Szaman miejski

Wydawnictwo: Kos
Urban Shaman
popularnonaukowa
Poczytajka

Teraz, nawet jeśli nie możesz wybrać się na pustkowie, ani podjąć długotrwałej nauki u mistrza, możesz nauczyć się praktykować sztukę szamanizmu. Przystosowany do dzisiejszego świata w niepowtarzalny sposób, hawajski szamanizm podąża ścieżką łowcy przygód, wprowadzając zmiany poprzez miłość i współpracę - w odróżnieniu od powszechnie znanej ścieżki wojownika, która kładzie nacisk na samotne poszukiwania i zwyciężanie dzięki sile.

Ten pierwszy praktyczny podręcznik stosowania starożytnej sztuki uzdrawiania w naszym współczesnym życiu pozwoli ci dowiedzieć się, jak:

interpretować i zmieniać swoje sny,
uzdrawiać siebie, swoje związki i otoczenie,
przepowiadać przyszłość z szamańskich kamieni,
projektować i przeprowadzać potężne rytuały,
zmieniać postaci,
prowadzić wizjonerskie wyprawy poszukiwawcze do innych rzeczywistości.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2010

źródło okładki: www.kos.com.pl

zagadulancki | 2019-08-13

King pisał z przekonaniem, ja czytałem bez przekonania,
jedynie pchała mnie ciekawość, zawsze sobie mowię że jak przeczytam więcej w tym temacie to może łatwiej sie przekonam do tej wiedzy, niestety idzie jak po grudzie ...

jardian | 2018-08-23

Książkę posiadam w swojej biblioteczce od 2011 roku, i była już czytana kilka razy. Chętnie do niej wracam.

Zasługą Autora jet takie przedstawienie filozofii hawajskiej Huny, że trafia ona do Europejczyka. Podane ćwiczenia przypominają ćwiczenia psychologiczne. Jest to jednym słowem poradnik pozytywnego myślenia. A z tym w dzisiejszych czasach jest różnie

Huna to pradawna - dawna wiedza tajemna Kahunów, hawajskich szamanów, którzy potrafią złożyć złamaną rękę, zatamować krwotok. No i tutaj pojawia się mój sceptycyzm, gdyż Autor najwyraźniej kładzie nacisk na kwestie bardziej psychologiczne niż fizyczne.

Ot, kolejna ciekawa książka w kolekcji. Przeczytałem już któryś raz w jedno letnie popołudnie.
Zachęcam do czytania, zwłaszcza w letnie popołudnia. Coś tam może wnieść do życia przeciętnego Europejczyka.

"Szaman miejski" to jedna z najlepszych książek wprowadzająca czytelnika w praktyczny szamanizm hawajski. Nie trzeba mieć jakiś wyjątkowych, szczególnych zdolności aby świadomie kreować swoją rzeczyczywistość. Ważne jest jedynie otwarte serce i otwarty umysł i moemy naprawdę w cudowny sposóbczynić nasze życie i świat piękniejszym. Wszystko służy uzdrowieniu.
Dlatego też książka należy do tych, które nie są na jeden raz, ale do których się ciągle wraca. To skarbnica wspaniałych ćwiczeń, szamańskich praktyk czy też raczej narzędzi jakie oferuje huna każdemu, kto chce jako szaman miejski świadomie kreować swoją rzeczywistość. I za każdym razem kiedy po nią sięgam, na nowo czuję taki zachwyt i pokorę jednocześnie, wobec prostoty, mądrości i błogosławieństwa jakie w sobie ma. Jak dla mnie ta książka to prawdziwy dar i dokładnie tak ją traktuję.

Korneliusz | 2016-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ezoteryka

Z książką tą rozpoczynałem swoją przygodę z ezoteryką. Z perspektywy czasu muszę przyznać, iż w tamtym okresie cechowała mnie pewna naiwność, która sprawiała, iż odbierałem tę książkę w specyficzny sposób. W pamięci utkwiły mi przedstawione w niej ćwiczenia praktyczne. Cześć z nich wykorzystałem lub nawet wykorzystuję do dzisiaj. Przy tego typu pozycjach zawsze należy brać poprawkę na to, iż zawarte w niej przesłania i koncepcję mogą nie być zrozumiałe dla Europejczyka. Szamanem jednak nie mam zamiaru być, dlatego do tego typu tematyki nie powróciłem i raczej nie powrócę.

Paweł Chomik | 2015-12-26

Hawajski szamanizm w pigułce. Moim zdaniem autor zbyt ogólnie i pobieżnie przedstawił temat. Problemem było tu z pewnością przełożenia języka hawajskiego na język zachodu, w możliwie najlepszy do zrozumienia sposób. Niemniej jednak, jest to pozycja godna uwagi. Zachęca do dalszego zgłębiania kultury hawajskiej.

-Maat-Ka-Ra- | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Z punktu widzenia laika, dobra publikacja. Bez emfazy tłumaczy, jak wykorzystać pewne możliwości umysłu i przedmiotów codziennego użytku, by uczynić życie pełniejszym i mniej stresującym. Polecam!

dunia | 2014-01-28
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Sympatyczny poradnik pozytywnego myslenia. Mozna zaczac czytac gdziekoliek i skonczyc gdziekolwiek. Bardzo dobra rzecz na wszelkie dolki zyciowe.

Jednostka-Urojona | 2013-08-02

Rewelacja. Szaman w praktyce.

Marija | 2013-02-06

Moja ulubiona książka, do której co jakiś czas, z tą samą ciekawością wracam. Polecam każdemu kto szuka własnej drogi.:)