Ziemianie polscy na Kresach - 1864-1914: świat wartości i postaw

Wydawnictwo: Arcana
ziemiaństwo, kresy wschodnie
historia
Aga333

Książka ukazuje życie polskich ziemian kresowych w półwieczu pokoju, ale i represji wobec polskości w dobie popowstaniowej. Intencją autora było jak najgłębsze wniknięcie w świat bohaterów z ich emocjami, przekonaniami, rozterkami i decyzjami. Sportretowana została ich mentalność, styl życia, pielęgnowane wartości. Przedstawił też autor postawy ziemian wobec napotykanych przez nich problemów gospodarczych, społecznych, narodowych i politycznych.

źródło opisu: Arcana

źródło okładki: google