Everlasting
ever, nieśmiertelni, noel
Karolina

To szósta i zarazem ostatnia część cyklu NIEŚMIERTELNI, opowieści o losach Ever Bloom i jej bliskich. Ever i Damen musieli zmierzyć się z najpotężniejszymi wrogami, walczyć ze złem, zazdrością i zdradą. Teraz, by na zawsze być razem, muszą wrócić do samego początku i podważyć wszystko, w co wierzą. Czy przetrwają tę najpoważniejszą próbę miłości? Wierni czytelnicy wreszcie dotrą do...

Ever i Damen musieli zmierzyć się z najpotężniejszymi wrogami, walczyć ze złem, zazdrością i zdradą. Teraz, by na zawsze być razem, muszą wrócić do samego początku i podważyć wszystko, w co wierzą. Czy przetrwają tę najpoważniejszą próbę miłości? Wierni czytelnicy wreszcie dotrą do zaskakującego finału!

Natalia M | 2012-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2012

„Na zawsze” nie przyniosło zbytnich zaskoczeń, chociaż ostatnia cześć ‘Nieśmiertelnych’ w moim rankingu tej serii uplasowała się na wysokim, drugim miejscu.

Nie ukrywam, że trójkąt miłosny pojawiający się w powieści, mimo iż lubię jego członków, trochę się już znudził. Ever inaczej zachowuję się w tej części niż w poprzednich – mam tu na myśli np. to, że stała się silniejsza, bardziej odpowiedzialna oraz świadoma swoich czynów. Natomiast Damen przeżył wielką przemianę. Wydawał mi się mniej odważny i bardziej stanowczy. Również wątek ‘antidotum’ trochę się przedłużył – zresztą jak cała seria.

Cieszę się, że nie będzie już kolejnych części, bo obawiam się, iż treść poniekąd mogłaby się zacząć powtarzać. Zakończenie „Na zawsze” nie było może supermega zaskakujące, jednakże było widać, że jest przemyślane przez Alyson Noel. Jednak pomimo wszystkiego autorka miała bardzo dobry pomysł na cykl, lecz wykonanie mogło być trochę lepsze. Chwilami po prostu w niektórych częściach było...

Elizabeth | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Tak długo na tą książkę czekałam,ale nie zawiodłam się. "Na zawsze" wciąga od pierwszych stron-jesteś bardzo ciekawy jak w końcu się skończy i co postanowi Ever i Damen. Wierni fani nie zawiodą się na tej części . Polecam wszystkim bo warto przeczytać ! ;)
10/10.

Other | 2015-03-11
Przeczytana: 13 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opisując książkę jednym słowem to byłoby : CUDOOO :) świetny koniec cyklu Nieśmiertelnych.Wzruszające sceny!!!. Bardzo zaskoczyło mnie to że Damen i Ever zrezygnowali z bycia nieśmiertelnymi. Po przeczytaniu poczułam lekki niedosyt,chciałabym aby był jeszcze jeden tom z ich życia , jak sobie radzą bez magi ale może autor pozwala nam na własne wyobrażenia ich życia w normalnym zyciu bez magi. Z całego serca polecam trwać przy tych tomach i mieć cierpliwość i zapał aby skończyć je tak jak ja a zapewniam że kiedy skończycie czytać ten cykl pozostanie on w waszej pamięci na długo :)

dhampirka19 | 2012-09-23
Przeczytana: 23 września 2012

Świetna książka, jednakże wydaje mi się że znów brakło głębi. W pewnym momencie zaczęła mnie wciągać, ale ten moment bardzo szybko się skończył. Element tajemniczości jest dla mnie ważny, bo powoduje że książka zaczyna wciągać, ale tutaj był tylko chwilowy, przelotny co powoduje że z trudem nie zmieniam opinii o jedną gwiazdkę mniej.

Musicxd | 2014-08-11

Opinia zawiera spojlery !
Ostatnia część cyklu Nieśmiertelnych mimo dobrej zapowiedzi ze strony części 5 nie okazała się warta pochwały. Większa część akcji działa się w Summerlandzie, przez co "Na zawsze" przypomina mi powieść Cassandry Clare. W poprzednich książkach były jedynie wstawki w krainie Summerlandu, a większość akcji dzieje się na Ziemi. Pisarka przesadziła również z happy endem, zamieniając wszystkie ciemne charaktery na wzory radości i uczciwości. Pozbawienie biednego Damiena wszystkiego łącznie z nieśmiertelnością to najgorsze posunięcie pisarki. Miłość Ever i Damiena ujawnia się w co drugim zdaniu, co strasznie mnie nudziło i wręcz irytowało.
W opisie ostatniej powieści z cyklu zamieszczę opinię o bohaterach:
Ever - nawet dla najbardziej wyrozumiałych czytelników jest postacią irytującą. Mając starszego i bardziej doświadczonego chłopaka, który zrobiłby dla niej wszystko wiecznie się mu przeciwstawia i stawia na swoim. Odebrała mu wszystko. Kochającą go kobietę,...

Aniolec | 2013-02-03

Seria Nieśmiertelni autorstwa Alyson Noel była niegdyś moim ulubionym cyklem książkowym. Dla nierozczytanej jeszcze fanki Zmierzchu pierwszy tom Ever był strzałem w dziesiątkę, niestety później, po przeczytaniu nieco ciekawszych i lepiej napisanych paranormali, mój entuzjazm względem tej powieści malał, a każdą kolejną część czytałam tylko dlatego, że postanowiłam skończyć tą serię przez fakt jakim sentymentem darzyłam pierwszy tom.

Jak w każdej części rolę narratora sprawuje Ever. Sposób w jaki nam przedstawia swoją historię nie jest zachwycająca a wręcz momentami męczący. Wprawdzie autorka świetnie wpasowała się z nim w język jakim mogłaby się posługiwać licealistka, aczkolwiek wolałabym by aż tak dokładnie się z nim nie dopasowywała. Nie wiem jakiego słowa pierwotnie użyła pani Noel w swojej książce, ale gdy ujrzałam na którejś stronie słowo "zarąbista" to jakoś mi to nie pasowało do książki. Wiem, że to książka dla młodzieży, ale mimo wszystko wolę gdy w książkach słowa są...

ksiazkoholiczka | 2014-04-29
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Kolejna książka z seri "Nieśmiertelni", lecz byli nieco bardziej śmiertelni niż w poprzednich seriach.
Książkę pomimo tego iż jest to aż część 6 czytałam z wielką ochotą. Wątki nie powtarzają się WRĘCZ PRZECIWNIE! Zwrot akcji niesamowity, nie pozwalający oderwać się od niej. Nawet śniąc myślałam o niej. Kurde no po prostu coś niemożliwie wspaniałego.
Jednak muszę przyznać że rozkapryszona Ever trochę mnie denerwowała, ale wybaczam jej.

Nieśmiertelni-"Na zawsze" w moim sercu

Ridley | 2013-11-30
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Zakończenie serii.
Spodziewałam się czegoś lepszego, ale no cóż. Autorka miała taką wizję i trzeba się z nią pogodzić. Książka jest całkiem ciekawa.

KolorowaMuszelka | 2014-01-25
Przeczytana: 21 stycznia 2014

"Na zawsze" niezbyt różniła się od reszty. Była tak samo przewidywalna (o ile nie bardziej) jak wcześniejsze utwory. Główna bohaterka została okrzyknięta wyjątkową i zbawicielką, gdzie jest zwykłą, durną nastolatką, której zależy tylko na seksie... I chyba tylko o tym jest ta seria. Od samego początku Ever i Damen chcą to zrobić, ale nigdy nie mogą. Dość płytkie.

Więcej nie piszę. Jeśli masz tak jak ja, że jeśli zaczniesz to musisz skończyć, to lepiej nie zaczynaj.

Więcej: http://sztukaswiatlemdladusz.blogspot.com/2014/01/na-zawsze-czyli-koniec-serii.html

Nika | 2013-05-08
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatni tom serii o nieśmiertelnych bardzo mnie zaskoczył. W pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście. Książka spełniła wszystkie moje oczekiwania, ale przede wszystkim to najważniejsze czyli zrozumiałe zakończenie. W tej części Ever bardzo wydoroślała i zrozumiała, że są rzeczy ważniejsze od nieśmiertelności ciała. Bardzo mi się spodobał ten intrygujący wątek o dziwnej staruszce w mrocznej części Summerlandu. Autorka miała ciągle świeże pomysły dzięki czemu książka nie jest nudna i wciąga od pierwszej strony.
Gorąco polecam!