane. Studium zaczyna się od samego początku powstawania przeróżnych dorobków kultury, bo nie dotyczy tylko obrazów. Znajdą się i rzeźby, instalacje, zagadnienia architektoniczne, szkice. Znajdą się nawet strony poświęcone konkretnej tematyce i motywom. Zaglądam do niej za każdym razem, gdy chcę coś sprawdzić :)

Nieustannie ściągany z półki

Karolina | 2014-11-02