Dragonslayer

Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 4)
Wydawnictwo: Black Library
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
DagonX

źródło okładki: http://www.blacklibrary.com/

Gromomir | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer
Przeczytana: 21 marca 2014

Akcja tego tomu kontynuuje bezpośrednio wydarzenia Zabójcy Demonów. Felix, Gotrek, Snorri, Malakai i reszta wyprawy wracają z Pustkowi Chaosu, będąc świadkiem następnej inwazji na ziemię ludzi. Do tego na miejscu pierwszego postoju, w kislewskim dworku, zaczaił się na nich dawny przeciwnik. A w górach Krańca Świata przebudzony został pradawny smok zmutowany dodatkowo przez Spaczeń. To właśnie on będzie głównym przeciwnikiem bohaterów w tej książce. Ale bynajmniej nie jedynym...

Tym co najbardziej zaskoczyło mnie w tym tomie, jest zaskakująco mała ilość akcji, czy przygody. Znaczna jej część dzieje się w kolejnej krasnoludzkiej twierdzy, Karak Kardin, mieście kultu Zabójców i ich króla.
Dowiadujemy się sporo wątków kulturoznawczych i obyczajowych. Do tego dość rozbudowanie potraktowano kwestię romansu Felixa i Ulryki. Nie jestem jednak zwolennikiem kierunku w którym King go poprowadził. Choć poświęcił mu sporo miejsca, można odnieść wrażenie, że kilka stron się gdzieś zapodziało....

Maciej Jagaciak | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Chyba nieco słabsza od poprzedniczek, niemniej przysporzyła mi nieco rozrywki. Największa zaleta każdej z książek Kinga to możliwość mocniejszego wgłębienia się we wspaniałe uniwersum świata Warhammera - autor robi to w bardzo dobry sposób, pokazując jak myślą i co czują ludzie, żyjący w tym mrocznym świecie. Traktuje poważnie psychologiczną wiarygodność całego świata i dzięki temu nie mamy poczucia, że czytamy głupią bajkę o smokach i rycerzach

konto_usuniete | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Po raz czwarty odbyłem podróż do mrocznego świata Warhammer'a i tym razem nie czułem się zawiedziony. Książka utrzymała poziom, a o szczegóły nie będę się spierał.

Barcki | 2012-04-30

Kolejny tom przygód Gotreka i Felixa i jednocześnie kolejny krok ku autoparodii. Tak sobie myślę, że gdyby nie przejęcie pałeczki przez Nathana Longa (który zdołał przywrócić tej serii odrobinę należnej jej powagi), King z własnego tworu zrobiłby drugi Świat Dysku. „Zabójca smoków” to – zaraz po „Zabójcy demonów” – najmniej faworyzowana przez mnie część sagi (oczywiście spośród tych, które miałem okazję przeczytać). To, że teraz Gotrek tłucze wszystkie demony i smoki jak schabowe to jeszcze mogę Kingowi wybaczyć, choć z bólem – gorzej, że autor coraz śmielej sobie folguje i przelewa na papier pomysły, które mogły wykiełkować jedynie na bazie pijackiej delirki. Jeden wielki refluks wywołała u mnie ta menażeria (innego określenia nie znajduję) Zabójców, którzy przyłączają się do Gotreka i spółki w Twierdzy. Biorąc pod uwagę realia uniwersum Warhammera, ten cały "Slayer cult" to całkiem poważna sprawa, King jednak nic sobie z tej powagi nie robi i postanawia zapoznać nas z...

Suhy | 2014-04-05
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Przygód krasnoluda Gotreka i jego ludzkiego pomagiera Felixa ciąg dalszy. Tym razem biorą udział w polowaniu na olbrzymiego, zmutowanego smoka. Powieść mistrzostwem nie jest, choć czyta się całkiem nieźle.

Longinus | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016
bkeeper | 2013-12-31

Doskonała, niemalże kultowa, książka wprowadzająca do świata Warhammera.
---
www.bkeeper.pl

Natalia | 2012-09-26

Nie jest to może literatura górnych lotów, ale trzeba przyznać że ciekawie się czyta.

Robert_Thorn | 2018-09-22
kozaq | 2018-09-08