Polska. Ucieczki z miasta

Bezdroża
2022-04-13
2022-04-13
przewodnik podróże poradnik

Jest zima. Kiedy kończę czytać tę książkę, na zewnątrz jest -6 stopni. Nie mam ferii, wakacji, może jedynie urlop (ale też ciężko). Mam za to wolne weekendy w pracy, a co za tym idzie, mogę wyjechać na weekend. I właśnie ta książka przy krótkich opisach, świetnych fotografiach i ładnych obrazkach pokazuje mi (nam),gdzie możemy się wybrać. Ziór opisanych miejsc jest naprawdę w porządku, ja jedynie mogłam zweryfikować te w Małopolsce. I szczerze, gdybym kiedykolwiek się decydowała kupić taką książkę (ta jest z biblioteki) wolałabym kupić taką, która jest w stanie opisać kilka ciekawych miejsc (tak powyżej 50) z konkretnego województwa.

Tak wolałabym mieć 16 książek na półce niż jedną z takim misz-maszem. Bo mając do wyboru jeden weekend to raczej nie pojeździmy po innych województwach, żeby pojechać po pracy i wrócić przed drugą pracą. A taki był właśnie zamysł. Wycieczka na jeden dzień, na weekend. |

Niemniej jednak.. jeśli ktoś lubi podróżować i ma możliwość wzięcia kilku dni by pojeżdzić po Polsce, to jak najbardziej taki przewodnik "wszystko w jednym" może być dla niego ułatwieniem niż 16 książek :)

Jednak tak jak wspominałam ja wolałabym, się skupić na jednym województwie by tych informacji było więcej.

Zbliżają się wielkimi krokami wakacje, ciepło i czas wolny. Najczęściej wtedy gdzieś wyjeżdżamy : czy to na dłuższe wypady czy tylko na weekend. Zazwyczaj wtedy korzystamy z map w telefonie czy wyszukujemy w internecie opisy co by tu można zwiedzić. A gdyby tak po prostu sięgnąć po naprawdę interesujący oraz dobry przewodnik? Ja trochę poszperałam i znalazłam dość ciekawy, godny polecenia.

Przewodnik Polska. Ucieczki z miasta to zbiór 75 propozycji wycieczek po całej Polsce - jednodniowych i weekendowych. Skorzystaj z pomysłów na wypady za miasto w ciekawe, niebanalne i rzadko odwiedzane miejsca, do których można dotrzeć często w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Ile masz czasu? W przewodniku znajdziesz propozycje wycieczek jednodniowych i weekendowych. Wybierz taką, która akurat Ci odpowiada!

Co chcesz robić? Możesz wybierać spośród wielu różnorodnych pomysłów na spędzenie czasu za miastem. Są tu propozycje zarówno dla miłośników zabytków i muzeów, jak i dla spragnionych odpoczynku na łonie natury, dla rodzin z dziećmi i dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy pływania kajakiem.

Ruszaj! Niczego więcej nie potrzebujesz, by ruszyć w drogę. W przewodniku odnajdziesz opisy tras wycieczek i zakątków, które warto zobaczyć, a także informacje o dojazdach i godzinach otwarcia obiektów, miejscach noclegowych i lokalach gastronomicznych.

W przewodniu znajdziecie 75 naprawdę interesujących miejsc i tras, które można zwiedzać. Dostajemy je wszystkie niesamowicie interesująco opisane, z uwzględnieniem miejsc szczególnych, trasami wycieczek oraz praktycznymi informacjami, które mają nam ułatwić znalezienie i zwiedzenie poszczególnego miejsca. Wszystko to ubrane jest w dość kolorową otoczkę, okraszone interesującymi zdjęciami . Dodatkowo znajdziecie też ciekawostki na ich temat o których mogliście nie wiedzieć oraz numery telefonów kontaktowych aby ułatwić zwiedzanie. W dodatku wszystko podzielone jest na dwa działy : wycieczki na jeden dzień i wycieczki na weekend więc ułatwia to wybranie czegokolwiek.

Polecam samemu sięgnąć po ten dość obszerny przewodnik i przekonać się jakie to ciekawostki w sobie on ukrywa. Na pewno przyda się ona Wam nie raz i nie zawiedziecie się!

🏖️Niedługo wakacje, większość z was pewnie nie wie gdzie jechać. Z pomocą przychodzi ta książka, która zawiera w sobie pełno pomysłów na wycieczki w Polsce. Jest tam opisanych mnóstwo fajnych miejsc. Znalazły się nawet takie, które są blisko mojej miejscowości i na pewno niedługo się tam wybiorę, aby pozwiedzać. W poradniku znajduje się 75 wycieczek po Polsce, każda trasa jest dokładnie opisana i zawiera informacje o tym co można w danym miejscu robić i zwiedzać.

🏖️Książka jest dopieszczona do samego końca. Pełno ilustracji, mapek, tras, informacji, ciekawostek, a nawet numery telefoniczne do różnych instytucji. Jestem mile zaskoczona. Po przeczytaniu, od razu zaczęłam układać w głowie plany wycieczek, na które mogłabym się wybrać w czasie letnim. Jest to idealna pozycja dla ludzi lubiących krótkie wycieczki. Jedyne co potrzeba to trochę czasu.

Pogoda robi się coraz lepsza, więc jest to idealny moment na podróże za równo te małe jak i duże. Ci z Was którzy obserwują mnie od dłuższego czasu i przeglądają relację na stories to wiedzą, że nie tylko lubię czytać, ale również podróżować. Osobiście uważam, że nie trzeba wyjeżdżać nigdzie daleko alby odpocząć i nawet „ucieczka z miasta” na jeden dzień to dobra opcja, żeby poznać nowe miejsca i oderwać się od codzienności. Książka jest podzielona na dwie części w pierwszej mamy propozycje wycieczek jednodniowych, a w drugiej już są propozycje dwudniowe. I chociaż taki podział jest naprawdę ciekawą opcją to osobiście traktuje to jako bazę, którą można modyfikować wedle swoich potrzeb oraz dostosować do miejsca, gdzie obecnie przebywamy. Każda zaproponowana wycieczka jest bardzo dobrze opisana, zawiera informacje ile czasu powinno nam zająć nam jej zwiedzenie, znajdziemy tam również szczegółowe informację jak dojechać do danego miejsca. W przewodniku są umieszczone też praktyczne informacje jak miejsca gdzie warto zjeść czy też godziny otwarcia muzeów i ceny biletów. Autorzy zamieścili tutaj też informacje historyczne, a w niektórych przypadkach opisali jak dane zabytki się zmieniały na przestrzeni lat.
Przewodnik jest naprawdę bardzo ładnie wydany i przejrzysty, więc korzysta się z niego z przyjemnością, a zamieszczone fotografie jeszcze bardziej zachęcają do zwiedzania. Mamy tutaj zaproponowane 75 propozycji wycieczek, więc myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie niezależnie od tego czy lubi góry, jeziora czy morze. Tak samo mamy tutaj różnorodność jeśli chodzi o sposób zwiedzania, ponieważ znajdziemy tutaj propozycję tras pieszych, rowerowych czy też spływy kajakowe. Jeśli lubicie podróżować to warto przejrzeć ten przewodnik i zobaczyć, że w Polsce jest wiele pięknych i ciekawych miejsc.

• ♥ Biblioteczka end (✘)
  • E-Booki