Europa we dwoje. Romantyczne metropolie. Przewodnik

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-764-4
Kornelia

,,Europa we dwoje" to pięknie ilustrowany przewodnik turystyczny napisany z myślą o zakochanych! Zawiera 17 pomysłów na krótkie wakacje we dwoje w najbardziej romantycznych miastach Europy. Gdzie przeżyć pierwsze wzruszenia, jeśli nie w gondoli na kanałach La Serenissimy - Najjaśniejszej Wenecji, w której królował Giacomo Casanova, miłośnik damskich komnat. Gdzie spacerować, trzymając się za...

Zawiera 17 pomysłów na krótkie wakacje we dwoje w najbardziej romantycznych miastach Europy. Gdzie przeżyć pierwsze wzruszenia, jeśli nie w gondoli na kanałach La Serenissimy - Najjaśniejszej Wenecji, w której królował Giacomo Casanova, miłośnik damskich komnat. Gdzie spacerować, trzymając się za ręce, jeśli nie w Paryżu, słynącym z Pól Elizejskch, Place de la Concorde, Łuku Triumfalnego, mostów nad Sekwaną, portretu pewnej tajemniczej damy w słynnym Luwrze, impresjonistów, kabaretów, knajpek i szalonych kapeluszników. Gdzie odpoczywać po wizycie w znanych muzeach, jak nie w słonecznej kawiarni w Barcelonie, patrząc na piękne fasady domów, wieżę katedry Gaudiego, lub przytulać się nocą na niesamowitym dachu Casa Mila... Spacer we dwoje po uliczkach Florencji, wspólne piwo w londyńskim czy dublińskim pubie, oryginalny drink w Berlinie czy szaleństwo zabawy podczas słynnych verbenas w Madrycie... Dzień na Heldenplatz czy w imperialnym Hofburgu Wiednia, w napełnionych ciepłą wodą basenach pod kopułą tureckich łaźni lub w XIX-wiecznych termach w Budapeszcie, a także na praskim Starym Mieście...

Z przewodnikiem ,,Europa we dwoje" łatwo zaplanować podróż i pobyt w każdym ze wspomnianych miast, a także w Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Dublinie, Londynie Madrycie, Mediolanie, Oslo, Pradze, Rzymie czy Sztokholmie lub Zurichu. Przewodnik zawiera informacje, dane na temat komunikacji, noclegów, gastronomii oraz - co najistotniejsze - wiadomości, które interesują zakochanych i zaprzyjaźnionych.

Przewodnik ,,Europa we dwoje" spełni oczekiwania każdej pary niezależnie od wieku i stażu. Z nim żaden weekend w europejskim mieście, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.Przewodnik jest barwny, ciekawy, lekki, poręczny i elegancki. Jego istotną zaletą jest też czytelny układ informacji. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu, barwnej mapki oraz informacji historycznych, przyrodniczych, praktycznych (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwnych zdjęć i ciekawostek. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Na wakacjach z tym przewodnikiem można myśleć tylko o przyjemnościach we dwoje. "Europa we dwoje" to: - 17 pomysłów na wakacje - specjalne informacje dla zakochanych i zaprzyjaźnionych - informacje o mieście: zwiedzaniu i bazie turystycznej - konkretne propozycje na weekend - aktualne informacje na temat gastronomii, noclegów i rozrywek - dużo ciekawostek, dygresji i pięknych zdjęć - przejrzysty układ informacji, łatwa nawigacja i praktyczne mapki.

źródło opisu: www.kumiko.pl

ewcia | 2016-05-26