Z krwi i kości

Wydawnictwo: Sonia Draga
Flash and Bones
ciało, antropolog, zwłoki
Ag2S

Akurat kiedy dwieście tysięcy fanów przyjeżdża do miasta na Tydzień Wyścigów, w beczce asfaltu przy torze Charlotte Motor Speedway zostaje znalezione ciało. Następnego dnia do biura Temperance Brennan, lekarki sądowej hrabstwa Mecklenburg, przybywa członek ekipy NASCAR, żeby opowiedzieć jej pewną wstrząsającą historię. Dwanaście lat wcześniej niejaka Cindi – siostra Wayne’a Gamble’a, wówczas ucznia klasy maturalnej i początkującego kierowcy rajdowego, zniknęła razem ze swoim chłopakiem Cale’em Lovettem. Cale sympatyzował z grupą prawicowych ekstremistów o nazwie Patriot Posse. Czy zwłoki mogą być szczątkami Cindi? A może Cale’a?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Dziub | 2019-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I znowu to samo. Ta sama ocena, podobny zawód. O chronologii czytania po raz trzeci nie wspominam i zamykam ten temat, bo nawet mnie już nudzi to marudzenie.
Do rzeczy: aby przypomnieć sobie, na czym skończyłam z przygodami Tempe, wróciłam do swojej recenzji poprzedniego tomu. Niepotrzebnie. Katchy Reichs streściła mi tą część w tej książce. I oczywiście, po raz kolejny, Brennan musiała się przedstawić. Nie znoszę zwrotów bezpośrednich do czytelnika - czy naprawdę ktokolwiek w ten sposób prowadziłby narrację? Opowiadał o szczegółach pożycia intymnego? Śmiech na sali. Mniejsza. Oczywiście, Ryan też musiał być przedstawiony. Ciągle na odwyku z Lily. Drugi tom czytam te same wyjaśnienia. Foch Brennan, że ojciec spędza czas z córką uważam za małostkową kpinę. Charliego już nie pamiętam i mnie nie obchodzi. Katy jest telegraficznie mało, jakby była dodatkiem. I to mniej ważnym od Birdiego. Gdzie podział się ptak? Chow-Chow nie pamiętam, ale coś tam świta. O dziwo, Summer polubiłam...

yoda79 | 2018-10-16

W 43

Kern | 2017-10-09
Na półkach: Przeczytane, Kryminał, 2017
Przeczytana: październik 2017

Niejasna sprawa posuwa się częściej "na boki" niż do przodu. Zamiast pościgów, strzelanin i innych dramatycznych akcji dostajemy opisy posiłków, zakupów i spraw sercowych bohaterki. Mnogość śladów, wątków i poszlak tworzy niejasną sieć powiązań, które zbiegają się dopiero pod koniec powieści. Całość, wydaje się autentyczna. Z radością towarzyszymy bohaterce w jej kolejnych perypetiach.
Jedyne zgrzyty to:
- bohaterka to jednak medyk sądowy a nie detektyw o czym autorka najwyraźniej zapomniała
- zakończenie mogłoby być lepsze
- o ile sama sprawa została mistrzowsko podana, brakowało jej odpowiedniego zwieńczenia. Z pewnością dałoby się znaleźć lepsze motywy.

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Aldona | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Ciekawy kryminał, który nie dość, że zawiera interesującą treść samą w sobie, to jeszcze można dowiedzieć się wielu innych ciekawostek, co idzie na duży plus dla autorki. Oby więcej takich autorów, którzy przyjemnie wplatają ciekawe rzeczy do swoich książek :)

AriciaM | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Postanowiłam sobie, że w tym roku napisze coś o każdej książce, którą przeczytam. I tylko dlatego piszę tą opinię. Każda kolejna książka z tej serii jest coraz bardziej nudna i irytująca. Nużące opisy wyścigów NASCAR, przebłyski "geniuszu" wzięte chyba z kapelusza. Ale jestem wytrwała - dobrnę do końca serii. Chyba.

ataga | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Kolejny tom której główną bohaterka jest Temperance Brennan i niestety kolejne rozczarowanie. Powieść jest do bólu schematyczna a główna bohatera musi kolejny raz udowodnić jako to jest genialna. Taka „Pani ja wiem wszystko najlepiej”. Jest przecież mądrzejsza od policjanta który pomaga jej w śledztwie nie mówiąc już o nowej narzeczonej jej byłego męża. Jej wewnętrzne monologi są irytujące gdyż ograniczają się jedynie do krytykowania.
Powieść była by lepsza gdyby nie była pisana w pierwszej osobie – można wówczas by nabrać dystansu do głównej bohaterki. Ponadto w powieści przeszkadzają szczegółowe opisy co Brennan zjadła - kogo interesuje jakiego koloru było opakowanie np. płatków czy jakim balsamem posmarowała się główna bohaterka.

KwiatPustyni | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Jak zwykle fabuła fenomenalna, ciekawa, wielowątkowa, zawiła i interesująca. Nie będę rozpisywać się o czym jest ta książka, bo nie lubię tego robić. Po prostu trzeba ją przeczytać!

Dorota | 2016-01-03
Na półkach: Przeczytane, Może być, 2016, E-book
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Serial 'Bones' uwielbiam. Książka to zupełnie inna Temperance Brennan. Żre fast foody, ma kota i wcale nie jest taka mądra. Powiem szczerze, że przymierzałam się do tej serii od dawna, wreszcie wczoraj kupiłam ebooka i od razu przeczytałam. Czyta się szybko, choć wzrok mój omijał zbędne opisy, które nic nie wnosiły do fabuły. Inaczej też czyta się na czytniku. Z jednej strony książka mnie wciągnęła, z drugiej - chyba wolę Geritssen, Cobena i Pattersona. Kathy Reichs mnie nie powaliła na kolana, choć nie skreślam jej zupełnie.

Aurelia | 2015-11-09
Przeczytana: luty 2015

Jak każda książka tej autorki mi się podobała i była dla mnie interesująca. Uważam, że jeżeli kogoś nie interesuje antropologia sądowa i podobne tematy mogą nie wciągnąć się w temat choć warto zawsze spróbować :) Polecam :)