Zabójca elfów

Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 10)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Warhammer: Gotrek and Felix: Elfslayer
warhammer, gortrek, felix

Powieść o Gotreku i Felixie pióra Nathana Longa. Krasnoludki zabójca Trolli, Gotrek, i jego ludzi towarzysz, Felix Jaeger, najsłynniejsza para bohaterów świata Warhammera, wyrusza na spotkanie nowej przygody w najnowszej powieści z najpopularniejszej serii książek fantasy. Ponownie napotkawszy na swej drodze maga Maxa Schreibera, przyjaciele zostają rzuceni w wir śmiertelnie niebezpiecznej przygody, która doprowadzi do konfrontacji ze złowrogimi mrocznymi efami. zapuściwszy się w pogoni za nieprzyjacielem na zdradzieckie wody Morza Szponów, Gotrek i Felix zostają schwytani i uwięzieni w lochach Czarnej Arki, magicznej pływającej fortecy. Czy, mając przeciwko sobie tysiąc mrocznych elfów, naszym bohaterom uda się ujść z życiem, nie wspominając o udaremnieniu planów wiodących do zniszczenia Imperium i wszystkich ziem Starego świata?

Longinus | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Najlepsza książka z serii o zabójcy napisana przez Long'a. Czyta się błyskawicznie i bardzo przyjemnie, nie ma dłużyzn, wszystko rozwija się swoim tempem ale ani na chwilę nie zwalnia. Jeden opis sytuacyjny związany z Gotrekiem jest genialny, mówię tu o statku oraz wychodku, czy wygódce, naprawdę parsknąłem śmiechem. Postacie są różnorodne, pojawia się wielka gama ras, jednostek czy pojedynczych herosów, którzy idealnie spełniają się w swoich rolach, nie ma nic na siłę, bomba. Na pewno ta część przygód jest świetną książką z uniwersum młotka ale trzeba dodać, że jako pozycja ogólnofantastyczna również trzyma poziom bardzo wysoko.

Suhy | 2015-03-19
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 16 marca 2015

Czyta się miło. Widać postępy u autora w każdej kolejnej książce. Dla wielbicieli serii.

Gromomir | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer
Przeczytana: 15 lutego 2015

Zabójca elfów to przedostatni tom przygód Gotreka i Felixa wydany w naszym kraju i trzeci tom pióra pana Nathana. Jednocześnie mamy w nim kilka nawiązań do tournee naszych bohaterów po innych kontynentach, które to wydarzenia na zachodzie również zostały opisane. Szkoda wielka, że najpewniej nigdy ich nie poznamy...

W tym tomie akcja znajduje nas w zasadzie w biegu, niedługo po katastrofie Ducha Grungiego. Felix przebywa w stolicy, chcąc spotkać się ze swoim umierającym ojcem. Gotrek trwa w jednej ciągłej libacji, opijając fakt, że zakończyło się oblężenie Midenheiem i znów ominęła go zagada.

Z tego spokojnego poniekąd stanu wyrywa ich życzenie ojca Felixa, wypowiedziane z łoża śmierci aby ten... ukradł dokumenty obciążające jego rodzinną firmę z rąk jednego pirata. Pełen sprzecznych uczuć Felix podejmuje się tego i ciągnie za sobą Zabójcę, co prowadzi ich do spotkania z kolejnym ze starych znajomych, jak i najbardziej zajadłym z ich dawnych wrogów.

Tak jak we wcześniejszych...

Jelonia Agnieszka | 2011-05-09

Najlepsza powieść Nathana Longa