Ocalić Julię

SAVING JULIET
literatura dziecięca
Karolina Sobiepanek
Julia

"Ocalić Julię" autorstwa Suzanne Selfors to współczesna, prawdziwa wersja "Romea i Julii".
Powieść opowiada o nastolatce Mimi siedemnastoletniej, która wychowuje surowa, despotyczna matka. Mimi jest wnuczką cenionej i znanej aktorki, lecz wcale ona nie podziela jej zamiłowania, pasji do aktorstwa. Mimi mieszka w Nowym Jorku i gra w szkolnym przedstawieniu. Ale gdy się...

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że ta książka zrobi na mnie aż takie wrażenie. To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, al myślę, że nie ostatnie.
"Ocalić Julię" to opowieść, dzięki której spojrzymy inaczej na tak dobrze znaną historię z "Romea i Julii". Bo przecież dlaczego główni bohaterowie muszą umrzeć? Dlaczego nie mogą mieć szansy na...

Bardzo spodobała mi się ta książka bo jest zdecydowanie inna niż wszystkie jakie ostatnio czytałam. Jest ona napisana w ciekawy sposób i ani razu nie było nudy, cały czas coś się dzieje.

Książka jest na podstawię mojej ulubionej historii czyli Romeo i Julia. Oczywiście na początku nie chętnie do niej podchodziłam, sądziłam że ta książka zniszczy tak piękna historię ale nie miałam racji, historia jest wręcz wspaniałą, prawie dorównuje tej prawdziwej. Polecam.

Akcja rozwija się powoli, zaczyna się coś dziać dopiero od setnej strony ale potem jest super. Zaczęłam w piątek i skończyłam w sobotę.

Cudowna (~.^) przeczytałam ją jednym tchem :)

Średnia książka, jednak z pomysłem. W sam raz na trzy wolne, leniwe godzinki. Nie tylko dla miłośników Szekspira!

Co zrobiłbyś, gdyby okazało się, że możesz zmienić zakończenie najsłynniejszego dramatu Williama Szekspira? Czy skorzystałbyś z szansy, żeby uratować Romea i Julię?
Siedemnastoletnia Mimi Wallingford z Nowego Jorku od miesięcy wciela się w rolę Julii w teatrze, którego dyrektorką jest jej matka. Veronika wierzy, że córka, tak jak jej rodzina posiada talent, a jej...

Bardzo podobała mi się ta książka :D Świetny klimat i płynne tępo akcji :D

Ciekawy pomysł, przyjemny język, ogólnie wydawałoby się, że książka bardzo mi się spodoba, ale niestety nie jestem nią szczególnie zachwycona. Może dlatego, że nie jestem wielką fanką "Romea i Julii" a może dlatego, że nie jest to zbyt inteligentna książka, niosąca przesłanie czy skłaniająca do przemyśleń. Główny moim przemyśleniem skłaniającym do dalszej lektury było...

Dyskusje

• 2014