Wirująca miłość

2011-11-10
2011-11-10
Karolina Sobiepanek
Suzanne Selfors literatura młodzieżowa romans

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam po przeczytaniu tej książki było sprawdzenie w internecie czy istnieje coś takiego jak sok małżowy (dla ciekawych: istnieje). Poza tym jeśli chodzi o samą książkę, przeczytałam ją w dwa wieczory, pewnie dlatego, że jej akcja była bardzo dynamiczna. Podobały mi się opisy bohaterów, a szczególnie dziewczynki o imieniu Realm i Archibalda. Taka lekka książeczka przy której można się rozerwać.

Lekka, napisana przyjemnym łatwym w odbiorze językiem historia 16-letniej Alice. Poznajemy ją w ciężkim momencie jej życia. Jej mama sławna autorka romansów chora na psychozę dwubiegunową znajduje się w szpitalu, Alice zostaje sama ze swoimi problemami, z problemami mamy. Kończącymi się pieniędzmi, jej chorobą, kamienicą. Na jej drodze staje dwóch chłopaków Tony i Errol. Jeden zwyczajny drugi nie zupełnie. Świat Alice staje do góry nogami gdy okazuje się, że ten drugi jest Kupidynem, tym jedynym, prawdziwym.
Okazuje się, że oboje mogą pomóc sobie nawzajem.
W jaki sposób ? Przeczytajcie :)
Dla mnie lekka, na długie dni i wieczory, przyjemna :)

Szczerze mówiąc na początku nie mogłam się przekonać do tej książki. Potrzebowałam czasu żeby się w nią wciągnąć. Kiedy już przezwyciężyłam kaca książkowego to zajęłam się lekturą. I baardzo mnie zaskoczyła :) Jest to naprawdę dobra i ciekawa pozycja. Nie jest to typowa książka o miłości, bo ma mały wątek fantastyczny, który do końca nas zastanawia.
Polecam ,,Wirującą miłość'', na pewno się nie zawiedziecie. :)

Polecam ,,Wirującą...

Cóż mogę powiedzieć... na pewno nie powinny czytać tej książki osoby takie jak ja - chcące posmakować trochę romansu w przerwie między thrillerami i paranormal romance. Książka nie podobała mi się, daję dwie gwizdki tylko dla tego, że autorka miała dość ciekawy pomysł.

Jest to super książka, która na długo zapada w pamięci. Bardzo mi sie spodobała,jest to niezwykła historia .
Opowiada o Alice , córce Królowej Romansów ,która ma bardzo trudno w życiu. Na swojej drodze spotyka chłopaka , który podaje się za kupidyna i choć Alice myśli że sprawi jej tylko mnóstwo kłopotów to on jej pomoże. Książka opowiada tez o miłości.
Naprawde warta jest przeczytania.

Naprawde warta jest...

16-letnia Alice, córka znanej pisarki Królowej Romansu, od wielu lat ukrywa przed światem tajemnicę matki, która obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Od pewnego czasu wzdycha do Pana Deskorolki ( później nazywanego Tony'm)- chłopaka, który codziennie przejeżdża pod jej oknami, i do którego Alice nie ma odwagi zagadać. Pewnego letniego dnia, podczas spotkania z czytelnikami tajemniczy nastolatek ( podający się za prawdziwego Kupidyna)prosi ją o spisanie prawdziwej historii jego jedynej miłości. Z początku dziewczyna nie ma zamiaru zadawać się z tym rzekomym wariatem, jednak zmuszają ją do tego problemy finansowe i tak dziewczyna postanawia zacząć pisać. Ale nie ma pomysłu na treść. Wtedy właśnie znów wpada na Kupidyna. Razem zaczynają przygodę z pisarstwem. Z czasem Alice dowiaduje się, że Errol ( bo tak się owy Kupidyn nazywa) jest chory i na ukończenie książki maja mało czasu.
Sięgając po powieść sądziłam, że to kolejna "łatwa" książka o miłości, ale się myliłam. Mitologiczny wątek zupełnie zmienia opowieść. Jeśli chodzi o postaci, to dzięki pierwszoosobowej narracji możemy poznać bliżej Alice i jej spojrzenie na świat. Polubiłam bohaterkę, choć nie przeczę, że czasami miałam ochotę jej przyłożyć, z resztą tak jak Errolowi. No,to teraz Tony. Szczerze, nie polubiłam go zbytnio i nie wróżyłam mu "długo i szczęśliwie" u boku Alice, jednak najwyraźniej mój zmysł przewidywania czasami zawodzi. Moja niechęć do niego zapewne była spowodowana jego okularami ( serio, autorka mogła je sobie odpuścić!),bo bez nich wyglądałby z pewnością lepiej.
Ogólnie polecam książkę. Także tym, którzy się wahają, bo sądzą, że to kolejna lekka opowieść o dwójce zakochanych, bo jestem pewna,że takiej książki nie czytaliście!

Oto opowieść o tym jak z ,,Dzieła bez tytułu roboczego" powstała ,,Prawdziwa historia Kupidyna i Psyche".

Jaka pierwsza myśl wam się nasuwa, gdy słyszycie słowo ,,kupidyn"? Zapewne wyobrażacie sobie małego półnagiego bobasa z łukiem i strzałami w dłoni, którego strzał kończy się zakochaniem na zabój. Jednak prawda jest inna.
Szesnastoletnia Alice Amorous, córka sławnej Królowej Romansów musi podołać wielu zadaniom. Jednym z nich jest utrzymanie tajemnicy swojej matki. Na jej barkach spoczywa również napisanie książki za swoją matkę. To nie jest takie proste jak piszą w poradniach typu ,,Każdy może napisać romans". Szczególnie jeśli omija się miłość szerokim łukiem. Pomaga jej w tym tajemniczy chłopak, który uważa się za Kupidyna, mitologicznego boga miłości i pożądania. Kim jest i co ukrywa?
A wszystko zaczyna się gdy ktoś podrzuca Alice kopertę pełną notatek...

Książka opowiada o szalonej miłości, tajemnicach i mitologii co razem daje świetny efekt. Chociaż nie od razu mnie zaciekawiła to później nie mogłam się od niej oderwać. Autorka przedstawiła w niej również znaną przez nas historie kupidyna, posłańca bogów w innym świetle. Opisuje jak było naprawdę.
Książkę polecam i zapewniam, że nie jest to typowy romans.

Po przeczytaniu tej książki zaczęłam zastanawiać się jak smakuje sok z małży i gdzie go można dostać ;)

Szesnastoletnia Alice Amorous, córka sławnej...

Dobra książka na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Któż by nie chciał spotkać boga miłości?

Książka pełna emocji, dobrych i złych. Piękna książka, przy której się popłakałam i zużyłam 2,3 paczki chusteczek.

Czytałam te książkę jednym wdechem. Czytając ją do samego końca nie mogłam zgadną jakie będzie zaskoczenie, to było genialne.

• Romans