Drżące ciała: Rozmowy z artystami

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
978-83-61006-37-4
sztuka
estr

"Drżące ciała: Rozmowy z artystami" to zbiór rozmów Artura Żmijewskiego z polskimi artystami nurtu krytycznego, m.in. z Pawłem Althamerem, Katarzyną Górną, Andrzejem Karasiem, Grzegorzem Kowalskim, Katarzyną Kozyrą, Zbigniewem Liberą, Jackiem Markiewiczem, Joanną Rajkowską. Rozmowy, przeprowadzone w latach 1993-2004, ukazują radykalne postawy artystyczne analizowane przez pryzmat życia...

Rozmowy, przeprowadzone w latach 1993-2004, ukazują radykalne postawy artystyczne analizowane przez pryzmat życia codziennego i społeczno-ekonomicznej transformacji. Żmijewski nie jest neutralnym rozmówcą. Jego pytania są również odpowiedziami. Zaś całość jest mapą, ujawniającą drogę wyjścia z kryzysu, w jakim znalazła się sztuka krytyczna po okresie świetności w latach 90.

[Ha!art, 2006]

Zmora | 2015-08-05

Książka, w której ktoś pyta, a ktoś udziela odpowiedzi. A mimo to odpowiedzi mnożą pytania. Czy to, co robią przedstawieni w książce twórcy, to wciąż sztuka? A jeśli tak, to czy coś, czego zrozumienie wymaga znajomości tak dokładnego kontekstu jest aby na pewno dobrą sztuką?

Zachęcam do lektury. I do dialogu.

Michał Krakowiak | 2015-11-13

Dobre to, ale nawet jak dla mnie zbyt obsceniczne, przerwałem na Markiewiczu; kiedyś do niej wrócę.

Jacus19 | 2016-09-01
rekopisynieplona | 2016-08-23